HP Omen 15 kurulumda 80 derece

Alohomora

Decapat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım,
Az önce HP Omen 15; Ryzen 7 5800H, RTX 3060 elime ulaştı ve ilk açtığımda Windows güncellemeleri yaparken vs. işlemci 70 80'lere çıktı. Biraz ısınma oldu. Acaba bir sorun olur mu? Yeni açtığımdan dolayı olabilir mi bir anda hepsini yüklemeye çalıştığından?

Merhaba hocalarım,
Az önce HP Omen 15; Ryzen 7 5800H, RTX 3060 elime ulaştı ve ilk açtığımda Windows güncellemeleri yaparken vs. işlemci 70 80'lere çıktı. Biraz ısınma oldu. Acaba bir sorun olur mu? Yeni açtığımdan dolayı olabilir mi bir anda hepsini yüklemeye çalıştığından?

Driverlar falan tam değilse onları tamamen kur. Omen kontrol merkezinden de bakabilirsin. Büyük ihtimalle işlemciye ciddi güç binmiştir.

Eyvallah hocalarım sağ olun vallahi bir şey olacak diye çok korkuyorum. Çok para verdim çünkü ve önce bir cihaz almıştım iade ettim ve bunu aldım umarım bir sorun çıkmaz. Normal kullanımda sıcaklık daha az olması lazım sanki ama şu an hep 60 70 civarlarında. Oyun oynarken umarım çok yüksek olmaz. İşlemci Turbo modunu kapatsam mı bilemedim. Kayıt defterindeki ayardan sonra güç yönetiminde çıkan moddan. Uzun vadede sıkıntı yaratır diye endişeleniyorum.
Yanıyorsun fuat abi. Şaka bir yana hayırlı olsun çok yüksek değil kurulumlardan sonra yük testi yaparsınız.

Ne testi yapmam lazım tam olarak.

Normal cihaz işlem yapmıyorken 40-50 civarında olmalı sanki. Görev yöneticisinden işlemciyi kullanan uygulama var mı bakabilirsin. Oyun oynarken sıcaklık yüksek olacaktır ancak bunun nedeni zaten RTX 3060 ve işlemciden kaynaklı. Normal bir durum yani laptoplarda. İnternetten aynı işlemci ve ekran kartındaki bilgisayarların testlerine bakıp kendin ile kıyaslayabilirsin.

Normal cihaz işlem yapmıyorken 40-50 civarında olmalı sanki. Görev Yöneticisi'nden işlemciyi kullanan uygulama var mı bakabilirsin. Oyun oynarken sıcaklık yüksek olacaktır ancak bunun nedeni zaten RTX 3060 ve işlemciden kaynaklı. Normal bir durum yani laptoplarda. İnternetten aynı işlemci ve ekran kartındaki bilgisayarların testlerine bakıp kendin ile kıyaslayabilirsin.

Bence de öyle olmalı. Şu an 55-60 civarlarında dolaşıyor.

Geri
Yukarı