HP Pavilion 15-EC2021NT alınır mı?

Valorant oynamadım ama NFS Heat, Euro Truck Simulator, CS:GO, Farming Simulator 2019, PUBG Mobile gibi oyunlarda test ettim. Ekran kartının sıcaklığı 70 dereceyi işlemci sıcaklığı ise 80 dereceyi geçmedi. Ama cihaz bence 8*2 RAM istiyor orası ayrı konu tabii. Ama kesinlikle almanı tavsiye ederim.

RAM konusunda ben de ileride upgrade etmeyi düşünüyorum, o da biraz tuzlu olacak 4 GB'lık 2 RAM var içinde ikisini de söküp 2 adet 8 GB takmak gerekecek o da 800 TL gibi bir fiyat oluyor. Eksikliğini çok yaşıyor musunuz 8 GB'ın.

RAM konusunda ben de ileride upgrade etmeyi düşünüyorum, o da biraz tuzlu olacak 4 GB'lık 2 RAM var içinde ikisini de söküp 2 adet 8 GB takmak gerekecek o da 800 TL gibi bir fiyat oluyor. Eksikliğini çok yaşıyor musunuz 8 GB'ın.
Çok fazla değil. Oyunlarda çok nadir donmalara rastlıyorum fakat bunun sebebi ramin 8 GB olması. Donma yaşamamın bir diğer sebebi ise oyunları en full ayarlarda oynamam. Kaliteyi biraz düşürünce takılma vs. yaşamıyorum. Yoksa bilgisayarın donanım yönünden hiçbir eksiği yok. Kesinlikle alınabilecek bir cihaz.
Bunlar ise CPU-Z ile stress testinin sonucu. İşlemci kullanımı %100 sıcaklık minimum 48 derece maximum ise 90 derece.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    596,5 KB · Görüntüleme: 62
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    762 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Çok fazla değil. Oyunlarda çok nadir donmalara rastlıyorum fakat bunun sebebi RAM'in 8 GB olması. Donma yaşamamın bir diğer sebebi ise oyunları en Full ayarlarda oynamam. Kaliteyi biraz düşürünce takılma vs. yaşamıyorum. Yoksa bilgisayarın donanım yönünden hiçbir eksiği yok. Kesinlikle alınabilecek bir cihaz.

Çok sağ olun hocam, kararımı verdim alacağım o halde bu fiyata 1650 Ti ve i5 10.nesillere yönelmek istemiyorum, şimdi pusuya yattım fiyat düşmesini bekliyorum 1 hafta önce 7700 küsurken şu an 8900'den almak biraz koyuyor :)

CPU değerleri de gayet iyi duruyor, fanın ayarlanabiliceği bir software olmaması eksiklik mi? Yani boştayken fan çok fazla çalışıyor mu ayarlayamadığımız için soruyorum?

7600 TL'den aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum :)
Çok sağ olun hocam, kararımı verdim alacağım o halde bu fiyata 1650 Ti ve i5 10.nesillere yönelmek istemiyorum, şimdi pusuya yattım fiyat düşmesini bekliyorum 1 hafta önce 7700 küsurken şu an 8900'den almak biraz koyuyor :)

CPU değerleri de gayet iyi duruyor, fanın ayarlanabiliceği bir software olmaması eksiklik mi? Yani boştayken fan çok fazla çalışıyor mu ayarlayamadığımız için soruyorum?
Fanın ayarlanabileceği bir yazılım var adı ise Notebook FanControl. Google'dan indirip fanının hız rpm ayarlarını kontrol edebilirsin.

7600 TL'den aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum :)

Fanın ayarlanabileceği bir yazılım var adı ise notebook fancontrol. Google'dan indirip fanının hız RPM ayarlarını kontrol edebilirsin.

Bu çok iyiymiş, olmadığını duymuştum ama herhalde 3.parti olarak yüklenilebildiğinden haberdar değildi duyduğum yer. Teşekkür ediyorum tekrar hocam güle güle kullanın laptopunuzu, ben de umarım alabilirsem editlerim.

Şu an trendyolda ve hepsiburadada 8900 tlden tükenmiş durumda. İleride sizce fiyatı düşer mi? Şu anda gaming gen diye bir sitede 8900 TL ve almayı düşünüyorum da. Çok kararsız kaldım.

Şu an trendyolda ve hepsiburadada 8900 tlden tükenmiş durumda. İleride sizce fiyatı düşer mi? Şu anda gaming gen diye bir sitede 8900 TL ve almayı düşünüyorum da. Çok kararsız kaldım.
İleride fiyatın düşeceğini zannetmiyorum. Çeşitli faktörler var; doların durumu, arz-talep gibi. 2 hafta içerisinde çok fazla talep gören bir bilgisayar oldu.

Şu an Trendyol'da ve Hepsiburada'da 8900 TL'den tükenmiş durumda. İleride sizce fiyatı düşer mi? Şu anda Gaming gen diye bir sitede 8900 TL ve almayı düşünüyorum da. Çok kararsız kaldım.

Gaming gen sitesi ile Trendyol ve Hepsiburada'daki satıcıların hepsi aynı şirket bilgin olsun.

Geri
Yukarı