Çözüldü HP Omen 15 Isınma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boşta 70 derece ise sorun var demektir. Fanları temizleyin ve macunları yenileyin.
Ayrıca HP'ye o kadar para vererek hata yapmışsın.
Şu an boşta 50-60 derece arasında çalışıyor ancak oyunlarda bu kadar ısınması normal mi? Bir de soğutucu alsam ne kadar etki eder?

Boşta 50 derece normal. Yükte Core İ7 HQ işlemcili bir bilgisayar günümüz sıcaklıklarında 90 dereceyi görebilir. 90 dereceyi geçerse bilgisayar frenleme yapar, yavaş yavaş performans düşüşü yaşarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an boşta 50-60 derece arasında çalışıyor ancak oyunlarda bu kadar ısınması normal mi? Bir de soğutucu alsam ne kadar etki eder?

HP servisini arayıp bilgi alın. Gerekirse garantiye gönderin. Boşta 70 dereceyi görmemesi gerekiyor. Hele ki oyun için tasarlanmış Omen serisinde. Benim pavilion power serisinde bile oyunda 75 derece zor görüyor.
Senin yapacaklarını söyleyeyim. Fan dönüyor mu bir kontrol et bakalım. Dönmüyorsa boşta gezerken neden ısındığını bulmuş olacağız. Bu durumda hemen teknik servis ile iletişime geçip garanti kapsamında bilgisayarı tedavi etmeleri gerekir. Ayrıca:

HP Dizüstü Bilgisayarlar - Aşırı Isınmayı Önlemek İçin Dizüstü Bilgisayar İçindeki Isıyı Azaltma | HP® Müşteri Desteği

HP Dizüstü Bilgisayarlar- Bilgisayarlar Neden Isınır | HP® Müşteri Desteği

Bu sayfalardaki yardımlara da bir göz atın.

Boşta 70 derece ise sorun var demektir. Fanları temizleyin ve macunları yenileyin.
Ayrıca HP'ye o kadar para vererek hata yapmışsın.

Yeni alınan bir bilgisayara termal macun sürmek doğru hareket mi? Garantisi varsa direk iptal olur. Hemde yeni bir bilgisayarda termal macunun sürülü olması ve fanı tertemiz olması gerekiyor. Üstelik HP'ye o kadar para vererek hata yapmışsın sözünü kabul etmiyorum. Tam tersine doğru seçim. Ben HP'nin ekran panel kalitesini çok beğeniyorum. Son çıkardığı modellerdeki ses kalitesi inanılmaz. Tasarımları bayağı güzelleşti. Soğutma sisteminde inanılmaz gelişmeler sağladı. Bunları göz ardı etmemeniz gerekir. Bir teknoloji market'e gittiğinizde HP ürünlerini özellikle Omen ürünlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajını sonra gördüm. Oyunlarda CPU ve GPU sıcaklığını söyler misiniz.

HP servisini arayıp bilgi alın. Gerekirse garantiye gönderin. Boşta 70 dereceyi görmemesi gerekiyor. Hele ki oyun için tasarlanmış Omen serisinde. Benim pavilion power serisinde bile oyunda 75 derece zor görüyor.
Senin yapacaklarını söyleyeyim. Fan dönüyor mu bir kontrol et bakalım. Dönmüyorsa boşta gezerken neden ısındığını bulmuş olacağız. Bu durumda hemen teknik servis ile iletişime geçip garanti kapsamında bilgisayarı tedavi etmeleri gerekir. Ayrıca:

HP Dizüstü Bilgisayarlar - Aşırı Isınmayı Önlemek İçin Dizüstü Bilgisayar İçindeki Isıyı Azaltma | HP® Müşteri Desteği

HP Dizüstü Bilgisayarlar- Bilgisayarlar Neden Isınır | HP® Müşteri Desteği

Bu sayfalardaki yardımlara da bir göz atın.

Yeni alınan bir bilgisayara termal macun sürmek doğru hareket mi? Garantisi varsa direk iptal olur. Hemde yeni bir bilgisayarda termal macunun sürülü olması ve fanı tertemiz olması gerekiyor. Üstelik "HP'ye o kadar para vererek hata yapmışsın." sözünü kabul etmiyorum. Tam tersine doğru seçim. Ben HP'nin ekran panel kalitesini çok beğeniyorum. Son çıkardığı modellerdeki ses kalitesi inanılmaz. Tasarımları baya güzelleşti. Soğutma sisteminde inanılmaz gelişmeler sağladı. Bunları göz ardı etmemeniz gerekir. Bir teknoloji market'e gittiğinizde HP ürünlerini özellikle Omen ürünlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajını sonra gördüm. Oyunlarda CPU ve GPU sıcaklığını söyler misiniz.
Mesajınız için teşekkürler.
Yaklaşık 20 dakika Far Cry 4 oynadım. CPU 81, GPU 75 dereceyi gösteriyor.

Konu sahibi, ilk başta 70 derece sonrada 50 derece demişsin. 50 derece civarı ise sorun yoktur. Oyun değerleri de fena değil.
@Ali Murat Ercan Ben macunları yenile derken servisi kast etmiştim zaten. HP hakkında sözümü kabul etmemişsin. Kabul ettirmek gibi bir derdim yok. Ayrıca incelmediğimi nereden biliyorsun ? İstersen HP alıp kullan. Bir süre sonra problemlerin için konu açınca anlarsın belki dediklerimi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı