Çözüm HP Pavilion 15-n038sx Os X Yosemite 10.10 Lapic Karnel Panic

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ali mert

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar sonunda yosemite 10.10 indirdim. USB'ye yükledim nvda kextlerini silip kuruluma başladım. Inject intel i kaldırınca kurulum başlar başlamaz restart atıyordu. Sonra binaries patching menü altındaki karnel pm pacthing i işaretledim fakat sanırsam karnel panic aldım. Resim ekte yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

20141105_111929 (Large).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknopat ailesine ve @Recep Baltaş a yardımlarından ötürü çok teşekkür ederim. Sonunda ekrana ulaştım ama sorunlar bitmezki :)
Öncelikle ;
1- Kurulumu gerçekleştirirken cpus=1 , -x , Kernel PM patching i işaretlemeden mac açılmıyor karnel panic hatası veriyor. Her açılışta yada kurulumda bunları yapmadan olmuyor. (inject intel i felan yazmama gerek yok sanırım.)
2- Kurulum bittikten sonra notebook un klavye mausu çalışmıyor keza restarttan sonra kullanıcı adı şifre gibi bölümlerde usb maus klavye kullandım .hala kullanıyorum :)
3- Mac farklı bir usb bellek yada harici external disk taktığımda görmüyor. clover con. ve diğer dosyaları usb 'nin içine transmac ile bir klasör atarak attım ve açılıştan sonra öyle kurdum :)
4- Clover Configurator u açıyorum video da ki gibi no diyorum . extra seçeneği yok ama resimde görüldüğü gibi sol da tools un içinde var açıyorum mount efi yapıyorum. usb yi seçiyorum ama efi bölümünü mount etmiyor.bekliyorum.
Bu arada son olarak fare yavaş haraket ediyor :))
Resimde mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• 20141106_095822 (Large).jpg
    20141106_095822 (Large).jpg
    217,9 KB · Görüntüleme: 276
  • 20141106_095835 (Large).jpg
    20141106_095835 (Large).jpg
    206,7 KB · Görüntüleme: 290
Dostlar bir el atarsanız çok müteşekkür olurum. deneye deneye müdavimi oldum mac'in :) Ama yukarıda aldığım sorunları bir türlü aşamadım. Bir ortak akıl yürütsekde birşeyler yapsak .. denemeye değer en azından boş boş mac'a bakmam :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı