HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Bu arada fan sesinden kaynaklı olarak cihazı servise götüreceğim. Bakalım direkt olarak hpstore'dan almıştım nasıl ilgilenecekler. Destek hattına özellikle bu tarz bir sorunun çoğu cihazda olduğunu söylediğimde kesinlikle çözeceğiz dedi.

Bu arada fan sesinden kaynaklı olarak cihazı servise götüreceğim. Bakalım direkt olarak hpstore'dan almıştım nasıl ilgilenecekler. Destek hattına özellikle bu tarz bir sorunun çoğu cihazda olduğunu söylediğimde kesinlikle çözeceğiz dedi.
Hocam fan sesi nabız atma gibi mi oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkteki gibi ses ise bu galiba bu modeldeki tüm hepsinde var. Farklı sayfalarda baktığımda da yorumlarda fan nefes alma veya nabız benzeri seslerle döndüğü söyleyenler var.

Hocam fan sesi nabız atma gibi mi oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkteki gibi ses ise bu galiba bu modeldeki tüm hepsinde var. Farklı sayfalarda baktığımda da yorumlarda fan nefes alma veya nabız benzeri seslerle döndüğü söyleyenler var.
Aaa videonun bu kısmını seyretmemiştim. Evet ses aynı. Fan sesinin yanında hafiften tiz bir ses geliyor. Çok rahatsız edici değil ama sorun var sanmıştım. Sanırım tüm modellerde bu olay var. Servis ile uğraşmama gerek yok o halde boşuna içini açmasınlar. Yorumlarada nefes alıp verme derken nasıl olduğunu anlamadım ancak şöyle tarif edebilirim, anlık olarak artıp azalan bir ses. Videodakiyle aynı.

AAA videonun bu kısmını seyretmemiştim. Evet ses aynı. Fan sesinin yanında hafiften tiz bir ses geliyor. Çok rahatsız edici değil ama sorun var sanmıştım. Sanırım tüm modellerde bu olay var. Servis ile uğraşmama gerek yok o halde boşuna içini açmasınlar. Yorumlarada nefes alıp verme derken nasıl olduğunu anlamadım ancak şöyle tarif edebilirim, anlık olarak artıp azalan bir ses. Videodakiyle aynı.

Bu ses benim cihazımdada vardı bu sanırım büyün cihazlarda var.

Aaa videonun bu kısmını seyretmemiştim. Evet ses aynı. Fan sesinin yanında hafiften tiz bir ses geliyor. Çok rahatsız edici değil ama sorun var sanmıştım. Sanırım tüm modellerde bu olay var. Servis ile uğraşmama gerek yok o halde boşuna içini açmasınlar. Yorumlarada nefes alıp verme derken nasıl olduğunu anlamadım ancak şöyle tarif edebilirim, anlık olarak artıp azalan bir ses. Videodakiyle aynı.
Aynen bu ses tüm hepsinde var gibi, yok diyeni görmedim, galiba fan dizaynını çok farklı yapmışlar. Böyle olmasa daha iyi olurmuş ama azalıp artan ses tuhaf geliyor.

Bu ses benim cihazımdada vardı bu sanırım büyün cihazlarda var.
Hocam cihazda anladığım kadarıyla kronik bir fan sorunu var. Yani ekranda ölü pixel ve ips glow çoğu marka laptop'ta oluyor onun için HP'ye özel olarak suç atamam ancak fan olarak bazı eksiklikler var gibi. Sanırım yapısı itibariyle sorunlara açık bir tasarım sunuyor. Belki cihazda ısıyı dağıtmak için yaptıkları bir tasarımdır ancak ses ve ergonomi anlamında çok rahat olmadığı kesin.
Aynen bu ses tüm hepsinde var gibi, yok diyeni görmedim galiba fan dizaynını çok farklı yapmışlar. Böyle olmasa daha iyi olurmuş ama azalıp artan ses tuhaf geliyor.
Kesinlikle tuhaf geliyor. Boşta cihazı 1200 rpm'de ve oyun oynarken de hep kulaklıkla kullandığım için başta farketmedim bu sesi. Ancak dikkatli bir şekilde 2000 rpm'de dinlerseniz rahatsız edici gelebiliyor.

Hocam cihazda anladığım kadarıyla kronik bir fan sorunu var. Yani ekranda ölü pixel ve ips glow çoğu marka laptop'ta oluyor onun için HP'ye özel olarak suç atamam ancak fan olarak bazı eksiklikler var gibi. Sanırım yapısı itibariyle sorunlara açık bir tasarım sunuyor. Belki cihazda ısıyı dağıtmak için yaptıkları bir tasarımdır ancak ses ve ergonomi anlamında çok rahat olmadığı kesin.
Bu ses boştayken de çıkıyor mu yoksa yükteyken mi daha çok belli oluyor.

Bu arada ben Monster almayı düşünüyordum ama cihazları sorunlu çıktığı için sizlerinde yorumları doğrultusunda Omen 17 aldım ancak benim HP de gördüğüm nokta belki sorunları gerçekten bir Monster kadar değil cihazda belki Monster'dan daha iyidir soğutma vs diğer konularda ama ben daha cihazı almadan bir şey söylemiştim servisler gerçekten bilgisiz diye cihazı aldıktan sonra emin oldum ki cihazı monstera göre iyidir kötüdür bilemem belki bu sorunla benden başka kimse karşılaşmıycak bilemem ki kimse inşallah karşılaşmaz ama servisleri gerçekten bilgisiz ve ukala bundan eminim artık.
Kısa bir bilgilendirme geçmek istiyorum bugün gpn ile görüştüm bilgisayarı distribitör firmaya göndermişler inceleniyormuş hafta başı gibi sonuçlannış olabilir dediler ben iade istemediğimi çünkü iade olursa mağdur olacağımı kendilerine ilettim onlar biz size direk iade talep etmeyiz distribitör firmada cihaz varsa değişim ister misiniz diye sorarız öncelikle dediler ki öğrendiğim kadarıyla firmada şu an 5 tane cihaz varmış tabii benim işlemim sonuçlanana kadar kalırmı bilemiyorum sonuç olarak hala beklemedeyim 9'unda teslim aldığım bilgisayarı daha kullanamadım ne farkı kaldı Monster'dan bu cihazın diye sormak istiyorum en azından servisler daha hızlı ve bilgili çalışırken.

Kesinlikle tuhaf geliyor. Boşta cihazı 1200 rpm'de ve oyun oynarken de hep kulaklıkla kullandığım için başta farketmedim bu sesi. Ancak dikkatli bir şekilde 2000 rpm'de dinlerseniz rahatsız edici gelebiliyor.
Boştayken rahatsız etmiyorsa benim için sıkıntı yaratmaz, yükteykende kulaklık ile oynadığım için rahatsız olacağımı sanmıyorum. Masaüstü sistemimde biraz fazla sesli olduğu için alışığım. Ama eğer soğutmaya ekstra bir avantaj vermiyorsa ki pek sanmıyorum, mantıksız bir karar olmuş.

Bu ses boştayken de çıkıyor mu yoksa yükteyken mi daha çok belli oluyor.
Aslında yükteyken fazla belli olmuyor fan sesi yüksek olduğu için. Bastırıyor diyebilirim. Ancak balanced ve auto modda cihaz 1800-200 rpm civarlarında çalışıyor boşta. Ben manuel moda alıp işlemci 60-65 olmadığı sürece 1200rpm'de kullanılsın diye ayarladığım için fark etmemiştim. Asıl soruya gelirsem boşta daha çok hissediliyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı