HP Omen 16 vs ASUS ROG STRIX G16

@Artoria Pendragon hocam hazır 4060 stokları tükenmişken ucuz satılan yerlerde. Gamers arena bile 4050 modeli 35k yapmışken arkadaşa da bana da bu fiyattan bunu önerir misin ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3188 INTEL I7-13650HX 16GB DDR5 1TB PCIE SSD 8GB RTX4070 16
Sadece %10-15lik bir fark için 5 k fazla vermek akıl karı değil. 4060'lı modeller yakın zamanda tekrar stoğa girer muhtemelen. Uzun zamandır bekliyorsunuz biraz daha bekleyin :)

Sadece %10-15'lik bir fark için 5 k fazla vermek akıl karı değil. 4060'lı modeller yakın zamanda tekrar stoka girer muhtemelen. Uzun zamandır bekliyorsunuz biraz daha bekleyin :)

Evet cidden uzun zamandır bekliyorum tam paramın olduğu zamanda stokların bitmesi çok kötü oldu benim için. Aslında gamers arena 42K ya falan getirir diye düşünüyordum 44.5k olunca biraz hayal kırıklığı oldu benim için. 4060 alırsam RAM ve SSD takviyesiyle alacağım 4070 alırsam sadece 4070 alabilirim o var 😟

Merhaba.
Arkadaşlar Gaming laptop alacağım ama bu iki marka arasında kararsız kaldım:

HP Omen 16-K0008NT:

ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3157W: ASUS ROG Strix G16 G614JV-N3157W-Gaming /Core i7-13650HX DDR5 İşlemci/16GB Ram/512GB SSD/RTX4060 Ekran Kartı/16"/WIN11 Gaming Lapt

Şöyle bir tablo var karşımda.
HP: i7-12700H, RTX 3070 Ti, 32 GB RAM, 2560x1440 ekran.
ASUS: i7-13650hx, RTX4060, 16 GB RAM, 1920 X 1200 ekran.

Yani ASUS'un daha iyi işlemcisi, daha iyi ekran kartı var ama daha kötü ekran çözünürlüğü var. HP'nin işlemcisi daha kötü, ekran kartı da daha kötü ama ekran çözünürlüğü çok iyi. Şimdiiii iyi ekran uğruna daha kötü işlemci ve daha kötü ekran kartı almak daha mı mantıklı? Yoksa ASUS'un daha üstüne donanımı, HP'den daha kötü olan ekranını telafi eder mi? (RAM kısmına çok takılmıyorum çünkü daha sonra kendim RAM ekleyeceğim.)

Garanti derdin yoksa Bu cihazların kat kat daha başarılı halleri yurt dışı sıfır olarak sarı sitede var. Bir bak derim bu fiyatlar çok geldi bana ben kendime Alienware M15 R5 aldım 25e. RTX3070 ve R9 5900HX var ayrıca 360Hz ekranı mevcut.

Evet cidden uzun zamandır bekliyorum tam paramın olduğu zamanda stokların bitmesi çok kötü oldu benim için. Aslında gamers arena 42K ya falan getirir diye düşünüyordum 44.5k olunca biraz hayal kırıklığı oldu benim için. 4060 alırsam RAM ve SSD takviyesiyle alacağım 4070 alırsam sadece 4070 alabilirim o var 😟
Yurtdışında Bestbuy 0 4070 ekran kartlı Asus pcleri 1400 dolara satıyor :) tr ile arada 20 k var komedi gibi.
Yurtdışından sürekli bu tarz pcleri yollayıp satan insanlar tanıyorum, Garanti derdin yoksa yurtdışı almanı tavsiye ederim

Garanti derdin yoksa Bu cihazların kat kat daha başarılı halleri yurt dışı sıfır olarak sarı sitede var. Bir bak derim bu fiyatlar çok geldi bana ben kendime Alienware M15 R5 aldım 25e. RTX3070 ve R9 5900HX var ayrıca 360Hz ekranı mevcut.

Yurtdışında Bestbuy 0 4070 ekran kartlı Asus pcleri 1400 dolara satıyor :) tr ile arada 20 k var komedi gibi.
Yurtdışından sürekli bu tarz pcleri yollayıp satan insanlar tanıyorum, Garanti derdin yoksa yurtdışı almanı tavsiye ederim
Garanti derdim var aslında ama bu fiyatlarda biraz kurallardan esneme yapmak gerekiyor. Ama onları buraya getirtince vergi vs. ile neredeyse aynı paraya gelmiyor mu? Benim yurtdışına giden bir tanıdığım falan yok, internetten sipariş verebilirim ancak. Bu web siteleri hangileri?

Garanti derdim var aslında ama bu fiyatlarda biraz kurallardan esneme yapmak gerekiyor. Ama onları buraya getirtince vergi vs. ile neredeyse aynı paraya gelmiyor mu? Benim yurt dışına giden bir tanıdığım falan yok, internetten sipariş verebilirim ancak. Bu web siteleri hangileri?

Bu forumda yasak mı bilmiyorum Türkiye'nin en çok kullanılan sitesi işte. Sarı site S harfli :). Ben direk oradan alırken tanıdım böyle birisini, Amerika'dan alıp yolluyor. Örnek veriyorum ben 25e aldım Alienware'yi. Sıfır fiyatı TR'de 75bin TL. Kıyaslamasını siz düşünün. Reklam olmasın diye satıcı vs yazmıyorum aklınıza yatarsa zaten sarı siteden filtreleyin istediğiniz özellikleri, çıkıyor binlerce ilan

Yeni konular

Geri
Yukarı