HP Omen 17-CM2005NT iyi midir?

Bütçe
40000

furknwww

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm.

HP Omen 17-CM2005NT 7P6D8EA 13. nesil Intel i7-13700hx 16 GB RAM 1TB SSD 8 GB RTX4060 17.3 ınç QHD 165Hz taşınabilir bilgisayar.

Uzun araştırmalar sonucu bu PC'yi sipariş ettim.
3060 17.3 laptop arıyordum doğru dürüst fiyata bulamadım. Sonra bu denk geldi. Bu PC de pahalı olduğundan az daha bekleyip yeni serileri görmek istedim ama zam yer falan derken alayım dedim.
PC'den anlayan arkadaşlar çoğunluk oyun oynayacağım. Sizce iyi mi yaptım kötü mü?
Ve bu ekran kartı 3070 ile aynı mıdır? Yoksa aşırı fark var mıdır?

MUX swich var mıdır?
Pişman eder mi?

Ve GO mu ho mu?
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saf güç olarak 4060 , 3070 ile eş değer denilebilir. Ancak dlss 3 ile kanımca 4060, 3070den daha fazla performans verir.
Ekranın 2k ve 165hz olması çok iyi görünüyor. Oyunlarda dlss ile kayıpsız 2 3 kata varan fpsler de alınabilir.
HP ve özellikle victus için aklımda tek sorun ekranı ile alakalı.
Bazı seri victuslarda ekran iyi değildi ve kimisine göre de alınmaya engel bir durumdu. Umarım bu sizin aldığınız seride de yoktur.
Ancak genel olarak hem işlemci hem de ekran kartı ile güzel bir laptop. Fiyatı 40k ancak zamanla 35k lara kadar da düşebilir.

Bu fiyata alınabilecek güzel yeni nesil laptoplardan. MUX swtich bulunuyor. Yukarıda denen ekranla ilgili sorun 2K ekranlarında yok HP'nin. Victusda'da her modelde yok aslında tam bir sorun bile sayılmaz. Alabilirsiniz bu laptopu.

Saf güç olarak 4060, 3070 ile eş değer denilebilir. Ancak DLSS 3 ile kanımca 4060, 3070'den daha fazla performans verir.
Ekranın 2K ve 165Hz olması çok iyi görünüyor. Oyunlarda DLSS ile kayıpsız 2 3 kata varan FPS'ler de alınabilir.
HP ve özellikle Victus için aklımda tek sorun ekranı ile alakalı.
Bazı seri Victus'larda ekran iyi değildi ve kimisine göre de alınmaya engel bir durumdu. Umarım bu sizin aldığınız seride de yoktur.
Ancak genel olarak hem işlemci hem de ekran kartı ile güzel bir laptop. Fiyatı 40k ancak zamanla 35klara kadar da düşebilir.

Hocam beni korkutan fiyatı oldu. Beklerim bu sefer absürt zam yaparlar diye sipariş verdim.
Önceliğim 3060 laptop almaktı. Ama 3060 az daha zorlasa 4060 ile aynı fiyata satılacak.

Bu fiyata alınabilecek güzel yeni nesil laptoplardan. MUX swtich bulunuyor. Yukarıda denen ekranla ilgili sorun 2K ekranlarında yok HP'nin. Victusda'da her modelde yok aslında tam bir sorun bile sayılmaz. Alabilirsiniz bu laptopu.

Çok teşekkür ederim bilgi için. Hocam peki ısınma sorunu vs nasıldır. Yabancı forumlar dahil baktım da bu model ile ilgili gram bilgi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim bilgi için. Hocam peki ısınma sorunu vs nasıldır. Yabancı forumlar dahil baktım da bu model ile ilgili gram bilgi yok.

Ürün çok yeni olduğu için incelemesi henüz çıkmamış olması normal. Omen modellerinde ısınma sorunu bilinmez pek.

H.O, sıcaklık durumu incelemeler çıkmadan kimse kesin bir şey diyemez fakat Omen'in "17' kasalarında soğutma genel anlamda iyi. MUX bulunuyor.

Eyvallah çok teşekkür ederim bilgi için sizce fiyat nasıl pahalı mı uygun mu çözemedim

Fiyatı güzel denebilir hocam, daha uyguna STRIX'ler çıktı ama şu an stoklari kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı