HP Pavilion 15 Alınır mı?

Önünde lise ve üniversite hayatı olan. Belki de ileride bir daha cihaz alamayacak birine ben başka bir bilgisayarı öneremem :) "abi" tavsiyem için de rica ederim.

Ürün güzel ama ne anlamda güzel oyun içinse hayır kötü 14 inç laptop sahibi birisinin rahat ve zevk alıcı şekilde oyun oynayacağını sanmıyorum ben. Çizim yaparsın mimari 3D tasarım için kullanırsın elbette en mantıklı opsiyon Ryzen 5000 olanıdır fakat arkadaş Zooma gireceğini ve hafta sonları oyun oynayacağını belirtiyor. Oyununu bırakın da rahat oynasın 14 inç oynamasın.

Bionluk sitesinde YouTube videosunu dinleyip alt yazı yazarak günde 20 TL kazanabilir. Freelancer çalışacak çok iş var. Sanayide çalışsın da demedim. Önceki yorumlarımda belirttim.

Kesinlikle haklısınız. Bu yaşta photoshop, kurgu gibi şeyler öğrenerek para kazanması mükemmel. Ama yeteneği ve isteği yoksa yapacak bir şey yok :)

Ürün güzel ama ne anlamda güzel oyun içinse hayır kötü 14 inç laptop sahibi birisinin rahat ve zevk alıcı şekilde oyun oynayacağını sanmıyorum ben. Çizim yaparsın mimari 3D tasarım için kullanırsın elbette en mantıklı opsiyon Ryzen 5000 olanıdır fakat arkadaş zooma gireceğim ve hafta sonları oyun oynayacağını belirtiyor. Oyununu bırakın da rahat oynasın 14 inç oynamasın.

Harici bir monitör alarak sorunu çözülebilir. Gider 2.el monitör vs alıp kurtarabilir. Ama yıllarca aynı işlemci ile sürünecek.
Kesinlikle haklısınız. Bu yaşta Photoshop, kurgu gibi şeyler öğrenerek para kazanması mükemmel. Ama yeteneği ve isteği yoksa yapacak bir şey yok :)

Heh ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Çocuğa gidip 2-3 şey öğrenip 600 lira toplamaya teşvik etmeye çalışıyorum. Olay bu. Alnından öpeyim :D
Harici bir monitör alarak sorunu çözülebilir. Gider 2.el monitör vs alıp kurtarabilir. Ama yıllarca aynı işlemci ile sürünecek.

Heh ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Çocuğa gidip 2-3 şey öğrenip 600 lira toplamaya teşvik etmeye çalışıyorum. Olay bu. Alnından öpeyim :D

Ekran kartını bile GeForce NOW ile kapatabilir. Ama işlemci kapanmaz.

Sony SVE1113M1EW Notebook (Beyaz) - incehesap.com Bu sistemle
1620381913603.png

Ekran kartını bile GeForce NOW ile kapatabilir. Ama işlemci kapanmaz.

Bak işte burada haklısınız. Adam oyun oynamak istemiyor, sadece hafta sonu PES 2013 falan atarım diyor. Vega 3 ekran kartı bile PES 2013'e yetiyor. R5, i5 veya R7 gibi işlemcili laptopları ucuza bulursa i3'den daha iyi olacaktır.

Hala ısrar ediyorsunuz ne bu ısrarcılık inatçılık? Arkadaşın bütçesi 4999 TL nasıl alsın harici monitör anlamıyorum sizi. Arkadaş bu bilgisayarın AAA kalitede oyunları rahatça oynayamayacağını biliyor bu fiyatada mevcut değil zaten AAA kalitede oyunu oynatacak Laptop. Zoom için ve Gta SA, PES 13 Lol, CSGO gibi oyunları oynayacak neyin derdindesiniz siz? İlerde istediği zaman yeni bir laptop alabilir. Fakat arkadaş Zoom için ve ufak tefek çok yük bindirmeyen oyunları oynayacak niye onu alsın hadi aldı diyelim 14 inç bir de monitör mü alacak? Pfff.

Hala ısrar ediyorsunuz ne bu ısrarcılık inatçılık? Arkadaşın bütçesi 4999 TL nasıl alsın harici monitör anlamıyorum sizi. Arkadaş bu bilgisayarın AAA kalitede oyunları rahatça oynayamayacağını biliyor bu fiyatada mevcut değil zaten AAA kalitede oyunu oynatacak Laptop. Zoom için ve GTA SA, PES 13 LoL, CS:GO gibi oyunları oynayacak neyin derdindesiniz siz? İleride istediği zaman yeni bir laptop alabilir. Fakat arkadaş Zoom için ve ufak tefek çok yük bindirmeyen oyunları oynayacak niye onu alsın hadi aldı diyelim 14 inç bir de monitör mü alacak? Pfff.

Bakın i3 yerine ucuz bir i5 veya R5 bulsa daha iyi olur. GTA SAN, LoL ve PES 2013 gibi oyunları Intel HD Graphics'de kaldırıyor. Çok zevk vermez ama düşük ayarlarda oynayabiliyor. İşlemciyi de-ğiş-Ti-re-mez! Ayrıca çok oyun oynanmayacak. İşlemci olarak daha iyi bir şey iyi olabilir. Tabi attığınız Lenovo laptop da gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı