HP Omen Gaming Hub uygulaması ayarları nasıl olmalı?

nhympe47

Centipat
Daha fazla  
HP Victus 16 R0053NT model laptop kullanıyorum ama sanki bir şeyler yanlış gibi geliyor ısınma konusunda bu yüzden Gaming Hub ayarları mı yanlış acaba diye düşünmeye başladım ama çok bir bilgim olmadığı için buraya sorayım dedim Gaming Hub ayarları nasıl olmalı özellikle Power mode balanced mı olmalı yoksa performance a mı alınmalı şu an balanced modunda ama yazıyı yazarken sadece Brave’de bir sekme açık bir de Gaming Hub uygulaması ona rağmen 76 dereceyi görüyor.

1703349140707.png

Selam hocam dengeli modudur o yüzden fanlar o moddayken çok çalışmaz kendi kendine ama performance moduna alırsanız cihaz kendini soğutmak için fanlarını otomatik olarak yükseltecektir . Oyun oynarken performance modunu kullanmanızı öneririm bilgisayarınızı normal tarayıcıda gezerken balanced modunda kullanabilirsiniz normal gezerken değerler 60 civarı olması gerekir yeni aldıysanız teknik servise götürün bence eğer 6 ay falan geçtiyse bakımlarını yaptırın tozlanmış macunu eskimiş olabilir . Arka plan uygulamalarına da dikkat edin belki açık kalan indirme vesaire birşey vardır.

Daha alalı 2 ay oluyor ama beni de şaşırttı bu değerler olmadı teknik servise götüreceğim. Teşekkür ederim.

HP Omen 17,3 2023 model 4080 wattlık modeli kullanıyorum. Oyun oynarken performance moduna ve MUX Switch olduğundan dolayı da 4080 ekran kartını seçiyorum. Oyun oynamadığım zamanlarda ise balanced ve Optimus ekran kartını seçiyorum. Ben bu şekilde kullanıyorum.

HP Omen 17,3 2023 model 4080 wattlık modeli kullanıyorum. Oyun oynarken performance moduna ve MUX Switch olduğundan dolayı da 4080 ekran kartını seçiyorum. Oyun oynamadığım zamanlarda ise balanced ve Optimus ekran kartını seçiyorum. Ben bu şekilde kullanıyorum.
hocam o ekran kartı nasıl seçiliyor

1703357845375.png

Bilgisayarınızda eğer MUX Switch özelliği varsa HP Omen Gaming Hub uygulamasında ekran görüntüsünde yer alan sekmelerde Graphics switcher diye bir seçenek varsa eğer buraya tıklayarak ekran kartları arasında geçiş yapmanıza olanak sağlıyor. Ama eğer bilgisayarınızda MUX Switch özelliği yoksa zaten bu sekmeyi bilgisayarınız bu özelliği desteklemediği için göremezsiniz.

Eki Görüntüle 2062790

Bilgisayarınızda eğer MUX Switch özelliği varsa HP Omen Gaming Hub uygulamasında ekran görüntüsünde yer alan sekmelerde Graphics switcher diye bir seçenek varsa eğer buraya tıklayarak ekran kartları arasında geçiş yapmanıza olanak sağlıyor. Ama eğer bilgisayarınızda MUX Switch özelliği yoksa zaten bu sekmeyi bilgisayarınız bu özelliği desteklemediği için göremezsiniz.
hocam bende bu şekilde gözüküyor ama sizinki gibi olması için ne yapmam gerekiyor

Dosya Ekleri

• 1703358090873.png
    1703358090873.png
    142,1 KB · Görüntüleme: 73
Hocam bende bu şekilde gözüküyor ama sizinki gibi olması için ne yapmam gerekiyor.

Sağ tarafta yer alan discrete seçeneğini seçmeniz gerekiyor oyunlarda, ama normal internette gezerken, film izlerken veyahut yüksek ağırlığı işler olmadığında normal hybrid olan seçeneği kullanabilirsiniz. Bazı HP modellerinde aynı şekilde gösterilmeyebilir uygulama yazılımında. Zaten İngilizce olarak 2 seçenek altında gerekli açıklamalar yer alıyor çevirisini yaparsanız hangisinin ne için kullanılabileceğini belirtmişler.

Öyle kullanacağım ben de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı