Çözüldü HP Omen 16 işlemci kısıtlaması kaldırılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bende HP Omen serisi laptop var. İmzamda laptopun genel özellikleri yazıyor zaten. Genel anlamda laptoptan çok memnunum ancak bahsettiği gibi işlemci de kısıtlama durumu var. i7 13700HX işlemcim normalde farklı markalarda yani sınırlama olmayan markalarda 20 ya da 21k skor alırken bendeki 18k skor alıyor. Bu ThrottleStop adlı uygulama ile sanırım kaldırılıyor internette araştırdım fakat pek tatmin edici yanıtlar bulamadım sorularıma sizlere sormak istiyorum.
1- bunu yapmak laptopun render performansını ve anlık FPS düşmesi olayının önüne geçeceği söyleniyor. Ben laptopta render almıyorum ve bugüne kadar oynadığım oyunlarda da anlık FPS düşmesi yaşamadım. Gerek var mı katkısı olur mu?
2-Üretici bunu kısıtladıysa bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Isınmalar artar, işlemcinin ömrü kısalması gibi durumlar olabilir mi? Bu arabalara yazılım atma olayı gibi demek istediğim. Onlarda da yazılım atılınca motor daha hızlı bitiyor yani böyle bir şey yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Çözüm
İşlemci eskimez, macun kurur sadece. Bizzat Recep hocamdan teyitli bilgi, işlemciler kullandıkça performansı düşen şeyler değiller.

HP Victus serisinde kısıtlama var fakat Omen gibi üst segment bir cihazda limit olması şaşırttı.
Üreticinin bir bildiği elbet var, Stutter yemiyorsanız kaldırmaya hiç gerek yok.
İşlemci eskimez, macun kurur sadece. Bizzat Recep hocamdan teyitli bilgi, işlemciler kullandıkça performansı düşen şeyler değiller.

HP Victus serisinde kısıtlama var fakat Omen gibi üst segment bir cihazda limit olması şaşırttı.
Üreticinin bir bildiği elbet var, Stutter yemiyorsanız kaldırmaya hiç gerek yok.

Çözüm
13500HX RTX4060 Omen kullanıcısıyım. Overclock yabancı forumlar tarafından araştırdığıma göre HP'nin kendisi izin vermediği sürece mümkünatı yokmuş. İzin vereceğini de sanmıyorum çünkü hiçbir firma kendi bilgisayarları işlemcisine denk fps alıyor fakat çok ısınıyor şikayeti almak istemez. Limit Bilgisayarı soğuk tutmak için var ve benim bilgisayarda gayet makul sıcaklıklarda çalıyor.

Balanced modda en ağır oyunlarda 85 dereceyi geçmediğini ve genelde 75-80lerde takıldığını söyleyebilirim, soğutucu olmadan.

Tamam o zaman merakımdan sorayım dedim teşekkürler.

13500HX RTX4060 Omen kullanıcısıyım. Overclock yabancı forumlar tarafından araştırdığıma göre HP'nin kendisi izin vermediği sürece mümkünatı yokmuş. İzin vereceğini de sanmıyorum çünkü hiçbir firma kendi bilgisayarları işlemcisine denk FPS alıyor fakat çok ısınıyor şikayeti almak istemez. Limit bilgisayarı soğuk tutmak için var ve benim bilgisayarda gayet makul sıcaklıklarda çalıyor.

Balanced modda en ağır oyunlarda 85 dereceyi geçmediğini ve genelde 75-80'lerde takıldığını söyleyebilirim, soğutucu olmadan.

Benim cihaz performans modunda en ağır oyunlarda o civarlarda takılıyor Balanced modda 60-70 arasında geziyor. Genel anlamda zaten soğutmasından memnunum.

Soğutması çok iyi olmadığı için yapmazlar muhtemelen. Macun değiştirirseniz kaliteli olandan daha iyi soğutma alıyorsunuz diye duydum ama.
Bu macun bitene kadar kullanırım sonra değiştiririm daha macunlarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı