HP Omen 15 laptop oyun sırasında 90 derece

Alohomora

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde HP Omen 15 Ryzen 7 5800H RTX 3060 ekran kartlı model var. Sıcaklık bazı oyunlarda 90 ve üstü olduğu için Turbo'yu kapatıyorum ve sıcaklık düşüyor. MSI Afterburner'da ve HP'nin kendi uygulamasında 75 80 gözüküyor fakat elimi laptopun üstüne koyduğumda bayağı bir sıcak. Acaba 90 derece olarak mı çalışıyor 80 olup bu kadar sıcak olması ilginç geldi.

Sıcaklığı yanlış gösterdiğini hiç sanmıyorum, 80'de çalışıyorsa gayet normal, zaten Omen serisinin soğutması da iyidir, endişelenmeniz gereken bir durum yok.

Laptop soğutucu alsanız sağlam pahalı bir tane en azından yükü hafifletir az da olsa. Veya Cooler Master glass 150 liralık macunlardan ya da orijinal MX4 ile takviye yapmak ne bileyim olur yani bir şeyler.

Laptop soğutucu alsanız sağlam pahalı bir tane en azından yükü hafifletir az da olsa. Veya Cooler Master glass 150 liralık macunlardan ya da orijinal MX4 ile takviye yapmak ne bileyim olur yani bir şeyler.

Soğutucu var zaten ama çok bir etkisi yok. Benim anlamadığım Turbo'yu kapattığımda 80 derece gösteriyor ama laptopun üstü sımsıcak. Acaba 90 derece mi 80 olarak mı gösteriyor onu anlayamadım.

Geri
Yukarı