HP Omen 16-B1001NT vs Lenovo Legion 5 15ITH6H

M.Eren Köse

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Max-P ile 450-500 FPS alıyorum maksimum ayarlarda. Öyle örnek vereyim.

12. nesillerde onu optimize edemediler. Soğutamıyor neredeyse hiçbir PC. Omen gene iyiymiş 92 derece.

Bende şimdi maksimum ayarlarda oynayıp sonuçları söyleyeceğim hocam arkadaşa rehber olması için.

Hocam şimdi bitirdim testi 1080p maximum ayarlarda 300 ile 340 FPS arası veriyor işlemci 90 92 derecelerde geziyordu anlık 94 95'e çıkıyordu ama 2K ya aldığımda şaşırtıcı bir şekilde 320 ile 380 FPS arasında vermeye başladı büyük ihtimalle ekran kartını daha çok kullanmaya başladığı için bu sırada işlemci 94 derecelerdeydi anlık 96 97 Max oldu ben bir Max -q ye göre gayet memnunum ki Valorant ekran kartını çok kullanan bir oyun değil beni tatmin eden sonuçlar ama teccno hocanın dediği gibi ortalama olarak 100 120 FPS daha fazla bir laptop da tercih edebilirsiniz ama alırsanız da sizi asla üzmiycektir biraz da teknoloji şans işi hocam 100 derce sabit duran 12. nesiller de var ama Omen soğutmayı bir şekilde başarmış.

Son düzenleme:
Pek de başaramamış Valorant'ta o dereceyi görüyorsa.

Bilemiyorum hocam 85 88 derecelere de düşüyor genelde dediğim gibi 90 92 derecede çalışıyor 97 de çok anlık ve nadir çıkıyor çıksa bile bir performans kaybı olmadığı için içim rahat ediyor yoksa bende sorun olarak görürdüm iade ederdim tabii ki sizin tercihiniz hocam bu fiyatları vermişken içinizi rahat ettiren bir ürün almalısınız yanlış bir tercih yapmanızı istemem sonuçlar bu şekilde hocam umarım istediğiniz bilgisayarı alırsınız isteğiniz performansı alırsınız.

Bilemiyorum hocam 85 88 derecelere de düşüyor genelde dediğim gibi 90 92 derecede çalışıyor 97 de çok anlık ve nadir çıkıyor çıksa bile bir performans kaybı olmadığı için içim rahat ediyor yoksa bende sorun olarak görürdüm iade ederdim tabii ki sizin tercihiniz hocam bu fiyatları vermişken içinizi rahat ettiren bir ürün almalısınız yanlış bir tercih yapmanızı istemem sonuçlar bu şekilde hocam umarım istediğiniz bilgisayarı alırsınız isteğiniz performansı alırsınız.

Ben 11. nesil işlemci ile 75 derecede falan kullanıyorum.

Bayağı iyiymiş hocam değerler keşke 12. nesil de öyle olsa laptopun modeli nedir acaba belki undervolt yaparım sıcaklık değerleri yükselirse ama şu anlık her şey okey gibi.

HP Omen 17 CK0004NT, Özel üretim

YouTube'da 330W 3070 yazarsanız hazırladığım videoları da bulabilirsiniz.

HP Omen 17 CK0004NT, özel üretim.

YouTube'da 330W 3070 yazarsanız hazırladığım videoları da bulabilirsiniz.

Hocam sizce Omen kalitesi nasıl az çok benzer kasları kullanıyoruz malzeme kalitesi olarak ben kullansamda daha yeni yeni tecrübe ediniyorum siz daha tecrübelisiniz nasıl buldunuz kasa kalitesini.

Hocam sizce Omen kalitesi nasıl az çok benzer kasları kullanıyoruz malzeme kalitesi olarak ben kullansamda daha yeni yeni tecrübe ediniyorum siz daha tecrübelisiniz nasıl buldunuz kasa kalitesini.

Kasa kalitesi 10/8 diyebilirim. Bendeki laptopta mekanik klavye var hissiyatı mükemmel. Kasa çok rijit ve sağlam duruyor, metal ile güçlendirilmiş. Keşke klavye çerçevesi karbon olsaydı, o zaman işte muazzam olurdu, PC ısısını asla klavyede hissetmezdik. Ama hiçbir laptopta bu dediğim yok o yüzden dezavantaj diyemem.

Portlar yeterli, menteşesi kaliteli. Keşke ekranı daha kaliteli olsaydı. Bari Premium kalite cihazında ekrana biraz dikkat et, Apple'daki gibi düzgün bir IPS ekran koy. Ama yine de her laptop böyle, dezavantaj diyemem.

Eksi vereceğim şeyler şunlar:

Fan bıçakları daha güzel yapılabilirdi, hem daha sessiz hem daha da yüksek performanslı fanlar üretilebilir. Mühendis olarak şu an ben 3D yazıcıdan daha iyi bir şey rahatlıkla basabilirim. Fanlar büyük ve diğer bilgisayarlara göre çok sessiz ve çok güzel ama kanatları dediğim gibi daha iyi olabilir.

Diğer eksi vereceğim şey ise sağ tarafa hava çıkışı mı konur, tam taş devri kafası tasarımı. Sağa çıkış koydun bari yönünü arkaya ver.

Cihazın iç yapısını incelediğimde soğutma boruları daha iyi dizayn edilebilirdi. Videomu incelediyseniz radyatör tasarımından bahsetmiştim. Keyifli ama Altına soğutucu koyduğumuzda daha çok performans verebilmesi için ısı borularının üstüne ufak kanatçıklar eklenmiş olsa hem aktif soğutma sağlar, hem de altına soğutucu koymak gerçekten iş yapar. Hani boşluk da var neden yapmamışlar anlamadım gerçekten.

Aklımda birkaç daha tasarım ve geliştirme fikri var ama bunları public paylaşamam, belki patentini alırım :)

Şu an yolculukta olduğum için uzun uzun yazamıyorum ama bu şekilde Yani :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı