HP Omen 17 coil whine

ahmetoguz1

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 4 gün önce HP Store sitesinden i7-11800h RTX 3070 laptopunu aldım. İlk indirdiğim God of War oyununu açtığımda laptopumun sol altından cızırtı duymaya başladım. Biraz araştırdığımda coil whine olduğunu öğrendim. Başta zaten fan sesinden duyulmadığı için dert etmedim ama bugün hiçbir şey açık değilken bile inceden de olsa ses çıkardı ve buna katlanamayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım iade etsem laptopu sevdiğim için ve zam geldiği için onu da istemiyorum daha önce başına gelen var mı süreç nasıl işliyor. İlk defa laptop aldım zaten korkuyordum bir şey olacak diye başıma geldi.

Degisim talep edebilirsiniz hocam. BIOS'dan Always Fan secenegini kapatin. O zaman duymazsiniz zira OMEN serisi bostayken bile diger laptoplara gore daha fazla fan calistiriyor. Bu da bostayken bile coil whine duymaniza neden olur. Bu sekilde bostayken cikan sesi cozebilirseniz ugrasmayabilirsiniz.

Öncelikle merhaba, 4 gün önce HP Store sitesinden i7-11800h RTX 3070 laptopunu aldım. İlk indirdiğim God of War oyununu açtığımda laptopumun sol altından cızırtı duymaya başladım. Biraz araştırdığımda coil whine olduğunu öğrendim. Başta zaten fan sesinden duyulmadığı için dert etmedim ama bugün hiçbir şey açık değilken bile inceden de olsa ses çıkardı ve buna katlanamayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım iade etsem laptopu sevdiğim için ve zam geldiği için onu da istemiyorum daha önce başına gelen var mı süreç nasıl işliyor. İlk defa laptop aldım zaten korkuyordum bir şey olacak diye başıma geldi.
Geçmiş olsun. ürünü nereden aldın hangi firmadan gpnteknoji den aldıysan benim gibi uğraşıp durursun. Bende o ses yoktu ısınma sorunu vardı 3 günlükken iade için uğraşıyorum.
Geçmiş olsun. Bende o ses yoktu ısınma sorunu vardı 3 günlükken iade için uğraşıyorum. Bi arkadaş da vardı oda gönderdi cvp bekliyor hala

Degisim talep edebilirsiniz hocam. BIOS'tan always fan secenegini kapatin. O zaman duymazsiniz zira Omen serisi bostayken bile diger laptoplara gore daha fazla fan calistiriyor. Bu da bostayken bile coil whine duymaniza neden olur? Bu sekilde bostayken cikan sesi cozebilirseniz ugrasmayabilirsiniz.

Sabah baktım zaten kapalıydı ayrıca fanla alakası yok pek sesin. Oyuna girmeden önce kapatıyorum fanı yine de ses çıkıyor.
Geçmiş olsun. Ürünü nereden aldın hangi firmadan gpnteknojiden aldıysan benim gibi uğraşıp durursun. Bende o ses yoktu ısınma sorunu vardı 3 günlükken iade için uğraşıyorum.

Geçmiş olsun. Bende o ses yoktu ısınma sorunu vardı 3 günlükken iade için uğraşıyorum. Bir arkadaş da vardı oda gönderdi cevap bekliyor hala.

HP Store'dan aldım zaten iade değil ya yenisiyle değiştirilcek ya da onarıp gönderecekler bugün konuşucam teknik servisle.

Sabah baktım zaten kapalıydı ayrıca fanla alakası yok pek sesin. Oyuna girmeden önce kapatıyorum fanı yine de ses çıkıyor.

HP Store'dan aldım zaten iade değil ya yenisiyle değiştirilcek ya da onarıp gönderecekler bugün konuşucam teknik servisle.
Hocam sizin cihazın kullandığınız kadarıyla sıcaklık değerleri nedir ? Paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Hocam sizin cihazın kullandığınız kadarıyla sıcaklık değerleri nedir? Paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Örneklerle konuşayım, mesela dün akşam 7 de oturdum Assassin's Creed Black Flag oynadım sonra GoW ondan sonra da FIFA oynadım 5 saat boyunca aralıksız 90 derecede çalıştı en son saat 12 de RDR2'ye geçtim 2 saat boyunca Ultra ayarlarda oynadım Turbo fan kapalıyken 88-93 arası açıkken 70 sabit sıcaklık değerini aldım.

