HP Omen 15 iade edilmeli mi?

1. Omen Gaming Hub programını Windows açıldıktan sonra açın fan kısmına geldikten sonra uygulamayı kapatın ve Görev Yöneticisi'nden de görevi sonlandırın. Bu sayede film izlerken gereksiz fan sesi yükselmiyor.
2. Güç seçenekleri kısmından dengeli modu kullanın ve ayar kısmı ortada kalsın.
3. HP'nin sitesindeki AMD ve NVIDIA sürücülerini kullanın. Daha sonra Windows güncellemeleri sayfasındaki opsiyonel güncellemelerdeki tüm sürücüleri kurdum sorun olmadı.
4. Turbo'yu sadece render ağırlıklı programlarda açın ben powerplanswitcher kullanıyorum. Sistem çubuğundan kolaylıkla Turbo açıp kapatabiliyorum. Windows mağazasında mevcut.
5. Turbo Boost açıkken düşük sıcaklıklarda oynamak için aatu kurun oradan templimit 85 ya da 90 ayarlayın. Bu ayar FPS kaybı yaşamadan 4GHz'lerde çalıştırıyor 100 derecelere çıkmasını engelliyor. Ryzen'ler sıcak çalışıyor bu bir gerçek. Daha düşük limitler performansı düşürebilir.

1.seçeneği uygulamadan önce bilgisayar 80 derecelere çıkıyor ve fanlardan düşük hıza rağmen vızıltı sesi almıştım. Tamamen yazılımsal bir sorun. Çünkü NVIDIA'da sıcaklık 80 dereceleri geçmedi Warzone'da balanced 4200RPM hızında. Performans modu 72-75 derecelere düşürüyor ama 5900RPM ile.
Turbo boost kapamama rağmen ve ortam sıcaklığı 24 derece olmasına rağmen bilgisayar 58-62dereceler arasında gidip geliyor sizce normal mi? Bu arada fanlar 2900RPM hızında. Zaten bilgisayarı hep dengeli modda kullanıyorum.
Bu arada bunlarsadece tarayıcıda ödev veya video izlerken oluyor.
@ArthurMorgan33

Son düzenleme:
Turbo Boost kapamama rağmen ve ortam sıcaklığı 24 derece olmasına rağmen bilgisayar 58-62dereceler arasında gidip geliyor sizce normal mi? Bu arada fanlar 2900RPM hızında. Zaten bilgisayarı hep dengeli modda kullanıyorum.
@ArthurMorgan33

Normal bu değer niye şaşırıyorsunuz? Base clockta çalışırken dahi bu sıcaklıklar olur laptopta. Efil efil serindir laptopa göre.

Turbo Boost kapamama rağmen ve ortam sıcaklığı 24 derece olmasına rağmen bilgisayar 58-62dereceler arasında gidip geliyor sizce normal mi? Bu arada fanlar 2900RPM hızında. Zaten bilgisayarı hep dengeli modda kullanıyorum.
@ArthurMorgan33

Normal hocam AMD'nin hem işlemcileri hem ekran kartları sıcak çalışıyor laptoplarda. İsterseniz güç seçeneklerinden minimum işlemci durumunu %80'den 40-50 seviyesine düşürebilirsiniz. Ama ideali balanced moddaki ayarlarda gözüktüğü gibi şarjda %80 pilde %5'dir. Bu nedenle pilde kullanımda serin çalışıyor 35-38 derecelere düşüyor.

Sürekli 2900RPM'de çalışması Omen Gaming Hub ile ilgili. Windows açıldıktan sonra OGHyi çalıştırıp fan devri kısmı gözüktükten sonra Görev Yöneticisi'nden sonlandırın fan hızı azalacaktır. Bende bu sayede 2300-2500RPM'lere düştü.

Normal hocam AMD'nin hem işlemcileri hem ekran kartları sıcak çalışıyor laptoplarda. İsterseniz güç seçeneklerinden minimum işlemci durumunu %80'den 40-50 seviyesine düşürebilirsiniz. Ama ideali balanced moddaki ayarlarda gözüktüğü gibi şarjda %80 pilde %5'dir. Bu nedenle pilde kullanımda serin çalışıyor 35-38 derecelere düşüyor.

Sürekli 2900RPM'de çalışması Omen Gaming Hub ile ilgili. Windows açıldıktan sonra OGHyi çalıştırıp fan devri kısmı gözüktükten sonra Görev Yöneticisi'nden sonlandırın fan hızı azalacaktır. Bende bu sayede 2300-2500RPM'lere düştü.
Normal bu değer niye şaşırıyorsunuz? Base clockta çalışırken dahi bu sıcaklıklar olur laptopta. Efil efil serindir laptopa göre.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.
@ykeremcann

Son düzenleme:
5. Turbo Boost açıkken düşük sıcaklıklarda oynamak için aatu kurun oradan templimit 85 ya da 90 ayarlayın. Bu ayar FPS kaybı yaşamadan 4GHz'lerde çalıştırıyor 100 derecelere çıkmasını engelliyor.
Hocam "aatu" dediğiniz programı bulamadım acaba yanlış mı yazdınız ismini?
Ryzen Controller'ı deneyen var mı? İşlemci Wattını sınırladığımda en fazla 30 saniye sonra eski haline dönüyor, tekrar 45W çekmeye başlıyor.

Hocam "aatu" dediğiniz programı bulamadım acaba yanlış mı yazdınız ismini?
Ryzen Controller'ı deneyen var mı? İşlemci Watt'ını sınırladığımda en fazla 30 saniye sonra eski haline dönüyor, tekrar 45W çekmeye başlıyor.

Ryzen Controller çok güncellenmiyor o nedenle uyumsuzluk var. Gitlab sitesine son sürümünü atmışlardı yakın zamanda onu deneyin. Ryzen Controller sitesindeki sürüm güncel değil. Ben AMD APU tuning Utility kullanıyorum kısaltmasını yazmıştım.

Ryzen Controller çok güncellenmiyor o nedenle uyumsuzluk var. Gitlab sitesine son sürümünü atmışlardı yakın zamanda onu deneyin. Ryzen Controller sitesindeki sürüm güncel değil. Ben AMD APU tuning Utility kullanıyorum kısaltmasını yazmıştım.
Bu AMD'nin resmi yazılımıydı değil mi? Ryzen Controller'ın yeni sürümünü denemek lazım, ben 2.4.2'de denemiştim olmuyordu.

@İlylanthimos zaman kaybetmeden iade edin. Sonra detaylı şekilde araştırarak kendinize uygun bir laptop alabilirsiniz.

@İlylanthimos zaman kaybetmeden iade edin. Sonra detaylı şekilde araştırarak kendinize uygun bir laptop alabilirsiniz.
Yani bu fiyata başka alternatif olmadığı için iade etmeye de çekiniyorum. Boostu kapayınca sıcaklık değerleri düzeldi. Soğutucu almayı planlıyorum umarım sorun çıkmaz çünkü ürünü uzun süre kullanmak için aldım

Geri
Yukarı