HP Pavilion 15-EC2021NT alınır mı?

Hayırlı, uğurlu olsun.
Teşekkür ederim.
Şu bilgisayar karşıma çıkarak aklımı çeldi. Bilgisayarımda oyun oynamak ve yazılım yazmak istiyorum. Bu ürünün ekran boyutunun büyük olması taşınabilirlik açısından çok fazla engel olur mu ve bütçemi zorlamak gerekiyor. 1400 TL ekleyip bunu almaya değer mi?

Ekranının taşınabilirliğe çok fazla etkisinin olacağını zannetmiyorum. En azından benim için. Ancak 1400 TL için değmez. 3050 ve 3050 Ti arasında 1400 TL'ye değecek bir performans farkı yok. Hem işlemcisi ise çoklu çekirdek performansında 5600 H'nin gerisinde. Birde kasa kalite farkı var. Monster Notebook alacaksan; ekranında ölü piksel vs çıkma ihtimali çok yüksek. Yani kısacası değmez. Tabi bu tamamen benim kişisel görüşümdür.

Ekranının taşınabilirliğe çok fazla etkisinin olacağını zannetmiyorum. En azından benim için. Ancak 1400 TL için değmez. 3050 ve 3050 Ti arasında 1400 TL'ye değecek bir performans farkı yok. Hem işlemcisi ise çoklu çekirdek performansında 5600 H'nin gerisinde. Birde kasa kalite farkı var. Monster Notebook alacaksan; ekranında ölü piksel vs çıkma ihtimali çok yüksek. Yani kısacası değmez. Tabi bu tamamen benim kişisel görüşümdür.
Teşekkür ederim. HP pavilionu kullanmaya karar verdim. Şu an tek sıkıntısı işlemcinin sıcaklığı ve en ufak bir işlemde fanların helikopter gibi çalışması. Valorantta orta ayarlarda 87 derece rahat bir şekilde görüyor. PUBG veya GTA V oynadığımda neler olacak tahmin bile edemiyorum.

Hocam hala tam emin değilim fakat bunu önerebilirim fiyat uygunsa.
Her şekilde daha iyi fakat kullanan fikri de almak önemli.
@MuHasdas
Kullanıyorum 2 gündür dostum. Başta işlemcinin de gpunun da wattları (nedense) düşükteymiş, biraz düşük sonuçlar alıyordum. Şimdi tweak leyince gayet memnunum

K
Teşekkür ederim. HP pavilionu kullanmaya karar verdim. Şu an tek sıkıntısı işlemcinin sıcaklığı ve en ufak bir işlemde fanların helikopter gibi çalışması. Valorantta orta ayarlarda 87 derece rahat bir şekilde görüyor. PUBG veya GTA V oynadığımda neler olacak tahmin bile edemiyorum.
hocam bende asus tuf aldım benimde fanlar helikopter gibi nasıl bir çözüm buldun acaba

Evet
hocam valla eski bir soğutucum vardı öylesine takıyorum onu altına. Ama ses ve derece olarak bir değişiklik olmadı. Belki senin laptopda fan ayarlama özelliği vardır ama HP'de yok sanırım.
Evet asusun yazılımından slient moda aldım oyun harici ses çıkmıyor birde igpu açtım ekran kartını kullanmıyor oyun açık değilken.

Geri
Yukarı