HP Omen 17 2020 yüksek CPU sıcaklığı

wolky

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaslar. Yaklasik 3 gun once fotografta gorunen laptopu satin aldim. Genel olarak bir sikintisi yok lakin islemci sicakligi oyun oynarken 85 - 90 derece arada 95 gordugumde oluyor. İslemci kullanimi cok az ama sicakligi yuksek. Ekran karti normal gibi 70'lerde geziyor. Sizce sikinti var mı yoksa normal mi? Oynadigim oyunlarda kasma vb. yok, klavyenin ustude isiniyor. Var mı bunun ile ilgili oneriniz? Eğer ki sorun varsa geri yollayayim. Tesekkurler.

IMG_20200924_134133.jpg

IMG_20200924_135852.jpg

unknown.png

Selam arkadaslar. Yaklasik 3 gun once fotografta gorunen laptopu satin aldim. Genel olarak bir sikintisi yok lakin islemci sicakligi oyun oynarken 85 - 90 derece arada 95 gordugumde oluyor. İslemci kullanimi cok az ama sicakligi yuksek. Ekran karti normal gibi 70'lerde geziyor. Sizce sikinti var mı yoksa normal mi? Oynadigim oyunlarda kasma vb. yok, klavyenin ustude isiniyor. Var mı bunun ile ilgili oneriniz? Eğer ki sorun varsa geri yollayayim. Tesekkurler.

Eki Görüntüle 683025

Eki Görüntüle 683027

Eki Görüntüle 683028

Kardeşim sen şu an performansta kullandığın için bütün hepsi yapar bu ısınma sorunu değil ısınma hepsinde var gündelik mesela web sayfasında gezinirken ısınma olursa sıkınıt 100 dereceye kadar dayanıklı bu Intel'in sitesinde yazıyor bu ısınma sorunu hikaye.

Yeni bir cihaz aldığınız için arkaplanda Windows güncelleştirmesi indirip kurduğu için değerler bir tık yüksek olabilir. Ancak belirttiğiniz sıcaklık değerleri bir İ7-H CPU için gayet normal değerler. Korkacağınız sıcaklık değerleri 98°C üstü.

Cihazımın sağ alt klavyenin sağ alt tarafı sıcak bu normal millet nesi normal dedi müşteri hizmetleri ve Intel'inde dahil hepsini aradım bu her cihazda ısınma sorunu var çünkü Turbo'ya geçiyor ondan dediler ve servise verdim bir halt çıkmadı kanmayın normal bunlar.

HP Omen'in kasası kalitelidir teknik servisi aramayı düşündünüz mü?
evet kasa kaliteli ve servisi aramadim cunku oyun oynamiyorken sicaklik degerleri normal gibi
50 60 arasi gidip geliyor belki laptoplarda boyledir diye sorayim dedim
Kardeşim sen şu an performansta kullandığın için bütün hepsi yapar bu ısınma sorunu değil ısınma hepsinde var gündelik mesela web sayfasında gezinirken ısınma olursa sıkınıt 100 dereceye kadar dayanıklı bu Intel'in sitesinde yazıyor bu ısınma sorunu hikaye.
yok normal default ayarda kullaniyorum suanlik performans ayari icin zorlayacak birsey yapmiyorum. internette felan gezinirken cpu 50 60 arasi gidip geliyor sadece oyun ve zorlarken yukseliyor.
Yeni bir cihaz aldığınız için arkaplanda Windows güncelleştirmesi indirip kurduğu için değerler bir tık yüksek olabilir. Ancak belirttiğiniz sıcaklık değerleri bir İ7-H CPU için gayet normal değerler. Korkacağınız sıcaklık değerleri 98°C üstü.
alir almaz tum guncellemeleri yaptim. daha 100 u gormedim umarim gormem :) benim asil takildigim sey cpu yu zorlamiyorum bile yani max 20 30 arasi gidip geliyor ama sicaklik yukseliyor.
ve normal takilirken degeleri attim asagi. :)
1601236870449.png

4GHz hızında ve undervolt olmadan 85-90C civarında dolaşıyorsan sıcaklık çok iyi bile denebilir.
normal hizi 2.60 ghz islemciye herhangi bir hiz asirtma gibi turbo vb. seyler kullanmiyorum. default ayarlarda. undervolt olayini bilmiyorum acabilirsen sevinirim. ve bu sicaklik yukselme olayi sadece oyunlarda oluyor. normal derece 50 55
Hocam ben de bu bilgisayarın 2060'lı halini almayı düşünüyorum ama ekranı 7ms galiba herhangi bir ghosting veya gecikme hissettin mi?
Suanki Kullanimimda herhangi bir sikinti yok. ghosting olayina baktim da oyle birsey gormedim ben gayet guzel akici ekran . 144hz full hd ekran.

Normal hizi 2.60 GHz islemciye herhangi bir hiz asirtma gibi Turbo vb. seyler kullanmiyorum. Default ayarlarda. Undervolt olayini bilmiyorum acabilirsen sevinirim. Ve bu sicaklik yukselme olayi sadece oyunlarda oluyor. Normal derece 50 55.

Şu anki Kullanimimda herhangi bir sikinti yok. Ghosting olayina baktim da oyle bir şey gormedim ben gayet guzel akici ekran. 144Hz Full HD ekran.

Turbo otomatik bir kere ben güç moduna alıyom yani şarj moduna ama 3.60'larda falan veya 3.33'lerde geziyor bu normal 50-60 normal hiç sıkıntı yok güven bende de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı