HP Omen 16 2022 alınır mı?

280W adaptörlü 3070ti asusun skoru da bu. Farklı gruplardan bulduğum. Bios güncellemesi ile umarım daha optimize ederler.

Bu arada attığım skorların Graphics score kısmına bakıyoruz karşılaştırmak için.
Omen 16 için de benzer sonuçları bulabilir miyiz acaba?

Bakayım.

Arkadaş incelemiş modeli. 9000 skor gerçekten çok kötü 3070 için. 2. sayfada skorlar var.

Dediğim gibi seçim sizin, içinize sinen modeli alabilirsiniz. Daha fazla sorunuz olursa her zaman etiketleyerek ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bakayım.

Arkadaş incelemiş modeli. 9000 skor gerçekten çok kötü 3070 için. 2. sayfada skorlar var.

Dediğim gibi seçim sizin, içinize sinen modeli alabilirsiniz. Daha fazla sorunuz olursa her zaman etiketleyerek ulaşabilirsiniz.

Max-P 3060 performansi almış gibi yaklaşık.

100 dolarlik adaptorun edebiyatini yapip kendi elindeki laptopu kakalamaya calisan adamlara inanma kardesim sen. ASUS laptoplar isindiklari icin dusuk puan aliyorlar testlerden, adaptor gucuyle alakasi yok, zaten laptoplar adaptor gucu yetmezse guc acigini pilden alip tamamlarlar. Bu arkadas muhendisim ben her şeyi biliyorum kafasina girmis herhalde kafasina sert bir şey carpmadan da ayilamayacak. Bu forumda agzi olan konusuyor, her soylenene inanirsan isin gercekten de zor. Yani muhattab olup kendi seviyemi de dusurmeyeyim diyorum ama adam yanlis bilgi yaymayi misyon edinmis kendine. Forumun moderatorleri de artik ne kadar bilgiliyse soyle adamlara tutup bir ceza bile vermiyor.

Son düzenleme:
100 dolarlik adaptorun edebiyatini yapip kendi elindeki laptopu kakalamaya calisan adamlara inanma kardesim sen. ASUS laptoplar isindiklari icin dusuk puan aliyorlar testlerden, adaptor gucuyle alakasi yok, zaten laptoplar adaptor gucu yetmezse guc acigini pilden alip tamamlarlar. Bu arkadas muhendisim ben her şeyi biliyorum kafasina girmis herhalde kafasina sert bir şey carpmadan da ayilamayacak. Bu forumda agzi olan konusuyor, her soylenene inanirsan isin gercekten de zor. Yani muhattab olup kendi seviyemi de dusurmeyeyim diyorum ama adam yanlis bilgi yaymayi misyon edinmis kendine. Forumun moderatorleri de artik ne kadar bilgiliyse soyle adamlara tutup bir ceza bile vermiyor.
Hocam kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ben. Yanlış bilgi verilmiş olabilir ancak bunu bile bile yapmaz kimse. Ancak bilgileriniz için teşekkür ederim. Asuslarda belirgin bir ısınma sorunu mevcut mu özellikle Strix G15 modelinde?

Hocam kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ben. Yanlış bilgi verilmiş olabilir ancak bunu bile bile yapmaz kimse. Ancak bilgileriniz için teşekkür ederim. ASUS'larda belirgin bir ısınma sorunu mevcut mu özellikle STRIX G15 modelinde?

ASUS toz konusunda biraz fazla hassas davranip laptopun altindaki hava deliklerini az kullaniyor gordugum kadariyla GPU'larda bir miktar isinma problemi var gibi. Yine de diger markalarla arasinda aşırı fazla bir fark yok. Bilmiyorum ama her konuya 2. el reklami atip konuda verilen onerileri kotuleyerek nereye varilir bilmiyorum yorumsuz. 2. el forumuna dondu Gaming laptop basligi. Adam adaptorun performans arttirdigina inaniyor, bir şey deyince egitimsiz falan diyor ben muhendisim falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max-P 3060 performansi almış gibi yaklaşık.
Bu durumda omenden vaz geçtim hocam. G15'in bilmem gerekn bir sorunu var mı yoksa alıyorum.

