HP Omen 15 kurulumda 80 derece

İşlemciyi çok az kullanıyor olarak gözüküyor. Acaba işlemci Turbo Boost kapatmalı mıyım? Bir sorun çıkartır diye korkuyorum gerçi ama daha oyunda test etmedim ama oyun oynamıyorken böyle sıcaklık değerleri varsa anlayamadım.

Bişe oldugunda bana sor cunku bu cihazdan bende var. Normal mi degilmi kiyas edersin. Turbo Boost kapamak ne alaka dakika bir gol bir. Bir bak oyunda 93 95'lerde geziyorsa dersin isiniyor el atayim. Simdiden almış seni bir panik az rahat ol. Ince ayarlari kurcala tam performans ayarlarini yap NVIDIA'dan ayrica en guncel ekran kartini indir NVIDIA denedim masasindan 3D ayarlari performansa al bla bla ince ayarlari yap. Ne tur oyun indirceksin ne oynuyosun neyle zorlayacaksin denemek icin PC'yi bir indir bakalim

Bişe oldugunda bana sor cunku bu cihazdan bende var. Normal mi degilmi kiyas edersin. Turbo Boost kapamak ne alaka dakika bir gol bir. Bir bak oyunda 93 95'lerde geziyorsa dersin isiniyor el atayim. Simdiden almış seni bir panik az rahat ol. Ince ayarlari kurcala tam performans ayarlarini yap NVIDIA'dan ayrica en guncel ekran kartini indir NVIDIA denedim masasindan 3D ayarlari performansa al bla bla ince ayarlari yap. Ne tur oyun indirceksin ne oynuyosun neyle zorlayacaksin denemek icin PC'yi bir indir bakalim.

Anladım hocam teşekkürler siz memnunsunuz değil mi ısınmasından falan? Yani elime bir sıcaklık gelmiyor ama değerler bir şey yapmıyorken 50 60 civarlarında bazen 70. oyunda henüz test etmedim umarım 70 80 civarlarında olur 85-90'dan yukarı çıkarsa sıkıntı. Hiç oynamadığım RDR 2 Cyberpunk gibi oyunları denemek istiyorum. Eski bilgisayarım çok kötüydü yani çamur grafiklerle oynuyordum her oyuna girmeden önce her şeyi Low'a çekiyordum ona rağmen kasabiliyordu 9-10 senelik oyunlar. Artık yüksek kalitede oynamak istiyorum.

Bu cihazda Turbo Boost açık şekilde geliyor ve boşta bile 90 derece olabiliyor. Kapatınca düzeliyor.

Hocam yok Turbo Boost'u kapatmak istemiyorum belki bir sıkıntı çıkarabilir uzun vadede.
Bişe oldugunda bana sor cunku bu cihazdan bende var. Normal mi degilmi kiyas edersin. Turbo Boost kapamak ne alaka dakika bir gol bir. Bir bak oyunda 93 95'lerde geziyorsa dersin isiniyor el atayim. Simdiden almış seni bir panik az rahat ol. Ince ayarlari kurcala tam performans ayarlarini yap NVIDIA'dan ayrica en guncel ekran kartini indir NVIDIA denedim masasindan 3D ayarlari performansa al bla bla ince ayarlari yap. Ne tur oyun indirceksin ne oynuyosun neyle zorlayacaksin denemek icin PC'yi bir indir bakalim.

Hocam Rocket League'de denedim şimdi. Soğutucuyu açmadan 80 dereceyi hiç geçmedi 76-80 arası gidip geldi işlemci. Ekran kartı'da 66 civarlarındaydı iyi midir sizce?

Hocam yok Turbo Boost'u kapatmak istemiyorum belki bir sıkıntı çıkarabilir uzun vadede.

Hocam Rocket League'de denedim şimdi. Soğutucuyu açmadan 80 dereceyi hiç geçmedi 76-80 arası gidip geldi işlemci. Ekran kartı'da 66 civarlarındaydı iyi midir sizce?
Kapatmak bir sorun çıkarmaz emin olun. Sıcaklık değerleriniz normal. Ben Apu Tuning Utiliy programı ile 90 dereceye limit koydum hiçbir şekilde geçmiyor o sıcaklığı.

Başarılı değer.

O oyun çok yormuyor bilgisayarı. Sicaklıklari 80-90 arasi bekle ben deyim sana. Laptopta 91 92'ye kadar okeyim bende ama surekli degil anlik gorup düsecek ki canım sıkılmasin. Nitekim 1 kere 91 gordum hemen 87'lere indi ki ben 4 5 saat oynuyorum aralıksız. Ama islemcinin bu kadar sicakliga cikmasinin KESINLIKLE gereksiz oldugunu dusunuyorum. Yani 5800H o kadar güclü bir islemciki kendini zaten oyunlarda yormuyor. Bosuna 85 90'larda artistik yapıyor bana göre. Ryzen Controller programi indirdim. Sicakligi 79'a sabitledim. Apex Legends Full grafik takiliyorum fanlar %70'inde calisiyor mutlu ve huzurluyum. Boost kapamaktansa sicaklik limiti koymak bana daha mantikli geliyor istedigin an sicakliga atilan tiki kaldiriyosun kullanisli pratik. Genel cihaz sogutmasini begendim. Sınır koymadan 5 saat sonundada dedigim gibi Max 91 gordu düstu hemen bu laptop icin normal 100'e kadar yolu var ama 90'lı sayilarda beni kaşınma tutuyor 82 84 takılsın taraftariyim o yuzden anladigim kadariyla sende takintilisin bu sekilde bir care bulabilirsin birden cok program ve yöntem var. Son söz senin

Yeni konular

Geri
Yukarı