HP Pavilion 15-EC0003NT mavi ekran hatası

Egemen-M

Kilopat
Yer
SYRİA
Daha fazla  
Meslek
Özel K.K.
05.06.2020 tarihli hepsiburadan almış olduğum HP Pavilion 15-EC0003NT model dizüstü bilgisayarım da 3 gün önce nasıl olduysa mavi ekran hatası aldım. İki gündür hiçbir sıkıntı yok. sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum. tekrar eder mi onu da bilmiyorum çok para verdim yardımcı olursanız sevinirim özellikle @Recep Baltaş şimdiden çok teşekkür ederim.

Burada bulunan rehberden silinmemeyi ayarlayın. Mavi ekran aldığınızda sistemi direkt kapattınız mı? Bir daha alırsanız kapattıysanız kapatmayın. Dosyayı oluştursun.

Ayarladım bir daha olursa sistem dosyalarıyla birlikte konuyu güncelleyeceğim.

Dostumn bende aynı laptopu kullanıyorum sanırım bikere bende de kendi kendine mavi ekran verip tekrardan çalışmıştı bu ne zaman freedoss bir PC kursam oluyor.

merhaba daha yeni cevap yazabiliyorum kusura bakma, Dostum ben bu bilgisayarı ilk aldıktan sonra ram upgrade yaptım ve windows 10 son sürüm indirdim ve bir kere mavi ekran hatası verdi sonrasın da hiç bir problem ile karşılaşmadım eğer merak ediyorsan 16 GB RAM 1TB NvM e.2 ve 1tb sata SSD upgrade yaptım çok iyi oldu! Ardından 60 Hz olan ekranı overclock yapıp 95Hz yükseltip dosyalarımı yüklemeye başladım ve şuan halen sorunsuz kullanıyorum mart ayında almıştım pc toplam 7.200 tl masraflar hariç verdim ucuzdu o zamanlar şimdi uçmuş fiyatlar, acaba içim den diyorum 11bin'e satıp RTX platformuna geçesim var ama şuan kullandığımız hp pavilion yeterince tatmin ediyor eyer satarsam memnun bir şekilde satarım laptopu, beni şuana kadar yarı yolda bırakmadı sana tavsiyem yukarda yazdıklarımın uygularsan verdiğin paranın fazlasını alacağını düşünüyorum ama Hz overclock yaparsan bu tamamen senin sorumluluğunda eğer bozulursa şimdiden dikkat et from'da @Recep Baltaş (ustadın)' bu konu da rehberi mevcut izlersen iyi olur kendine iyi bak saygılar.
not: içine eklemiş olduğum parçalar ile 11 dedim

ekran Hz overclock rehberi

Nasıl.

Merhaba daha yeni cevap yazabiliyorum kusura bakma, dostum ben bu bilgisayarı ilk aldıktan sonra RAM upgrade yaptım ve Windows 10 son sürüm indirdim ve bir kere mavi ekran hatası verdi sonrasın da hiçbir problem ile karşılaşmadım eğer merak ediyorsan 16 GB RAM 1TB nvm e. 2 ve 1TB SATA SSD upgrade yaptım çok iyi oldu! Ardından 60 Hz olan ekranı overclock yapıp 95Hz yükseltip dosyalarımı yüklemeye başladım ve şu an halen sorunsuz kullanıyorum mart ayında almıştım PC toplam 7.200 TL masraflar hariç verdim ucuzdu o zamanlar şimdi uçmuş fiyatlar, acaba içimden diyorum 11Bin'e satıp RTX platformuna geçesim var ama şu an kullandığımız HP Pavilion yeterince tatmin ediyor eğer satarsam memnun bir şekilde satarım laptopu, beni şuana kadar yarı yolda bırakmadı sana tavsiyem yukarıda yazdıklarımın uygularsan verdiğin paranın fazlasını alacağını düşünüyorum ama HZ overclock yaparsan bu tamamen senin sorumluluğunda eğer bozulursa şimdiden dikkat et From'da @Recep Baltaş (ustadın)' bu konu da rehberi mevcut izlersen iyi olur kendine iyi bak saygılar.
Not: İçine eklemiş olduğum parçalar ile 11 dedim.

Ekran HZ overclock rehberi.

Yani 95 Hz yaptın ama nasıl? Olabilir mi böyle bir şey.
Merhaba daha yeni cevap yazabiliyorum kusura bakma, dostum ben bu bilgisayarı ilk aldıktan sonra RAM upgrade yaptım ve Windows 10 son sürüm indirdim ve bir kere mavi ekran hatası verdi sonrasın da hiçbir problem ile karşılaşmadım eğer merak ediyorsan 16 GB RAM 1TB nvm e. 2 ve 1TB SATA SSD upgrade yaptım çok iyi oldu! Ardından 60 Hz olan ekranı overclock yapıp 95Hz yükseltip dosyalarımı yüklemeye başladım ve şu an halen sorunsuz kullanıyorum mart ayında almıştım PC toplam 7.200 TL masraflar hariç verdim ucuzdu o zamanlar şimdi uçmuş fiyatlar, acaba içimden diyorum 11Bin'e satıp RTX platformuna geçesim var ama şu an kullandığımız HP Pavilion yeterince tatmin ediyor eğer satarsam memnun bir şekilde satarım laptopu, beni şuana kadar yarı yolda bırakmadı sana tavsiyem yukarıda yazdıklarımın uygularsan verdiğin paranın fazlasını alacağını düşünüyorum ama HZ overclock yaparsan bu tamamen senin sorumluluğunda eğer bozulursa şimdiden dikkat et From'da @Recep Baltaş (ustadın)' bu konu da rehberi mevcut izlersen iyi olur kendine iyi bak saygılar.
Not: İçine eklemiş olduğum parçalar ile 11 dedim.

Ekran HZ overclock rehberi.

Bana da anlatırmısn internette izledim fakat NVIDIA'da çözünürlük dğiştirmeyi bulamadım.

Son düzenleme:
Dostumn bende aynı laptopu kullanıyorum sanırım bikere bende de kendi kendine mavi ekran verip tekrardan çalışmıştı bu ne zaman freedoss bir PC kursam oluyor.

Nasıl.

Yani 95 Hz yaptın ama nasıl? Olabilir mi böyle bir şey.

Bana da anlatırmısn internette izledim fakat NVIDIA'da çözünürlük dğiştirmeyi bulamadım.
Discord gelsene oradan ben sana yardımcı olayım
OwerLORD#6385

Geri
Yukarı