HP Omen 17 i7-13700HX alınır mı?

Omen Hub hangi sürüm idi ve siz hangisine döndünüz? Ve o sürümü nereden edindiniz?

İşlemciye -0.125V, ekran kartına da -0.075V undervolt yaptım ve oyunda sıcaklıklar gayet iyi oldu. 4k monitörde oynadığımdan oyunda asıl yük ekran kartında oluyor, o sebeple işlemcinin turbo boost'unu da kapatıyorum.

Bu şekilde performans modunda sabit 3800 RPM fan ile sıcaklıklar 70'lerde takılıyor. GPU da sabit 175W'ta çalışıyor.

Soğutucu kullanmıyorum. Daha önceden beri var olan birkaç soğutucu (Zalman ve benzeri, 125 mm ve üzeri fanları olan 1500 devirli soğutucular) ile stres testlerinde denemeler yaptım, bir derece dahi fark etmedi :) Tek fark eden laptop'ın kıçını biraz yükseltmek oldu, o da 2 derece falan fark ediyor. IETS almayı düşündüm ama çalışma şeklinin fanların mekaniğine zarar verebileceği düşüncesiyle vazgeçtim.

Masadan yükseltince fan sesi 2 katına çıkıyor bu arada. Masada tam düz durduğunda fan sesini de baya boğuyor alet.
Hocam gaming hub üzerinden yapılan undervolt ekran kartı için mi işlemci için mi anlayamadım.Bir de ben monitörsüz kullanıyorum.Undervolt değerleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim?Herhangi bir performans kaybı yaşamadım ancak laptop sıcak geliyor bana.

Omen 4090 ile Legion 7 4080 aynı fiyattı, ekran kartı hariç her şey daha iyi olduğu için Legion almıştım. Omen’in üretim kalitesine katlanamıyorum açıkçası. Omenin ekran sallanıyor dokununca, 300nits, klavyesi TKL, üzerindeki termal macun yenilemek PTM7950 sürmek şart ayriyeten. Soğutma bloğunda 2 ısı borusu olması da güven vermiyor açıkçası. Kaliteye önem verdiğim için biraz daha dikkatli inceliyorum.

Omen 15 alıp iade etmiştim ekran ve ölü piksel sorunundan dolayı.

Son düzenleme:
Omen Hub hangi sürüm idi ve siz hangisine döndünüz? Ve o sürümü nereden edindiniz?

İşlemciye -0.125V, ekran kartına da -0.075V undervolt yaptım ve oyunda sıcaklıklar gayet iyi oldu. 4k monitörde oynadığımdan oyunda asıl yük ekran kartında oluyor, o sebeple işlemcinin turbo boost'unu da kapatıyorum.

Bu şekilde performans modunda sabit 3800 RPM fan ile sıcaklıklar 70'lerde takılıyor. GPU da sabit 175W'ta çalışıyor.

Soğutucu kullanmıyorum. Daha önceden beri var olan birkaç soğutucu (Zalman ve benzeri, 125 mm ve üzeri fanları olan 1500 devirli soğutucular) ile stres testlerinde denemeler yaptım, bir derece dahi fark etmedi :) Tek fark eden laptop'ın kıçını biraz yükseltmek oldu, o da 2 derece falan fark ediyor. IETS almayı düşündüm ama çalışma şeklinin fanların mekaniğine zarar verebileceği düşüncesiyle vazgeçtim.

Masadan yükseltince fan sesi 2 katına çıkıyor bu arada. Masada tam düz durduğunda fan sesini de baya boğuyor alet.
Omen hub eski sürümünü yükle şuanki sürümünü silip bunu yükle
hp-omen-gaming-hub-1101-2304-4-0
Kodu bu şekilde
Bu siteden dediğim kodu indir
Gpu sıcaklığını görecek ve manuel modda 3500rpm kilitlenme bugu düzelecek

Hp destek ile iletişime geçtim sıcaklık değeri için apple müşteri hizmetleri gibi çok ilgilendiler uzaktan bağlantı yaptılar. 95 derecede olsa oyun performansı etkilenmiyorsa oynamaya devam edin dediler. Bu laptoplarda 95 derece sorun olmuyormuş. Gerçi bi kaç oyun denedim ultrada sürekli 95 lerde oynamadım anlık geldiği oluyor. Ortalama 85 derece civarı full ultra ayarlarda. Bu arada counter strike 2 oyununda ultra ve low ayarlada kaç fps alıyorsunuz. Ben ultrada ortalama 200 fps lowda ortalama 300 fps alıyorum. Laptop için normal mi acaba. 4080 laptopu olan deneyebilirse sevinirim arkadaşlar. Forza 5 te 1080 ayarda en düşük ayarda 400 fps alıyorum, full ayarda 2k ayarda ise 240 fps ortalama alıyorum. Sıcaklık değerleri her 2 oyun içinde 80-85 arası.
Destekle nasıl iletişime geçtin ben yapamadım çok araştırmama rağmen

Hocam gaming hub üzerinden yapılan undervolt ekran kartı için mi işlemci için mi anlayamadım.Bir de ben monitörsüz kullanıyorum.Undervolt değerleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim?Herhangi bir performans kaybı yaşamadım ancak laptop sıcak geliyor bana.
Zaten gaming hub üzerinden yapılan undervolt çok işlevsiz gizmosliptech bunun hakkında omen 4090 incelediği videoda konuşuyor nedenlerini sayıyor. Çok önceden izlemiştim ama aklımda kaldığı şeklinde anlatıyım. Bu işlemcide bir kaç yere undervolt yapılıyor bunlar sonucunda güzelce sıcaklıkları düşürüp performansı sabit bırakıyoruz omen uygulaması bu birkaç yere etki etmiyor sadece 1 yere etki ediyor. Ve uygulama o kadar kötü ki (yazılımları batsın adamların) diğer yerleden undervolt yapmamıza izin vermiyor.

Omen 4090 ile Legion 7 4080 aynı fiyattı, ekran kartı hariç her şey daha iyi olduğu için Legion almıştım. Omen’in üretim kalitesine katlanamıyorum açıkçası. Omenin ekran sallanıyor dokununca, 300nits, klavyesi TKL, üzerindeki termal macun yenilemek PTM7950 sürmek şart ayriyeten. Soğutma bloğunda 2 ısı borusu olması da güven vermiyor açıkçası. Kaliteye önem verdiğim için biraz daha dikkatli inceliyorum.

Omen 15 alıp iade etmiştim ekran ve ölü piksel sorunundan dolayı.
Bu konuda tecrübelerimi anlattım.

bende iş için kullanmak üzere aldım bu modelden.

hemen bir deneme yaptım. sonuçlar normal mi?

4.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı