HP Pavilion 15-EC1014NT ekran bulanıklığı

7ali7mert7

Centipat
Daha fazla  
HP Pavilion 15-EC1014NT bilgisayarını aldım. Gerçekten harika bir bilgisayar ama ekran bulanıklığı sorununu çözemedim. Full HD yani 1080P ekran ama bulanık, bu sorunu nasıl çözerim?

HP Pavilion 15-EC1014NT bilgisayarını aldım. Gerçekten harika bir bilgisayar ama ekran bulanıklığı sorununu çözemedim. Full HD yani 1080P ekran ama bulanık, bu sorunu nasıl çözerim?
Bulanıktan kastın nasıl bir bulanıklık?
Bir görsel ekleme şansın var mı?
Entegre ve harici ekran kartlarının sürücüleri kurulu mu?

Bende aynı model bilgisayara sahibim.
Bende de aynı sorun var örneğin: Bilgisayarın özelliklerine giriyorum sayfanın içindeki yazılar hafif bulanık çok değil ama gözle görülür düzeyde bir türlü çözemedim.
Bu arada coolsense uygulamasını yüklemeni öneririm fanları daha iyi çalıştırıyor: HP Dizüstü Bilgisayarlar - HP CoolSense Teknolojisi | HP® Müşteri Desteği

Bir de ben aid64'te stres testine soktum bilgisayarı;
İşlemci 10 dakikanın ardından 90 derece ortalamalarında geziyordu ve hiç throttle yemedi sizce normal mi?

Bulanıktan kastın nasıl bir bulanıklık?
Bir görsel ekleme şansın var mı?
Entegre ve harici ekran kartlarının sürücüleri kurulu mu?

Hocam görüntü ayarlarında ölçeğin %125 olması lazım. Eğer böyleyse o ayardan dolayı öyle. Onu %100 yaparsanız düzelir ancak önermem. Çünkü yazılar çok küçük olacak.

Hocam görüntü ayarlarında ölçeğin %125 olması lazım. Eğer böyleyse o ayardan dolayı öyle. Onu %100 yaparsanız düzelir ancak önermem. Çünkü yazılar çok küçük olacak.

Doğru ölçek %125. başka bir çözüm yolu yok mudur? Bir de galiba CPU'nun GPU driver kurulumu olmamış ben ondan şüpheleniyorum

Bu ayarları yapınca düzeldi. Mat ekran hafif netlik sorunu yaşatıyormuş.
Edit: Ekran ölçeğini de el ile 125 yaptım.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-01-04 084724.png
    Ek Açıklama 2021-01-04 084724.png
    102,5 KB · Görüntüleme: 75
  • Ek Açıklama 2021-01-04 084751.png
    Ek Açıklama 2021-01-04 084751.png
    121,3 KB · Görüntüleme: 71
Bu ayarları yapınca düzeldi. Mat ekran hafif netlik sorunu yaşatıyormuş.
Edit: Ekran ölçeğini de el ile 125 yaptım.

Hocam bana özelden ulaşabilir misiniz? Bu ayarları yapamadım ve size birkaç sorum daha var. Sizin için sorun değilse WhatsApp'ta Görüşelim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı