HP Pavilion 15-DK1018NT mikrofon sesi çok az algılıyor

Ghostmercury

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni HP Pavilion Gaming laptop 15-DK1018NT bilgisayarımda mikrofon problemi yaşıyorum. Mikrofon sesi çok çok az algılıyor, Discord'da sesim neredeyse anlaşılmıyor. Realtek Driver'larını silip tekrar yükleyip güncelledim bir kere düzeldi ertesi gün tekrar bozuldu ve yine driverları güncelleyince bu sefer işe yaramadı. Mikrofon düzeyinde de bir sıkıntı yok, sorun giderme de bir problem bulamıyor, BIOS güncel, en son HP destekle konuştum, Realtek sürümü Windows sürümünüzle uygun değil deyip format attırdılar. Ses düzeldi ama tabii ki ertesi gün yine aynı sorunu yaşamaya devam ettim. Mikrofonu ağzıma sokup yüksek sesle konuştuğumda maksimum ekteki kadar algılıyor sesimi. Problemin sorununu bilen varsa yardım olursa sevinirim.

1616579594278.png

Mikrofon çıkışında toz olabilir. Driverlarınız normal ya da mikrofonda sıkıntı olabilir. Teknik destekle görüşün. Garantisi varsa garantiye gönderin.
Zaten çetrefilli 1.5 yılın ardından garantiyle boğuşmak zorunda kaldığım bir bilgisayarın yerine gönderilen bir bilgisayardı, 2 gün önce gönderildi daha ve 2 gündür çözmeye çalışıyorum garantiye göndermem muhtemelen :/. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Konuyu uyandırıyorum ama aynı sorunu yaşıyorum Lenovo laptopumda. Acaba nasıl çözdünüz ya da çözebildiniz mi sonradan?) cihaz zaten yeni ben de garantiyle uğraşmak istemiyorum.

Geri
Yukarı