HP Pavilion 15-da1003nt vs HP 15-da1055nt

Crilanqa

Hectopat
Daha fazla  
Elektrik elektronik mühendisliğini kazandım ve hazırlık öğrencisiyim. Bu yüzden dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda 2 tane arasında kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz? Bir de İstanbulbilisim hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu siteden alışveriş yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı bölümde okuyorum. 1.sınıfım :) Sana önereceğim bilgisayar budur.Bunlar oyun konusunda pek perfonmans vermez öncelikle haberin olsun. Seçtiğin 2 bilgisayardan daha iyi olduğunu düşünüyorum Lenovo'nun. Ama illa HP olsun diyorsan ilki daha iyi.

Bende aynı bölümde okuyorum. 1.sınıfım :) Sana önereceğim bilgisayar budur.Bunlar oyun konusunda pek perfonmans vermez öncelikle haberin olsun. Seçtiğin 2 bilgisayardan daha iyi olduğunu düşünüyorum Lenovo'nun. Ama illa HP olsun diyorsan ilki daha iyi.
Yorum yaptığın için teşekkür ederim. Oyun konusunda öyle çok takıntım yok. Cs go, dota2, çok nadiren modlu mc oynuyorum. Mx130 daha iyi diye duydum. Araştırdığım kadarıyla fps olarakta daha iyi performans veriyordu. O yüzden radeon530lu sistemlere hiç bakmadım. Casper hariç bu özelliklere sahip en uygun bilgisayarlar bunlar olduğu için bunları paylaştım. Yoksa HP takıntım yok :)

Bu önerdiklerim MX130'dan güçlü MX150 ekran kartının bir tık altında bir performansı var. MX150 SSD versiyonlar 5k fiyatında. Eğer sonra SSD takarım diyorsanız MX150 HDD olanlar fiyatlar biraz daha uygun.

Bütçeni belirtirseniz oyuncu PC'lere de bakabiliriz.

Bu önerdiklerim MX130'dan güçlü MX150 ekran kartının bir tık altında bir performansı var. MX150 SSD versiyonlar 5k fiyatında. Eğer sonra SSD takarım diyorsanız MX150 HDD olanlar fiyatlar biraz daha uygun.

Bütçeni belirtirseniz oyuncu PC'lere de bakabiliriz.

Yorum yaptığın için teşekkür ederim. Amd hakkında hiçbir bilgim olmadığı için bu bilgisayarlara hiç bakmamıştım. Tercih edilebilir aslında. Bütçem 4000tl civarı. Ama linklerdeki gibi i5 yerine i7 işlemci için 200 300 daha zorlayıp bütçemi yükseltebilirim. Oyuncu Pc'leri normal Pc'lere göre daha kaba olduğu için ve cs go dota2 gibi oyunlar oynayacağım için onlara da pek bakmadım. Okula vs. götüreceğim için daha hafif kibar bir dizüstü bakıyordum.

i7 yüzleştirirseniz ekran kartından kısılacak ve i7 gereksiz almış olacaksın. AMD Ryzen işlemcilerde korkmanıza gerek yok. AMD şuan Intel'i tokatlıyor ve 10nm konusunda zorluyor ve 2 sene sonra ancak 7nm geçecek Intel. Intel bile koltuğu kaptırdık diye açıklama yaptı. AMD 7nm işlemci çıkardı Ryzen ve Zen mimariye sahip işlemcilerle. Oyunlarda Nvidia halen daha iyi ekran kartında ancak Intel ile koyunca ve içersine SSD isteyince fiyatlar cidden uçuyor. FHD ekran alacaksan senin fiyata en iyi R5 3500U olan modeli almanız. İçerisinde bulunan Vega 8 sayesinde harici ekran kartına pek gerek kalmıyor zaten oyun amaçlı değil daha çok FP oyunlar oynayacağını söylediğiniz için fazlasıyla yeter. Eğer MX150 olsun harici kartım olsun diyorsanız HD ekranlı ve HDD olan modelli de bulabilirsiniz istediğiniz fiyatlarda.

Ben de tam aynı konuyu açacaktım. Yeğenim Elektronik Mühendisliği bölümünü okuyor ve laptop almamız lazım. Hangi programları kullanacaksınız diyorum AutoCad SolidWorks falan diyor ama hangi sürümleri olduğunu bilmiyor. Haliyle sistem gereksinimlerini bilemiyorum. Üstteki HP benim hoşuma gitti ama işte İ7 gereksiz mi olur ? Ekran kartı bu programlar için performansa etkisiz mi ? (oyun oynamayacak) bilemiyorum. Tavsiyeniz nedir ? @SunSet @Crilanqa

Ben de tam aynı konuyu açacaktım. Yeğenim Elektronik Mühendisliği bölümünü okuyor ve laptop almamız lazım. Hangi programları kullanacaksınız diyorum AutoCad SolidWorks falan diyor ama hangi sürümleri olduğunu bilmiyor. Haliyle sistem gereksinimlerini bilemiyorum. Üstteki HP benim hoşuma gitti ama işte İ7 gereksiz mi olur ? Ekran kartı bu programlar için performansa etkisiz mi ? (oyun oynamayacak) bilemiyorum. Tavsiyeniz nedir ? @SunSet @Crilanqa
O Kullanacağı programlar çok ağır programlar değil. i5 bir işlemci işini rahatlıkla görür. Ekran kartı da çok üst düzey bir şey almasına gerek yok eğer oyun oynamayacak ise.

Bu bilgisayar yeterli olacaktır.

O Kullanacağı programlar çok ağır programlar değil. i5 bir işlemci işini rahatlıkla görür. Ekran kartı da çok üst düzey bir şey almasına gerek yok eğer oyun oynamayacak ise.

Bu bilgisayar yeterli olacaktır.
Ekran çözünürlüğünü sevmedim Full HD olsun bari. Yerleşik Windows10 fiyatta ne kadar fark ediyor acaba, FreeDos'a göre ?

i7 yüzleştirirseniz ekran kartından kısılacak ve i7 gereksiz almış olacaksın. AMD Ryzen işlemcilerde korkmanıza gerek yok. AMD şuan Intel'i tokatlıyor ve 10nm konusunda zorluyor ve 2 sene sonra ancak 7nm geçecek Intel. Intel bile koltuğu kaptırdık diye açıklama yaptı. AMD 7nm işlemci çıkardı Ryzen ve Zen mimariye sahip işlemcilerle. Oyunlarda Nvidia halen daha iyi ekran kartında ancak Intel ile koyunca ve içersine SSD isteyince fiyatlar cidden uçuyor. FHD ekran alacaksan senin fiyata en iyi R5 3500U olan modeli almanız. İçerisinde bulunan Vega 8 sayesinde harici ekran kartına pek gerek kalmıyor zaten oyun amaçlı değil daha çok FP oyunlar oynayacağını söylediğiniz için fazlasıyla yeter. Eğer MX150 olsun harici kartım olsun diyorsanız HD ekranlı ve HDD olan modelli de bulabilirsiniz istediğiniz fiyatlarda.
Verdiğim linklerde biri mx130 2gb diğeri mx130 4gb. Çok ağır oyunlar oynamayacağım içim pek bir şey etkilemez diye düşündüm. Amd hakkında pek bir bilgim yoktu. Teşekkür ederim sayenizde yeni bir şeyler öğrendim. Çizim vs yaparsam 1080p daha iyi olur diye FHD ekranlara bakıyorum. Dediğiniz gibi ağır oyunlar oynamayacağım. İlk linkinizde ki bilgisayar aklıma yatmaya başladı bile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı