HP Omen R5 5600H-RTX 3060-144 Hz alınır mı?

Merhaba kargonuz ulaştı mı? Ben dün almıştım, az önce eve gelmiş akşam açıp bakacağım. Sizi de takip ediyorum açacağınız konu için.

Hocam driverların neyinde zorlandınız, ben de şimdi format attım kullanıyorum da sıkıntılı bir durum olmadı bir şeyi mi fark etmedim acaba?

1-2 Kez'de Windows dondu onla uğraştım :D kapatıp açtım şu an en son halinde kullanıyorum ama hafif ısınıyor ya da havalar aşırı sıcak ben öyle hissediyorum.

1-2 Kez'de Windows dondu onla uğraştım :D kapatıp açtım şu an en son halinde kullanıyorum ama hafif ısınıyor ya da havalar aşırı sıcak ben öyle hissediyorum.

Vallahi benim de CPU ısınıyordu ne oluyor dedim, sabah sizin mesajınızda Turbo Boost kapattığınızı görmüştüm ben de kapattım, CPU sıcaklığı 51 dereceye düştü şu an memnunum. Hala driver yüklüyorum, internetim kağnı gibi ancak oyun test etmek için sabırsızlanıyorum.

Vallahi benim de CPU ısınıyordu ne oluyor dedim, sabah sizin mesajınızda Turbo Boost kapattığınızı görmüştüm ben de kapattım, CPU sıcaklığı 51 dereceye düştü şu an memnunum. Hala driver yüklüyorum, internetim kağnı gibi ancak oyun test etmek için sabırsızlanıyorum.

Ryzen Controller Center var 3.parti yazılım olarak bununla da sıcaklığını istediğin seviye düşürebilirsin.

Max 50ye kilitleniyor dediğim o programla.

Cihazı şarja takınca cihaz sanırım otomatik olarak çekirdek frekanslarını vesaire her şeyi yükseltiyor çünkü şu an normal turboboostu kapatmamış halde fişten çıkartınca 55e kadar indi sıcaklığım sabitlendi hatta. İlginç

Son düzenleme:
Ryzen Controller Center var 3.parti yazılım olarak bununla da sıcaklığını istediğin seviye düşürebilirsin.

Max 50ye kilitleniyor dediğim o programla.

Cihazı şarja takınca cihaz sanırım otomatik olarak çekirdek frekanslarını vesaire her şeyi yükseltiyor çünkü şu an normal turboboostu kapatmamış halde fişten çıkartınca 55e kadar indi sıcaklığım sabitlendi hatta. İlginç

Turbo Boost'u devre dışı bırakmak yerine Ryzen Controllerden Max sıcaklık belirlemek performansı hangi yönde etkiler acaba?

www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/nsd1sq/a_few_observations_on_the_hp_omen_15_ryzen_5600h/?utm_medium=android_app&utm_source=share şöyle bir yazı buldum, sonunda ryzen controller ile yapılmış testler var ancak konuyla ilgili pek bir bilgim yok.

Turbo Boost'u devre dışı bırakmak yerine Ryzen Controllerden Max sıcaklık belirlemek performansı hangi yönde etkiler acaba?

www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/nsd1sq/a_few_observations_on_the_hp_omen_15_ryzen_5600h/?utm_medium=android_app&utm_source=share şöyle bir yazı buldum, sonunda Ryzen Controller ile yapılmış testler var ancak konuyla ilgili pek bir bilgim yok.

Ben cihazı beğendim açıkcası sıkıntım yok dediğim gibi prize takınca işlemcinin performansı yükseliyor ısınmaya başlıyor. Şarjdan çıkarınca normale dönüyor her şey onun dışında bir derdim yok bunu da pek araştırmadım açıkçası 3DMark testi yaptım bir en fazla 90 DC'yi gördü işlemci benim açımdan gayet normal.

Ben cihazı beğendim açıkçası sıkıntım yok dediğim gibi prize takınca işlemcinin performansı yükseliyor ısınmaya başlıyor. Şarjdan çıkarınca normale dönüyor her şey onun dışında bir derdim yok bunu da pek araştırmadım açıkçası 3DMark testi yaptım bir en fazla 90 DC'yi gördü işlemci benim açımdan gayet normal.

Hocam RAM'ları nereden aldınız bir de eski RAM'lari ne yapmayı düşünyorsunuz.

Ben cihazı beğendim açıkçası sıkıntım yok dediğim gibi prize takınca işlemcinin performansı yükseliyor ısınmaya başlıyor. Şarjdan çıkarınca normale dönüyor her şey onun dışında bir derdim yok bunu da pek araştırmadım açıkçası 3DMark testi yaptım bir en fazla 90 DC'yi gördü işlemci benim açımdan gayet normal.

Laptopla ilgili benim de hiçbir sıkıntım yok, sadece attığım linkte all CPU 30 Watt ve 85 derece limit koyulan ayarlar stok veya diğer ayarlara göre daha performanslı gözüktüğünden anladığınız bir konu mu diye sorayım dedim. Ben CPU'ları 30Watt'ta ayarlayıp sıcaklık limitini de 85 dereceye çektim, UserBenchmark'tan stok ayarlarıyla aldığımdan daha yüksek bir skor aldım.

Laptopla ilgili benim de hiçbir sıkıntım yok, sadece attığım linkte all CPU 30 Watt ve 85 derece limit koyulan ayarlar stok veya diğer ayarlara göre daha performanslı gözüktüğünden anladığınız bir konu mu diye sorayım dedim. Ben CPU'ları 30Watt'ta ayarlayıp sıcaklık limitini de 85 dereceye çektim, UserBenchmark'tan stok ayarlarıyla aldığımdan daha yüksek bir skor aldım.

Teşekkür ederim ama cidden anladığım bir konu değil uyarın için teşekkürler. Uzun süre sonra bilgisayar değişince bazı konulara yabancıyım.
Hocam RAM'ları nereden aldınız bir de eski RAM'lari ne yapmayı düşünyorsunuz.

Trendyol'dan aldım eski RAM'leri saklarım ya da satarım 4 tane slotu olsaydı üstüne takardım ama 2 slotu var maalesef.

Geri
Yukarı