HP Pavilion 15-EC1008NT vs Acer Nitro AN515-44

Hocam öncelikle çok çok teşekkür ediyorum müthiş bir yazı yazmışsınız beni epey aydınlattınız ellerinize sağlık. Babam HP takıntılı biri onu da tatmin etmek için HP adına kafamdaki sorunları gidermeye çalışıyorum özellikle. Yani Acer ile aralarındaki fiyat farkının hiçbir önemi yok :D çift kanal olması da çok iyi HP'nin. Acer'e RAM eklemek için bir de servise gönderip uğraşmam gerekecek yoksa garanti kapsamindan cikiyormus. AMD serisinde de ısınma düzeyi bahsettiğiniz düzeydedir değil mi? En kötü bir soğutucu ile sorunsuz bir şekilde bu bilgisayarı rahatlıkla kullanabilirim herhalde.
Eğer ailenizin de içi daha rahat olacaksa ve fiyat farkını düşünmüyorsanız HP de gayet güzel bir tercih bence tereddüt etmenize gerek yok, 16 GB RAM'i daha da yükseltmeye ihtiyaç duymayacağınızı düşünerek dual channel olmasını da avantaj sayıyorum. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz HP olanı :). Ben ne kadar eski ve kronik sorunlu bir modelini kullanıyor olsam da HP hakkında konuşan arkadaş haklı, gerek tasarım gerek ses olarak çok tatmin ediciler cidden. Yeni seri oldukları için de ısınma sorunu minimuma indirilmiştir diye düşünüyorum. Ki ısınsa da siz açıp sıcaklık değerlerini kafaya takmadığınız sürece aman aman el kol yakacak seviyelere gelmiyor, ısınsa bile kasanın üst kısmı ısınıyor yani sizi olumsuz etkilemiyor oyun esnasında, klavyesi serin kalıyor.
Anlık olarak aldım gitti hocam :)
Hayırlı olsun şimdiden, güle güle kullanın :).

Eğer ailenizin de içi daha rahat olacaksa ve fiyat farkını düşünmüyorsanız HP de gayet güzel bir tercih bence tereddüt etmenize gerek yok, 16 GB RAM'i daha da yükseltmeye ihtiyaç duymayacağınızı düşünerek dual channel olmasını da avantaj sayıyorum. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz HP olanı :). Ben ne kadar eski ve kronik sorunlu bir modelini kullanıyor olsam da HP hakkında konuşan arkadaş haklı, gerek tasarım gerek ses olarak çok tatmin ediciler cidden. Yeni seri oldukları için de ısınma sorunu minimuma indirilmiştir diye düşünüyorum. Ki ısınsa da siz açıp sıcaklık değerlerini kafaya takmadığınız sürece aman aman el kol yakacak seviyelere gelmiyor, ısınsa bile kasanın üst kısmı ısınıyor yani sizi olumsuz etkilemiyor oyun esnasında, klavyesi serin kalıyor.

Hayırlı olsun şimdiden, güle güle kullanın :).
Teşekkür ederim hocam yardımlarınız için gerçekten çok faydalı oldunuz

Bende aynı HP modelini almayı düşünüyorumda şu ana kadar bir sorunla karşılaştınız mı ısınma, kronik sorun vs.
Şuan için çok memnunum ancak ağır oyunlar oynamadım. Yarın assasin's creed origins başlıyorum. Biraz daha iyi deneyimledikten sonra bilgi vereceğim.

Bende aynı durumdayım bu ürün hakkında bilgi bulmak zor oldu
Assasin's creed origins "çok yüksek ayarlarda" deneyimledim bugün. Gpu sıcaklığı 70-72° derecelere ulaştı maksimum. FPS değerleri de ortalama olarak 50-55 dolaylarında gezdi. Ara sahnelerde 40 a kadar anlık düşüşler oldu genel olarak 45 fps oluyor. Onun dışında serbest oynayista 50-65 arası oynuyor mekana göre. Bence bir laptopa göre geçerli değerler. Ben şuan için çok memnun kaldım. Hikaye modlu bir oyun için 55 fps çok yüksek ayarlarda gayet oynanabilir bir düzey. Ancak fan sesi yüksek bilginiz olsun. Cihazı tavsiye ediyorum.

Assasin's creed origins "çok yüksek ayarlarda" deneyimledim bugün. Gpu sıcaklığı 70-72° derecelere ulaştı maksimum. FPS değerleri de ortalama olarak 50-55 dolaylarında gezdi. Ara sahnelerde 40 a kadar anlık düşüşler oldu genel olarak 45 fps oluyor. Onun dışında serbest oynayista 50-65 arası oynuyor mekana göre. Bence bir laptopa göre geçerli değerler. Ben şuan için çok memnun kaldım. Hikaye modlu bir oyun için 55 fps çok yüksek ayarlarda gayet oynanabilir bir düzey. Ancak fan sesi yüksek bilginiz olsun. Cihazı tavsiye ediyorum.
FPS olarak da sıcaklık olarak da gayet iyi değerler bence. Bende HP'nin 2018 model gaming laptoplarından biri bulunuyor ve sıcaklıklar tavan maalesef, Origins muadili olan Odyssey'i oynarken CPU ve GPU sıcaklıkları 90-95 dereceleri görüyor. Yeni model ve kasalarında sıcaklık sorununu çözmüş olmalarına sevindim.

Assasin's Creed Origins "çok yüksek ayarlarda" deneyimledim bugün. GPU sıcaklığı 70-72° derecelere ulaştı maksimum. FPS değerleri de ortalama olarak 50-55 dolaylarında gezdi. Ara sahnelerde 40'a kadar anlık düşüşler oldu genel olarak 45 FPS oluyor. Onun dışında serbest oynayista 50-65 arası oynuyor mekana göre. Bence bir laptopa göre geçerli değerler. Ben şu an için çok memnun kaldım. Hikaye modlu bir oyun için 55 FPS çok yüksek ayarlarda gayet oynanabilir bir düzey. Ancak fan sesi yüksek bilginiz olsun. Cihazı tavsiye ediyorum.

Peki CS:GO, PUBG, GTA 5 gibi oyunlarda FPS ısınma durumları nasıldı acaba özellikle CS:GO çok merak ediyorum eğer oynuyorsanız?

Yeni konular

Geri
Yukarı