40.000 bandında sizin bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
100 dolarlik adaptorun edebiyatini yapip kendi elindeki laptopu kakalamaya calisan adamlara inanma kardesim sen. ASUS laptoplar isindiklari icin dusuk puan aliyorlar testlerden, adaptor gucuyle alakasi yok

Aynen kardeşim geçen sefer OCli PC'ler ile benimle yarışan sen değilmiş gibi gel konuş bakalım.

Aten laptoplar adaptor gucu yetmezse guc acigini pilden alip tamamlarlar

Aynen böylelikle batarya da ısınmaya başlar, ömrünü tüketir. Stresten bataryaları şişer. Adaptör yetmese de bir şey olamaz nasıl bir kafa anlamıyorum.

Bu arkadas muhendisim ben her şeyi biliyorum kafasina girmis herhalde kafasina sert bir şey carpmadan da ayilamayacak. Bu forumda agzi olan konusuyor, her soylenene inanirsan isin gercekten de zor. Yani muhattab olup kendi seviyemi de dusurmeyeyim diyorum ama adam yanlış bilgi yaymayi misyon edinmis kendine. Forumun moderatorleri de artik ne kadar bilgiliyse soyle adamlara tutup bir ceza bile vermiyor.

Çünkü senin gibi değiller, forumda eğer biri ikinci el öneri isterse düzgünce açıklamasını yapıp paylaşıyorum. Sırf sana dersini vermek için Transkriptimi mi atmam gerekiyor? Senin aksine ben bu işin eğitimini aldım. Senin aksine ilkokul mezunu olamamış, düzgün kelimelerle yazı bile yazamayan birinin aksine.

ASUS toz konusunda biraz fazla hassas davranip laptopun altindaki hava deliklerini az kullaniyor gordugum kadariyla GPU'larda bir miktar isinma problemi var gibi.

Yine yanlış bilgi yayıyorsun, ASUS'un az hava kanalı kullanma sebebi kasanın rijitliğini artırmak istemeleri.

Yine de diger markalarla arasinda aşırı fazla bir fark yok.

Aynen sadece 3070 ile aynı performansı alacak 3070 Ti performansı veriyor ısınması sebebiyle.

2. el reklami atip konuda verilen onerileri kotuleyerek nereye varilir bilmiyorum

Nerede kötülemişim, gerçek saf veri dışında hiçbir şey paylaşmıyorum, senin gibi boş laflar atmıyorum :).

Adam adaptorun performans arttirdigina inaniyor.

Sen iflah olmaz bir insansın gerçekten. 330W adaptöre göre tasarlanmış donanım ile 280W'a göre tasarlanmış donanımın gücü bir olur mu?
Kasalı PC de 300W adaptöre 3080 takman mantıklı mı? Aynı mantık laptoplarda da var güzel kardeşim.
Batarya strese girmesin diye adaptörü ona göre tasarlıyorlar zaten. Eğer sen gidip 280W'lık alırsan ve bataryadan yiyor ise o PC de bir sıkıntı vardır. Sana düzgün adaptör yollanmamıştır.
Firmalar Adaptörün gücüne göre kartın pik noktalarını kısarlar. Olay bu.

Bir şey deyince egitimsiz falan diyor

Eğitimsiz birisin çünkü, hiç araştırma ve verin olmadan bana laf sallayıp duruyorsun. Her konuda seninle uğraşmaktan ben sıkıldım.

Aldığım eğitimleri araştıramayacak kadar boş biri olduğun için buraya bırakıyorum:

1662795224334.png

Normalde Wiki'den yazı atardım ama resimli kitaplar/yazılar eğitim seviyene daha uygun gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı