HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Termal macunla sorun çözüldü mü yoksa hala devam ediyor mu?

Bir arkadaşın daha cihaz 100 dereceleri görmüştü o açtı değiştirdi hatta bayağı kötüydü macun yani çok fazla taşmıştı en son konuştuğumda sorun çözülmüştü ama uzun kullanımda durum ne bilmiyorum belki görürse cevap verir.

Termal macun değişiminde garanti vs. devre dışı kalıyor mu? Değiştirirken bir de HP'ye danışınız mı?

HP'ye danışılmadı ama garanti devre dışı kalmıyor diye biliyorum net olmak için sormanızda fayda var.

Bir arkadaşın daha cihaz 100 dereceleri görmüştü o açtı değiştirdi hatta bayağı kötüydü macun yani çok fazla taşmıştı en son konuştuğumda sorun çözülmüştü ama uzun kullanımda durum ne bilmiyorum belki görürse cevap verir.

HP'ye danışılmadı ama garanti devre dışı kalmıyor diye biliyorum net olmak için sormanızda fayda var.
Hocam bende HP’nin 3080 modelini alacaktım hatırlarsınız fakat çok fazla şikayet gelince Rog strix scar g733qs aldım. Şu an valorant ve witcher 3 de deniyebildim, witcherda 2K ultra ayarlarda 70-90 arası FPS alıyorum CPU 84-93 arasında normalde daha serin çalışıyor fakat son BIOS sürümünde fanlar daha düşük devirde çalıştığı için böyleymiş, ekran kartı da 70-80 arasında. Bu değerlerde mux switch olmadığı için normal geliyor bana, çok uzun süre deneyemedim fakat FPS drop vs olmadı hiç. Umarım sizde sorunsuz şekilde kullanmaya başlarsınız.

Hocam bende HP'nin 3080 modelini alacaktım hatırlarsınız fakat çok fazla şikayet gelince ROG STRIX Scar G733qs aldım. Şu an Valorant ve Witcher 3 de deniyebildim, Witcher'da 2K Ultra ayarlarda 70-90 arası FPS alıyorum CPU 84-93 arasında normalde daha serin çalışıyor fakat son BIOS sürümünde fanlar daha düşük devirde çalıştığı için böyleymiş, ekran kartı da 70-80 arasında. Bu değerlerde MUX Switch olmadığı için normal geliyor bana, çok uzun süre deneyemedim fakat FPS düşmesi vs olmadı hiç. Umarım sizde sorunsuz şekilde kullanmaya başlarsınız.

Vallahi ben açıkçası dediğim gibi değişim için ısrar edecektim ama olası başka sıkıntıda uğraşmak istemiyorum tekrar firmayla o yüzden iade alacağım bir tane masaüstü buldum vatan da 14K ya belki onu alırım belki de Monster Tulpar T7 v20.4'ü alırım veya GameGaraj'da alabilirim 3 seçenek var elimde şu an bütçem 25k Max olduğu için.

Yani hocam kısacası siz ürünü kullandığınız zaman zarfı boyunca memnun kaldınız. Fakat şansınıza anakart arızalı çıktı. (birkaç kişi de olmuş belirttiğinize göre) ürünün tek sorunu termal macun konusu galiba size göre onu da geldiği gibi değiştirmeyi önerdiniz. Bir de son olarak ürün stoğu beklenmeli mi kendi sitesinde yoksa aracı firma riski göze alınmalı mıdır?

Vallahi ben açıkçası dediğim gibi değişim için ısrar edecektim ama olası başka sıkıntıda uğraşmak istemiyorum tekrar firmayla o yüzden iade alacağım bir tane masaüstü buldum vatan da 14K ya belki onu alırım belki de Monster Tulpar T7 v20.4'ü alırım veya GameGaraj'da alabilirim 3 seçenek var elimde şu an bütçem 25k Max olduğu için.
Hocam fiyatlarda gün geçtikçe artıyor işlemler hemen yapılır da kısa zamanda alırsınız.

Yani hocam kısacası siz ürünü kullandığınız zaman zarfı boyunca memnun kaldınız. Fakat şansınıza anakart arızalı çıktı. (birkaç kişi de olmuş belirttiğinize göre) ürünün tek sorunu termal macun konusu galiba size göre onu da geldiği gibi değiştirmeyi önerdiniz. Bir de son olarak ürün stoğu beklenmeli mi kendi sitesinde yoksa aracı firma riski göze alınmalı mıdır?

Hocam ben aracı firmadan çok çektim aracı firmaya kaliteli değilse girmeyin olası bir sorunda çok uğraşırsınız ve ben aldıktan sonra araştırdığım kadarıyla başka sorunları da çıkabiliyor sonradan cihazın.

Hocam fiyatlarda gün geçtikçe artıyor işlemler hemen yapılır da kısa zamanda alırsınız.

Pek hemen olacak gibi değil ama bekliyorum bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı