HP Omen 17-CM2005NT 7P6D8EA alınır mı?

Benim ekranın sol üst kısmında ufak bir ışık sızması var ama rahatsız etmeyecek seviyede, herhangi bir ölü piksele de rastlamadım, genel olarak hiçbir sıkıntısı yok şu an için.

Sizden bir istekte bulunabilir miyim? Ben laptopu aldığımda yanlışlıkla BIOS güncellemesi yaptım HP'nin sitesinden, cihazın BIOS güncellemesi yapmadan önceki BIOS sürümünü merak ediyorum, laptop size ulaştığında cihazınızın BIOS versiyonunu benimle paylaşmanız mümkün mü? Windows + r tuşuna basıp çıkan ekrana msinfo32 yazıp aratınca gelen ekranda "BIOS Sürümü/Tarihi" sekmesinde yazılı olan bilgiye ihtiyacım var. Aynı BIOS güncellemesini tekrar yükleyip yüklemediğimi merak ediyorum da.

Tamamdır sizde bana FreeDOS'dan W11'e geçerken yağtığınız kritik şeyleri yazar mısınız yani bunu yapmazsan hoparlörden pıt pıt ses geliyor gibi şeyler var Victus'larda böyle bir şey varsa yazar mısınız?

Tamamdır sizde bana FreeDOS'dan W11'e geçerken yağtığınız kritik şeyleri yazar mısınız yani bunu yapmazsan hoparlörden pıt pıt ses geliyor gibi şeyler var Victus'larda böyle bir şey varsa yazar mısınız?

Windows 11 Pro kurdum Omen 17 cihazıma, ilk açılışta touchpad, hoparlörler, Wi-Fi vs çoğu şey çalışmıyor normal olarak, Ethernet kablosu ile internet erişimi sağladıktan Windows Update yaptım, onun dışında HP'nin sitesindeki gerekli sürücüleri kurdum, bu sırada yanlışlıkla BIOS güncellemesi de yaptım :D, bence hiç gerek yok BIOS'a bulaşmaya ya, sistemi brick (çökertme) riski olan bir güncelleme kesinlikle yapılmamalı. Microsoft Store üzerinden Omen Gaming hub uygulamasını kurdum, oyun oynuyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, MUX Switch özelliğini bu program ile kullanıyorsunuz. Cihazı daha 24 saat kullanmamışımdır aldığımdan beri, o yüzden aktarabileceğim bilgiler bu kadar.

Aslında Hogwarts Legacy oyununu oynarken hoparlörden dediğiniz gibi pıt pıt tarzı sesi sorunuyla karşılaştim, oyun ayarlarından ses modunu değiştirince pıt pıt tarzı ses patlaması sorunu düzeldi, bugün bir de müzik dinleyerek test edeyim bakayım o ses patlaması problemi olacak mı, ben sadece oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum bakalım. Gerçi Realtek'in bir tane kuramadığım güncellemesi var, windows update nedense bu ses sürücüsünü güncellerken sıkıntı yarattı, eğer sıkıntı varsa da realtek güncellemesinden sonra düzelecektir.

Son düzenleme:

Windows 11 Pro kurdum Omen 17 cihazıma, ilk açılışta touchpad, hoparlörler, Wi-Fi vs çoğu şey çalışmıyor normal olarak, Ethernet kablosu ile internet erişimi sağladıktan Windows Update yaptım, onun dışında HP'nin sitesindeki gerekli sürücüleri kurdum, bu sırada yanlışlıkla BIOS güncellemesi de yaptım :D, bence hiç gerek yok BIOS'a bulaşmaya ya, sistemi brick (çökertme) riski olan bir güncelleme kesinlikle yapılmamalı. Microsoft Store üzerinden Omen Gaming hub uygulamasını kurdum, oyun oynuyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, MUX Switch özelliğini bu program ile kullanıyorsunuz. Cihazı daha 24 saat kullanmamışımdır aldığımdan beri, o yüzden aktarabileceğim bilgiler bu kadar.

Aslında Hogwarts Legacy oyununu oynarken hoparlörden dediğiniz gibi pıt pıt tarzı sesi sorunuyla karşılaştim, oyun ayarlarından ses modunu değiştirince pıt pıt tarzı ses patlaması sorunu düzeldi, bugün bir de müzik dinleyerek test edeyim bakayım o ses patlaması problemi olacak mı, ben sadece oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum bakalım. Gerçi Realtek'in bir tane kuramadığım güncellemesi var, Windows Update nedense bu ses sürücüsünü güncellerken sıkıntı yarattı, eğer sıkıntı varsa da Realtek güncellemesinden sonra düzelecektir.

Aynen genellikle driverlar güncellenince sorun düzeliyor teşekkürler bilgi için ürün elime ulaşınca döneceğim size.

Güncelleme yapayım; dün cihazın hoparlörünü çeşitli müzik dosyalarını dinleyerek test ettim, ses seviyesi 70'in üzerine çıktığında hoparlörün sol tarafından rahatsız edici şekilde ses patlaması, cızırdaması gibi bir problem oluyor. Windows 11'den kaynaklı olabileceğini söyleyenler var, ya da güncel ses sürücülerinin sebep olabileceğini söyleyen de var, bugün eski sürüm ses sürücülerini yükleyip deneyeceğim tek tek, en son windows 10 kurup bakacağım problem devam edecek mi bakalım, eğer düzelmezse değişimini isteyeceğim cihazın.

Güncelleme yapayım; dün cihazın hoparlörünü çeşitli müzik dosyalarını dinleyerek test ettim, ses seviyesi 70'in üzerine çıktığında hoparlörün sol tarafından rahatsız edici şekilde ses patlaması, cızırdaması gibi bir problem oluyor. Windows 11'den kaynaklı olabileceğini söyleyenler var, ya da güncel ses sürücülerinin sebep olabileceğini söyleyen de var, bugün eski sürüm ses sürücülerini yükleyip deneyeceğim tek tek, en son windows 10 kurup bakacağım problem devam edecek mi bakalım, eğer düzelmezse değişimini isteyeceğim cihazın.
Değişim yerine garantiye versene aynı cihaz üzerinden çözsünler sorunu.

Aynen genellikle driverlar güncellenince sorun düzeliyor teşekkürler bilgi için ürün elime ulaşınca döneceğim size.
Hocam laptoptan memnun musunuz ?

Laptop nasıl,önerir misiniz 2 ay sonucunda ?

Hocam laptoptan memnun musunuz ?

Laptop nasıl,önerir misiniz 2 ay sonucunda ?
İade ettim laptopu hoparlör sorunundan dolayı. yeni seri omen 17 laptoplarda hoparlörler kronik bozuk sanırım, 2 farklı kişi de aynı sorunu yaşadığını belirtti yakın zamanda çeşitli forum sayfalarında, yani iş biraz yazı tura, hoparlör sorunu dışında güzel laptop, tek bir beğenmediğim yanı oldu o da klavyenin solundaki makro tuşlar, bu tuşlara hiç alışamamıştım, sürekli yanlış tuşlara basmama sebep oluyordu, WASD tuşlarini bile kariştirir olmuştum.

Şikayetvar sitesinde son 1 ayda 5 kişi omen 17 için hoparlör sıkıntısı adı altında şikayet bildirmiş, ürünlerin büyük bir kısmı hoparlörü bozuk olarak piyasaya sürülmüş belli, belirli bir süre hp'den uzak durmak lazım.

Bang Olufsen bile olsa güvenmemek gerekiyor sanırım.

Son düzenleme:
İade ettim laptopu hoparlör sorunundan dolayı. yeni seri omen 17 laptoplarda hoparlörler kronik bozuk sanırım, 2 farklı kişi de aynı sorunu yaşadığını belirtti yakın zamanda çeşitli forum sayfalarında, yani iş biraz yazı tura, hoparlör sorunu dışında güzel laptop, tek bir beğenmediğim yanı oldu o da klavyenin solundaki makro tuşlar, bu tuşlara hiç alışamamıştım, sürekli yanlış tuşlara basmama sebep oluyordu, WASD tuşlarini bile kariştirir olmuştum.

Şikayetvar sitesinde son 1 ayda 5 kişi omen 17 için hoparlör sıkıntısı adı altında şikayet bildirmiş, ürünlerin büyük bir kısmı hoparlörü bozuk olarak piyasaya sürülmüş belli, belirli bir süre hp'den uzak durmak lazım.

Bang Olufsen bile olsa güvenmemek gerekiyor sanırım.
Teşekkür ederim deneyimini benimle paylaştığın için,Asus TUF'a yöneleyim ben de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı