HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Selamlar, bende hp omen 17 ck0007nt modelini aldım balanced modda bilgisayar boştayken cpu 48-54, gpu 40-50 derece arasında valo oynarken gpu 55-65 arası cpu ise 80lere çıkıp fanalr biraz çalışınca 75 civarlarına düşüyor performance moduna alınca valorantta cpu 65-75 aralarında geziyor, başka oyunda deneme şansım olmadı. furmark testinde max 73 derece gördüm cinebenchte multide 9400 pts singlda 1400 pts aldım başka yapmam gereken test var mı, bu değerler normal midir?
Ek olarak da ölü pixel yoktu, ışık sızması sadece sağ alt köşede farkedilemeyecek kadar vardı.

Selamlar, bende hp omen 17 ck0007nt modelini aldım balanced modda bilgisayar boştayken cpu 48-54, gpu 40-50 derece arasında valo oynarken gpu 55-65 arası cpu ise 80lere çıkıp fanalr biraz çalışınca 75 civarlarına düşüyor performance moduna alınca valorantta cpu 65-75 aralarında geziyor, başka oyunda deneme şansım olmadı. furmark testinde max 73 derece gördüm cinebenchte multide 9400 pts singlda 1400 pts aldım başka yapmam gereken test var mı, bu değerler normal midir?
Ek olarak da ölü pixel yoktu, ışık sızması sadece sağ alt köşede farkedilemeyecek kadar vardı.
Sorun yok. Zaten balanced modda cihaz ısınır normaldir.

Bugün son kez hp ile görüştüm ürün değiştirme raporu oluşturdular gpn ye gönderip ürün değişimi yapılacağına dair mail attılar bana ve oraya. yarın gpn ile görüşüşebilirsem yada pazartesi günü ürünü göndereceğim
@teknoman @Str0xy böyle bi mail attılar dün :

HP Destek Merkezi’mizi arayarak, satın almış olduğunuz HP ürününüzde, ürünün tarafınıza teslimi tarihinden itibaren 6 ay içerisinde sorun oluştuğunu ve onarım istemediğinizi belirterek ürün değişimi veya para iadesi talebinizi iletmiş bulunmaktasınız.

İşbu belge ile, tarafımıza bildirilen sorununuz ile ilgili, HP distributorü tarafından ürününüzde donanımsal bir sorun olup olmadığının kontrolu sonucunda donanımsal bir arızaya rastlanması veya ürünün kullanım klavuzunda belirtilen evsafa uygun olmadığının teyidi durumunda ürününüzün değişiminin distributor firma tarafından yapılabileceğini bildirmek isteriz.

Ürününüz bu belge tarihinden itibaren 1 hafta içerisinde, Orjinal Ambalajı (orjinal ambalajı olmadığı takdirde muadil / sağlam bir kutu içerisinde, korunaklı bir halde ve herhangi bir fiziksel hasar olmaksızın ) , bütün aksesuarları , garanti belgesi , faturası ve işbu belge ile birlikte ürünü satın aldığınız HP bayii veya satış noktalarından biri üzerinden ilgili HP distribütorüne (dağıtıcısına) teslim edilmelidir.

Sayın HP Bayisi,
Bu mektup ile, yukarda adı geçen müşterimizdeki ilgili ürünün birebir aynı veya muadil bir ürün ile değiştirilmesi yetkisi HP Dağıtıcısı (distribütöre) aittir. Formda yer alan açıklamalara uygun şekilde size teslim edilecek ürünü, bu form ile birlikte HP Dağıtıcısı’na yönlendirmenizi rica ederiz.

Sayın HP Dağıtıcısı,
Bu mektup ile, yukarda adı geçen müşterimizdeki ilgili ürünün birebir aynı veya muadil bir ürün ile değiştirilmesi yetkisi tarafınıza aittir. İlgili ürünün değişimi için, gerekli kontrollerin tarafınızdan yapılarak belirtilen sorunun teyit edilmesi bir zorunluluktur. Belirtilen sorunun tarafınızca teyidini takiben ilgili ürünü bu mektupla beraber HP’nin standart geri gönderme yönergeleri doğrultusunda işleme alınız.

Müşteri destek sürecine katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Son düzenleme:
ilk aldığımda ölü pixel testi yapmıştım herhangi bir şey yoktu, ancak bugün farkettirm ekranın sol tarafında hafif ışık sızması var. Bu çok problemli bir durum mu? İlerleyen zamanlarda genişleme durumu olur mu?

Geri
Yukarı