Örneklerle konuşayım, mesela dün akşam 7 de oturdum Assassin's Creed Black Flag oynadım sonra GoW ondan sonra da FIFA oynadım 5 saat boyunca aralıksız 90 derecede çalıştı en son saat 12 de RDR2'ye geçtim 2 saat boyunca Ultra ayarlarda oynadım Turbo fan kapalıyken 88-93 arası açıkken 70 sabit sıcaklık değerini aldım.
Hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için son bir ricam daha var Black flag ve gow oynarken yada yüksel grafik isteyen herhangi bir kaç oyunda fanlar turbo modda bir yarım saat çalıştırabilirsen sevinirim. Cihazın soğutması maksimum nekadar iyi onu öğrenmek isteriz. Tekrardan teşekkürler.
Hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için son bir ricam daha var Black flag ve gow oynarken yada yüksel grafik isteyen herhangi bir kaç oyunda fanlar turbo modda bir yarım saat çalıştırabilirsen sevinirim. Cihazın soğutması maksimum nekadar iyi onu öğrenmek isteriz. Tekrardan teşekkürler.
Birde doğru mu anladım RDR2 de fanlar normal modda 90 civarı fanlar tam yükte 70 derecelerde mi gezdi yani? Birde bu bahsettiğiniz işlemci sıcaklığı mı?

Hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için son bir ricam daha var Black Flag ve GoW oynarken ya da yüksel grafik isteyen herhangi birkaç oyunda fanlar Turbo modda bir yarım saat çalıştırabilirsen sevinirim. Cihazın soğutması maksimum ne kadar iyi onu öğrenmek isteriz. Tekrardan teşekkürler.

Bir de doğru mu anladım RDR2 de fanlar normal modda 90 civarı fanlar tam yükte 70 derecelerde mi gezdi yani? Bir de bu bahsettiğiniz işlemci sıcaklığı mı?

Evet öyle oldu ve işlemci sıcaklığı.
Hocam çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için son bir ricam daha var Black Flag ve GoW oynarken ya da yüksel grafik isteyen herhangi birkaç oyunda fanlar Turbo modda bir yarım saat çalıştırabilirsen sevinirim. Cihazın soğutması maksimum ne kadar iyi onu öğrenmek isteriz. Tekrardan teşekkürler.

Bir de doğru mu anladım RDR2 de fanlar normal modda 90 civarı fanlar tam yükte 70 derecelerde mi gezdi yani? Bir de bu bahsettiğiniz işlemci sıcaklığı mı?

Şu an dediğini deneyemem ama RDR2 de 90 derecelerdeyken Turbo yu açtığımda anında soğuttu ve 70'lere düşürdü ve tekrar normal fana aldığımda en fazla 80 derecelere çıktı.

Şu an dediğini deneyemem ama RDR2 de 90 derecelerdeyken Turbo yu açtığımda anında soğuttu ve 70'lere düşürdü ve tekrar normal fana aldığımda en fazla 80 derecelere çıktı.
Sen bu sıcaklıklar nereden bakıyorsun??? Omen hub dan mı? Msı afterburner dan mı? Söylediklerin pek inandırıcı değil değerler çok saçma çünkü

Sen bu sıcaklıklar nereden bakıyorsun??? Omen hub dan mı? Msı afterburner dan mı? Söylediklerin pek inandırıcı değil değerler çok saçma çünkü
Hocam seni de anlamadım ben iyice kabak tadı vermeye başladın. İstiyorsun ki herhalde sende sıcaklık sorunu olduğu için herkeste bu durum patlasın ben batıyorsam herkes batsın kafası kim iyi bir şey yazsa inandırıcı olmuyor. Yalan borcumu var adamın bize yardımcı olup değerleri paylaşmış.

Tekrardan teşekkür ederiz verdiğin sıcaklık değerleri için. Tekrar müsait olup oyuna girdiğinde turbo fan ayarında ufak bir test yapıp oyunlarda deneyip son bir sıcaklık değerleri hakkın da bilgi verirsen çok seviniriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı