HP Omen 15 pil ömrü bitti

jwain

Centipat
HP Support ile görüştüm, BIOS üzerinden pil testi yaptırdılar ve pilin değişmesi gerek dendi. Fiyat istedim daha bilgilendirmediler henüz. Neyse, şimdi bu çıkaracakları pil fiyatı bana çok fazla gelirse başka marka ve biraz daha ucuz bir pil bulursam taktırırsam ne kadar sağlıklı olur?

"Ucuz pil" diye Pavilion dv6-7000 serisi Notebook'umu az kalsın yakıyordum. Bataryası garantiyle değişmesine rağmen üst üste 2 kere eridi. Siz siz olun, kesinlikle orijinal pil kullanın. Yeni pili her gün prizde bırakmayın, arada boşaltın, doldurun.

Hocam o hiç sağlıklı olmayabilir en kötü prizde kullanın.
Teşekkürler hocam ama pil laptop içinde çıkartılabilir bölümde sanırım ama içinde yani kenarda köşede çıkarılacak yerde değil? Çıkarayım mı?
"Ucuz pil" diye Pavilion dv6-7000 serisi Notebook'umu az kalsın yakıyordum. Bataryası garantiyle değişmesine rağmen üst üste 2 kere eridi. Siz siz olun, kesinlikle orijinal pil kullanın. Yeni pili her gün prizde bırakmayın, arada boşaltın, doldurun.
Teşekkür ederim pişmanlık var içimde dediğiniz önlemleri alacağım.

Benim de 2018 yazında aldığım HP Omen 17 bilgisayarımın pil ömrü 2 ay önceki ölçümümde 5000 küsur mAh değerindeyken bu ay baktığımda birden 1900 mAh civarına düştü. Planlı eskitme yap tamam da belli etmeden yap yani gerçekten sinir bozucu bir durum. Bir film izlemek istiyorum artık filmin yarısında bilgisayar birden kapanıyor...

1606735977865.png

Pil ömrü ciddi şekilde azaldığı için pili çıkartıp o şekilde kullanmaya başlamıştım, sizin yazınızı okuyunca merak etmeye başladım niçin pil takılı olmalı beni bilgilendirir misiniz? Bu konuda bilgim yok.
Çünkü bataryalar, yüksek akım, düşük akım gibi elektriksel sorunlarda sorunun anakartınıza ulaşmasını engeller. Böyle bir sorun yaşadığınızda arızalanan batarya olur ve anakart zarar görmez. Yine de anakartınızın da zarar görme ihtimali elbette ki bulunur. Ancak bataryasız çalıştırıldığında bu risk çok daha fazla olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı