HP Pavilion 15-n038sx Mac OS X ekran, WiFi ve Etherneti tanıtamama sorunu

ali mert

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar. Hp 15-n038sx notebook'uma mac kurdum. (Sürüm 10.10) Ses kartını, klavye ve mouse tanıtabildim. Ekran, wifi, etherneti tanıtamadım. Ayrıca bir iki sorum daha var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Ekran kartım hd 4400 bunun gpu kodunu nasıl bulabilirim? Recep arkadaşın paylaştığı kodlardan bir iki tane denedim olmadı :)
  2. Aşağıda resimlerde de görünen ağ ve ethernet kartını nasıl tanıtabilirim?
  3. Boot ekranına clover boot seçeneğini eklediğimde 1 değil 10 seçenek ekleniyor bunu nasıl düzeltebilirim ?(resmi ekte )

Bunlarıda halledebilirsem başarılı bir kurulum gerçekleştirmiş olacağım. Şimdiden Teşekkürler.

@Recep Baltaş

2014-12-04 09-22-11 Ekran görüntüsü.png

20141203_170914 (Large).jpg

20141203_170944 (Large).jpg

20141203_171312 (Large).jpg

Bu arada ikincil ekran kartım nvdia geforce gt 740m.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba @Recep Baltaş . öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Yalnız yine birkaç sorum olucak müsadenizle.

1- Ethernet kartı sürücüsü işe yaramadı.
2. Usb 'siz boot etmeyi videodaki gibi aynı şekilde yaptım. Clover ekranında da yaptığım değişikliği görebiliyorum yeniden başlattığımda. Fakat mac os açmıyor. -v ile boot ettiğimde resimdeki hata ile karşılaşıyorum yarımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

20141205_125844 (Large).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Sanırım Kext'nin Yosemite için güncellenmesi gerek. Bunu deneyin: Realtek Ethernet (10.6/10.7/10.8/10.9/10.10) [25.04.2013] - HackintoshOSX.com Kext Helper ile yükleyebilirsiniz. Ya da başka bir Kext yükleme aracı ile. Rebuild Cache ve Repair Permissions yapın.
  2. Ekran kartından takılıyorsunuz gibi. Inject Intel seçtiniz mi? Config dosyanızda doğru IGPlatformID var mı? Hangi video ? Birden çok video var. UEFI kurulum yapmanızı öneririm VivoPC rehberini izleyin.

1. Sanırım Kext'nin Yosemite için güncellenmesi gerek. Bunu deneyin: Realtek Ethernet (10.6/10.7/10.8/10.9/10.10) [25.04.2013] - HackintoshOSX.com Kext Helper ile yükleyebilirsiniz. Ya da başka bir Kext yükleme aracı ile. Rebuild Cache ve Repair Permissions yapın.
  2. Ekran kartından takılıyorsunuz gibi. Inject Intel seçtiniz mi? Config dosyanızda doğru IGPlatformID var mı? Hangi video ? Birden çok video var. UEFI kurulum yapmanızı öneririm VivoPC rehberini izleyin.

Bu linkteki video ile kurulum yaptım.
Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.2 Rehberi :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
IGPlatformID: 0x0a260006 olarak bunu kullanıyorum. inject intel'i seçtim evet. config dosyasında mevcut. Usb üzerinden açabiliyorum mac'i ama mav hdd üzerinden direk açamıyorum yukarıdaki ekran çıkıyor. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
clover bootloader 'i kurunca sorun ortadan kalktı. Ekran kartı devrede , ses kartı çalışıyor. Bir tek ethernet kartı kaldı onuda tanıtabilirsem teknopat mac os x tamamen başarılı kurulum başlığı altında yaptıklarımla yer alacağım. teşekkürler @Recep Baltaş teşekkürler teknopat ailesi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı