HP Omen vs Acer Nitro 5 vs. ASUS ROG

HP Omen 15 RTX 3060+Ryzen 5 5600H
Acer Nitro 5 RTX 2060+i7 10750H
ASUS ROG RTX 3050 +Ryzen 7 5800HS
Daha çok Valorant, CS:GO, Rocket League, tarzı oyunlar oynuyorum. Hangisini almalıyım? 13K bütçede ne önerirsiniz? Rekabetçi oyunlar için işlemci mi iyi seçilmeli ekran kartı mı?

Tabii ki Omen. 4 GB VRAM'e sahip bir ekran kartı çekilmez. İleride AAA oyunlar oynamak istediğinde düşük grafik oynamak zorunda olacaksın.
Peki Nitro 5e ne dersiniz? Hocam arkadaşlarımın en iyisi 10750h + 1650Ti kullanıyor. Ve espor oyunları oynuyorlar. AAA oynayan çok fazla yok. Genelde beraber takılıyoruz. Ara sıra GTA V BF1 fln oynuyorlar. 4 yıllık süreçte 4GB VRAM beni idare etmez mi? Bu arada pahalı oyunları almama ailem izin vermez zaten.
Bence sırf işlemcisi güçlü diye o kadar para verip 3050 alma. 4 GB VRAM'in ömrü doldu sayılır.
Hocam Nitro 5e ne dersiniz? Diğer açıklamayı üstte yaptım zaten. Yetmez mi 4 yıl?

Peki Nitro 5E ne dersiniz? Hocam arkadaşlarımın en iyisi 10750H + 1650 Ti kullanıyor. Ve espor oyunları oynuyorlar. AAA oynayan çok fazla yok. Genelde beraber takılıyoruz. Ara sıra GTA V BF1 falan oynuyorlar. 4 yıllık süreçte 4 GB VRAM beni idare etmez mi? Bu arada pahalı oyunları almama ailem izin vermez zaten.

Hocam Nitro 5E ne dersiniz? Diğer açıklamayı üstte yaptım zaten. Yetmez mi 4 yıl?

Nitro 5'te iyi fakat o fiyata 3060 almak yerine 2060 almazdım ben. Sonuçta aynı fiyat ikisi de.

Nitro 5'te iyi fakat o fiyata 3060 almak yerine 2060 almazdım ben. Sonuçta aynı fiyat ikisi de.
Hocam ama i7 var ve Valorant Perfomansı çok daha yüksek.
Nitro 5 de gayet yeterli. 4 GB VRAM 4 yıl idare etmesine ederde süreli grafik kısarsın. En iyisi Omen alamazsan Nitro 5.
Hocam Valorant için i7 daha iyi değil mi? R5 e çok güvenemiyorum Valorantta.

Geri
Yukarı