HP Pavilion 15-n038sx Os X Yosemite 10.10 Kurulum

ali mert

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Teknopat ailesine ve @Recep Baltaş 'a yardımlarından ötürü çok teşekkür ederim. Sonunda ekrana ulaştım ama sorunlar bitmez ki :)

Öncelikle ;
  1. Kurulumu gerçekleştirirken cpus=1 , -x , Kernel PM patching i işaretlemeden mac açılmıyor karnel panic hatası veriyor. Her açılışta yada kurulumda bunları yapmadan olmuyor. (inject intel yada inject intel eddit i felan yazmama gerek yok sanırım.)
  2. Kurulum bittikten sonra notebook un klavye mausu çalışmıyor keza restarttan sonra kullanıcı adı şifre gibi bölümlerde usb maus klavye kullandım .hala kullanıyorum :)
  3. Mac farklı bir usb bellek yada harici external disk taktığımda görmüyor. clover con. ve diğer dosyaları usb 'nin içine transmac ile bir klasör atarak attım ve açılıştan sonra öyle kurdum :)
  4. Clover Configurator u açıyorum video da ki gibi no diyorum . extra seçeneği yok ama resimde görüldüğü gibi sol da tools un içinde var açıyorum mount efi yapıyorum. usb yi seçiyorum ama efi bölümünü mount etmiyor.bekliyorum.
  • Araştırmalarım sonucu -x yani güvenli modda olduğum için efi yi göremiyorum acaba doğrumudur. Eğer öyleyle -x ile girince birinci resimdeki hatayı alıyorum.
Bu arada son olarak fare yavaş haraket ediyor :)
Resimde mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla.

20141106_095822 (Large).jpg
20141106_095835 (Large).jpg
20141108_102505 (Large).jpg
20141108_102508 (Large).jpg

Düzeltme : 5- Araştırmalarım sonucu -x yani güvenli modda olduğum için efi yi göremiyorum acaba doğrumudur. Eğer öyleyle -x ile Girmeyince birinci resimdeki hatayı alıyorum..

Dostlar yok mudur bir fikri fikriyatı olan.?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ali mert eger kurulum yaptigin bellek 8gb ise birde mac osx içinden unibeast ile kurulum yapmayı dene ben harici hdd ile denedim boyutu fazla oldugu için olmadı da unibeast ile kurulum yapanlar sorun yasamadan fazla kullanıyolarmış

@ali mert eger kurulum yaptigin bellek 8gb ise birde mac osx içinden unibeast ile kurulum yapmayı dene ben harici hdd ile denedim boyutu fazla oldugu için olmadı da unibeast ile kurulum yapanlar sorun yasamadan fazla kullanıyolarmış

Dostum bios ve uefi güncellemesi yaptım notebook'a. 8 Gb usb ile sorunsuz kurulum gerçekleştirdim. şimdi sürücüleri kurmayı deniyorum. denedikten sonra yazıcam sana. @karaqedi

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı