HP Pavilion 15 Termal Macun Değişiminden Sonra Sıcaklık Sorunu

Görkem Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün hp pavilion 15 notebookumun içini açıp güzel bir şekilde macununu değiştim çalıstırdım sıkıntı yoktu.

Facebook'da gezerken işlem yapılmadan önce ortalama sıcaklık 52 55 idi.

İşlem yapıldıktan sonra 42 44 arasına düştü daha sonra hoparlör kablosunu takmayı unutmuşum, tekrar açtım kabloyu taktıktan sonra işlemci ısı değerleri yükselmeye başladı. Nerde hata yaptım acaba?

Bu arada macunu biraz yaydım daha sonra bakır sacı dengeli bir şekilde sıktım.

aıp takarken işlemci fanına veya bakır borulara veya işlemci ile fanın temas eden yerlerine değmiş ve oynatmış olabilirsiniz. Vidalarda da bir sıkıntı olmuş olabilir açıp sakin bir kafa ile tekrar bakmanızı öneririm.

tekrar açtım diğer macunu çok sürmüştüm temizledim işlemcinin üstüne pirinç tanesi kadar sıktım daha sonra çaprazlama şeklinde sıktım fanida gözelce oturtdum fakat fazla fark olmadı 4 5 derece gibi bide macun cok sıvıydı sanırım bozuk macun ondan dolayı fark olmamış olabilir ilginiz için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı