HP Pavilion 17-AB001NT Anlık FPS Düşüşleri

MSI Afterburner yazılımını yükleyip RivaTuner Statistics yazılımını oyun içinde devreye sokun ve 10 dakikalık bir video çekin. Videoyu yükleyip buraya atarsan sıkıntı netleşir. Eğer MSI Afterburner ile OSD göstergesini çalıştıramadıysan aşağıdaki rehberi izleyebilirsin. Bu sorun oyun içinde bileşenlerinin kullanım %sini ve sıcaklığı gözeterek ancak çözülebilir.

MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
10 Dklık videoda bir kaç kez fps dropları görebilirsiniz..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GPU Sıcaklığı ve GPU VRAM kullanımı, bellek kullanımı, CPU çekirdeklerinin sıcaklığı ve kullanımı gibi bilgileri keşke OSD'ye ekleseydiniz bu şekilde tespit çok zor. Lütfen OSD kısmını mümkün olduğunca detaylandırın.

GPU Sıcaklığı ve GPU VRAM kullanımı, bellek kullanımı, CPU çekirdeklerinin sıcaklığı ve kullanımı gibi bilgileri keşke OSD'ye ekleseydiniz bu şekilde tespit çok zor. Lütfen OSD kısmını mümkün olduğunca detaylandırın.

Hocam 10 dklık video için 700mb upload ettim size daha önceden oyundayken ısı değerlerini göndermiştim oyundayken anlık entegre ekran kartına geçtiğini bu nedenle fps kaybı yaşadığımı düşünüyorum böyle bir şey mümkün müdür sizce?

Hocam 10 dklık video için 700mb upload ettim size daha önceden oyundayken ısı değerlerini göndermiştim oyundayken anlık entegre ekran kartına geçtiğini bu nedenle fps kaybı yaşadığımı düşünüyorum böyle bir şey mümkün müdür sizce?
Hayır böyle bir şey mümkün değildir çünkü grafik işlemci kullanımınız düşük değil. Isı değerlerinden ziyade dediğim gibi GPU Sıcaklığı ve GPU VRAM kullanımı, bellek kullanımı, CPU çekirdeklerinin sıcaklığı ve kullanımı gibi bilgiler çok önemli. FPS drop sırasında bu değerler kontrol edilmeli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı