HP Omen vs Victus 16

KachikaV2

Femtopat
Daha fazla  
Hocam 41.5k verip cidden DDR4 laptop mu alacaksınız 😀
Atılan linkteki Nitro 16 dual channel bile değil 😀

(Bence HP Omen bu arada.)

HX normal H'lara göre daha fazla saf performans gösteriyor. Tabii ki daha fazla W çektiğinden şarj tüketimi daha fazla olacaktır.

Son düzenleme:
Kesinlikle Omen, bu zamana kadar HP kullandım. Ne yazılım, ne de donanımsal sorun yaşamadım. Yazılım desteği konusunda üzmez. Şu anda Victus 15 kullanıyorum. Bir şikayetim yok.

Yeni bir laptop alacağım fakat bu ikilinin arasında kaldım. Victus'un kalitesine kötü deniyor Omen'ın ise performansına. Arada kaldım ekran kartlarının wattlarını da öğrenebilmiş değilim fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Victus'un kasa kalitesi özellikle son çıkan modellerde daha düştü fiyat performansı sağlamak için kasadan çalma yoluna gittiler. Omen'ın da performansı kötü değil ama süper de değil. Kendim de Omen 16'nın 4080'li modelini kullanıyorum işlemcisi biraz daha kısıtlanmış rakiplerine göre.
Tavsiyem Omen almanızdan yana olacaktır. Daha iyi bir ekrana sahip, Ghosting olayı Victus'larda çok olabiliyor. Tam sizin attığınız modeller değiller ama fikir sahibi olmanız adına:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Victus olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...abilir-bilgisayar-8u846eaa18-pm-HBC00005KD2GT

Omen olarak.
https://www.hepsiburada.com/hp-omen...siyah-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004P36NS

Yeni bir laptop alacağım fakat bu ikilinin arasında kaldım. Victus'un kalitesine kötü deniyor Omen'ın ise performansına. Arada kaldım ekran kartlarının wattlarını da öğrenebilmiş değilim fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Tabiki OMEN

Asus için ROG neyse HP için OMEN o
Asus için TUF neyse HP için Victus o

Omen yazılımı açısından bile fan kontrolü klavye ışıklandırması daha kapsamlıdır.

Ekran kalitesi kasa kalitesi sogutma hic bir sey denk degil. Victusun ekranı çöp ghosting canavarı tepkime süresi yani ms süresi çok yüksek. Akıcı evet ama görüntüler blurlu ghostingli bir panel.

Al güzel kardeşim, al HP'yi hissedeceksin rahatlığı. Burda insanlar sponsorluk aldığı için acer atıp duruyor.
Victusla omen kıyaslamak

Toroslo audi kıyaslamak gibi bir sey.

Merhaba, burada Omen den öte birisinde 13700H var diğerinde HX var. Bu çok önemli bir fark. HX ile siz istediğiniz gibi oynarsınız Intel XTU üzerinden. En olarak Victus HX li modellerde çift SSD slot var, bu noktada Omen dede öyle olabilir.

Merhaba. Evet HX işlemcilerin çarpan kilitleri açık oluyor. Genelde bazı Bios larda undervolt için koruma vb. de var ve bunu kapatabilirsiniz fakat bazı anakartlarda bu yok. Bunun için yine bazı cihazların gizlenmiş bios sekmeleri var. Bunları tuş kombinasyonu ile açıyorsunuz. Ama cihazınıza XTU kurup kontrol edebilirsiniz. XTU kurunca çekirdek izolasyonu ve bir iki tane şey daha kapatmanız gerekiyor. Bunlar YouTube da anlatılıyor bulabilirsiniz. Daha sonrasında yanında sarı elektrik işareti olmayanlarla oynarsınız. Olanlarda bios da korumasi vardır onu açarsınız. Eğer açılmıyor ise de zaten genelde undervolt falan oluyor o. Biraz karışık anlattım umarım anlaşılıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı