HP Omen vs Victus 16

KachikaV2

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Evet HX işlemcilerin çarpan kilitleri açık oluyor. Genelde bazı BIOS'larda undervolt için koruma vb. de var ve bunu kapatabilirsiniz fakat bazı anakartlarda bu yok. Bunun için yine bazı cihazların gizlenmiş BIOS sekmeleri var. Bunları tuş kombinasyonu ile açıyorsunuz. Ama cihazınıza XTU kurup kontrol edebilirsiniz. XTU kurunca çekirdek izolasyonu ve bir iki tane şey daha kapatmanız gerekiyor. Bunlar YouTube'da anlatılıyor bulabilirsiniz. Daha sonrasında yanında sarı elektrik işareti olmayanlarla oynarsınız. Olanlarda BIOS da korumasi vardır onu açarsınız. Eğer açılmıyor ise de zaten genelde undervolt falan oluyor o. Biraz karışık anlattım umarım anlaşılıyordur.

Baştacısın üşenmeyip bu kadar detaylı anlattığın için teşekkür ederim.

Merhaba. Evet HX işlemcilerin çarpan kilitleri açık oluyor. Genelde bazı BIOS'larda undervolt için koruma vb. de var ve bunu kapatabilirsiniz fakat bazı anakartlarda bu yok. Bunun için yine bazı cihazların gizlenmiş BIOS sekmeleri var. Bunları tuş kombinasyonu ile açıyorsunuz. Ama cihazınıza XTU kurup kontrol edebilirsiniz. XTU kurunca çekirdek izolasyonu ve bir iki tane şey daha kapatmanız gerekiyor. Bunlar YouTube'da anlatılıyor bulabilirsiniz. Daha sonrasında yanında sarı elektrik işareti olmayanlarla oynarsınız. Olanlarda BIOS da korumasi vardır onu açarsınız. Eğer açılmıyor ise de zaten genelde undervolt falan oluyor o. Biraz karışık anlattım umarım anlaşılıyordur.

Hocam konu dağılmasın diye özelden bir soru soracağım. Neyse baktımda atamıyormuşum mesaj: )

Son düzenleme:

Hocam konu dağılmasın diye özelden bir soru soracağım. Neyse baktımda atamıyormuşum mesaj: )
Buyrun sorun tabii ki ne demek. Yakında bir YouTube kanalı açmayı da planlıyorum. Çok fazla bilgi eksikliği var. Kendimde bunu yaşıyorum.

Victus olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...abilir-bilgisayar-8u846eaa18-pm-HBC00005KD2GT

Omen olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-omen...siyah-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004P36NS

Yeni bir laptop alacağım fakat bu ikilinin arasında kaldım. Victus'un kalitesine kötü deniyor Omen'ın ise performansına. Arada kaldım ekran kartlarının wattlarını da öğrenebilmiş değilim fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Eğer fiyat bandı bu ise Omen olmasından bağımsız olarak 13700HX işlemcili derim. Arada L3 ön bellek farkı 9mb gibi bir şey olması lazım. Ek olarak da 4 çekirdek daha fazla sanırım. Ayrıca HX işlemcisi çarpan kilidi açık gelir. Overclock yaparsınız rahat rahat.

Buyrun sorun tabii ki ne demek. Yakında bir YouTube kanalı açmayı da planlıyorum. Çok fazla bilgi eksikliği var. Kendimde bunu yaşıyorum.

Eğer fiyat bandı bu ise Omen olmasından bağımsız olarak 13700HX işlemcili derim. Arada L3 ön bellek farkı 9mb gibi bir şey olması lazım. Ek olarak da 4 çekirdek daha fazla sanırım. Ayrıca HX işlemcisi çarpan kilidi açık gelir. Overclock yaparsınız rahat rahat.

Ben 1070 ile 6700hq ikilisinden çok çektim.Şimdide gittim 4080 ile 13650hx ikilisini aldım(rog g16).Bu işlemci gtx4080 le uyumlumu sence?

Ben 1070 ile 6700hq ikilisinden çok çektim.Şimdide gittim 4080 ile 13650hx ikilisini aldım(rog g16).Bu işlemci gtx4080 le uyumlumu sence?
Uyumsuz olma veya yetersiz gibi bir durum olmaz merak etmeyin. 13650HX iyidir. Zaten Rog ise watt değeri yüksek çalışıyordur. Bu yüzden tam performans verir.

Hocam. Victus deneyimlemedim ama Omen 17 serisinden bir bilgisayar aldım yakın zamanda. Maşallah bilgisayar harika. Kesinlikle pişman değilim. Çok büyük bir adaptörü olması dışında negatif bir şeyini görmedim. İç özelliklerini zaten görüyorsun ama görmeden bilemeyeceğin ekran kalitesi, kasa malzemesi kalitesi, tuş takımı ve basma hissi gibi konularda gayet tatmin edici bir bilgisayar. Isınma problemi yaşamıyorum.
Bu işler elbette ki biraz da şans işi. Bazen problemli de gelebiliyor ama bu hemen hemen tüm markalar için mümkün. Her markanın beğeneni, beğenmeyeni oluyor. Bahtınıza artık. Hayırlısı olsun. Ben Omen diyorum.

Victus olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...abilir-bilgisayar-8u846eaa18-pm-HBC00005KD2GT

Omen olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-omen...siyah-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004P36NS

Yeni bir laptop alacağım fakat bu ikilinin arasında kaldım. Victus'un kalitesine kötü deniyor Omen'ın ise performansına. Arada kaldım ekran kartlarının wattlarını da öğrenebilmiş değilim fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam Victus kullanıcısıyım Omen kalite olarak daha iyidir ama Victus'ta sizi üzmez gayet tatmin edicidir.

Victus 16 modelini kullanıyorum ve gayet güzel bir model. Ekran konusunda Victus ekran renk doğruluğu düşük video/fotoğraf düzenleme işleri yapacaksan sorun yapabilir ama günlük kullanım ve oyun için hiç rahatsız edici değil. Ayrıca bu fiyata 13700H ve 4070 ikilisini başka bir yerde bulman biraz zor. Bu fiyatlara 12.nesil işlemcili 4060'lı modeller çok var piyasada. Sadece 4070 tercih sebebi değil tabii ki ama fiyat bu kadar uygun olunca ağırlıklı bir tercih sebebi olabiliyor.

4060'lı Victus modelini tavsiye etmem bu arada çünkü aynı fiyat seviyelerinde 4060'lı daha iyi çok alternatif var. 4060'lı modele yöneleceksen omen daha iyi. O akdar para vermişken daha kaliteli bir kasa, ekran vs. almış olursun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı