HP Pavilion 15-EC1014NT alınır mı?

En yüksek ayarlarda oynama gibi bir takıntım yok fakat aklımda çok fazla soru var oyun oynamayı çok seven biriyim sizce bu laptopu alırsam işimi uzun seneler görür mü seneye üniversite sınavına gireceğim o yüzden laptop almak mantıklı ama oyunlardan dolayı masaüstü toplamak istiyorum sizce bu yıl masaüstü alıp seneye laptop mu alayım yoksa direk bu laptopu mu alayım.
Ben de üniversiteyi düşünerek bu laptopu aldım. Şimdi bu sorunun en uygun cevabı bütçeye göre belli olur ama senin bütçe konusunda bir sıkıntın yok sanırım o halde elbette oyun için masaüstü her zaman en mantıklısıdır öte yandan üniversite de kullanmak için düşündüğünden laptop en hayırlısı olacaktır :D. Bunlardan dolayı RTX3000 serilerinden veya ışın izleme teknolojisi barındıran AMD ekran kartlı laptoplardan almalısın. İşlemciyi de AMD seçmeni öneririm INTEL olursa da çok bir sıkıntı olmaz biraz daha pahalı oluyorlar sadece ama AMD daha öne çıktı artık işlemci konusunda. Sorunun nihai cevabını şu şekilde verebilirim. Bütçe sorunu yoksa elbette dediğin gibi yap masaüstü al sonra da laptop alırsın eğer belli bir bütçe varsa bütçenin büyüklüğüne göre değişir yanıtım lakin şunu diyebilirim; bu aralar ekran kartları çok pahalı bilgisayar toplarsan eskiye nazaran verdiğin para değerinde performans alamayacaksın o yüzden hazır sistemler daha ucuza geldikleri için bu yolu seçmek daha mantıklı.

Ben de üniversiteyi düşünerek bu laptopu aldım. Şimdi bu sorunun en uygun cevabı bütçeye göre belli olur ama senin bütçe konusunda bir sıkıntın yok sanırım o halde elbette oyun için masaüstü her zaman en mantıklısıdır öte yandan üniversite de kullanmak için düşündüğünden laptop en hayırlısı olacaktır :D. Bunlardan dolayı RTX3000 serilerinden veya ışın izleme teknolojisi barındıran AMD ekran kartlı laptoplardan almalısın. İşlemciyi de AMD seçmeni öneririm Intel olursa da çok bir sıkıntı olmaz biraz daha pahalı oluyorlar sadece ama AMD daha öne çıktı artık işlemci konusunda. Sorunun nihai cevabını şu şekilde verebilirim. Bütçe sorunu yoksa elbette dediğin gibi yap masaüstü al sonra da laptop alırsın eğer belli bir bütçe varsa bütçenin büyüklüğüne göre değişir yanıtım lakin şunu diyebilirim; bu aralar ekran kartları çok pahalı bilgisayar toplarsan eskiye nazaran verdiğin para değerinde performans alamayacaksın o yüzden hazır sistemler daha ucuza geldikleri için bu yolu seçmek daha mantıklı.

Hocam sizce 1 yıl 20 FPS daha fazla almak için seneye PC'yi satma sitresini yaşamaya değer mi bir de siz şu an üniversiteye gittiniz mi? Onunla ilgili bir sorum olacak.

Hocam sizce 1 yıl 20 FPS daha fazla almak için seneye PC'yi satma sitresini yaşamaya değer mi bir de siz şu an üniversiteye gittiniz mi? Onunla ilgili bir sorum olacak.

30'dan 50'ye güzel bir değişim olur ama sizin alacağınız 80 FPS sunarsa 100 FPS için daha fazla harcamak mantıksız lakin 100 FPS veren ekran kartı 80 FPS verenden daha uzun ömürlü olacağı aşikar. Üniversiteye gitmedim ama o zaman yaşayacağım koşullar belli hele ki bilgisayar mühendisliği okuyacağımdan dolayı. PC satman çok zor olmayacaktır zaten ülkenin yarısından fazlası 2. el temiz PC arıyor şu anki fiyatlar dolayı ve bu fiyatlar seneye de büyük oynamaz ya da 2 sene sonra 3 sene sonrasını bilmiyorum 2023 de ülkenin kaderi belli olacak.

30'dan 50'ye güzel bir değişim olur ama sizin alacağınız 80 FPS sunarsa 100 FPS için daha fazla harcamak mantıksız lakin 100 FPS veren ekran kartı 80 FPS verenden daha uzun ömürlü olacağı aşikar. Üniversiteye gitmedim ama o zaman yaşayacağım koşullar belli hele ki bilgisayar mühendisliği okuyacağımdan dolayı. PC satman çok zor olmayacaktır zaten ülkenin yarısından fazlası 2. el temiz PC arıyor şu anki fiyatlar dolayı ve bu fiyatlar seneye de büyük oynamaz ya da 2 sene sonra 3 sene sonrasını bilmiyorum 2023 de ülkenin kaderi belli olacak.

Anladım hocam bende o kadar zengin değilim yanlış anlama bende yurtta kalırım yani eğer seneye ucuz bir şehirde üniversite kazanamazsam.

Anladım hocam bende o kadar zengin değilim yanlış anlama bende yurtta kalırım yani eğer seneye ucuz bir şehirde üniversite kazanamazsam.

Hadi inşallah. O zaman kesinlikle laptop önerebilirim. RTX2000 serisi almayın zira GTX 1660 ile performans neredeyse aynı laptop için tabii ki ya GTX 1660 ya da RTX3000 serisi alın. Gerçi bu ekran kartı (GTX1660) için 10 kişinden biri 2-3 yıl yeter demişti ama hiç sanmıyorum.

Diğer konulara attığın mesajlara baktım da 3-4 bin TL'ye sağlıklı oyun laptopu bulamazsın 2. el olsa bile.

Hadi inşallah. O zaman kesinlikle laptop önerebilirim. RTX2000 serisi almayın zira GTX 1660 ile performans neredeyse aynı laptop için tabii ki ya GTX 1660 ya da RTX3000 serisi alın. Gerçi bu ekran kartı (GTX1660) için 10 kişinden biri 2-3 yıl yeter demişti ama hiç sanmıyorum.

Diğer konulara attığın mesajlara baktım da 3-4 bin TL'ye sağlıklı oyun laptopu bulamazsın 2. el olsa bile.

Ben o 3-4 bin TL'lik laptop olayını anlatamadım seneye kadar para biriktirip üniversitede iş yapacak oyun açıp açmaması önemli olmayan sadece dersde kullanılacak bir laptop almayı planlıyorum masaüstünü satmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı