HP Pavilion BC017NT Hackintosh kurarken aniden kapanıyor

453482

Kilopat
Makaleler
17
Yer
Türkiye, Ankara
Merhaba,

Arkadaşımın bilgisayarında Hackintosh kurmayı denedim kurulum ekranına geldim. İlk önce disk izlencesinde HDD'yi formatladım ve ondan sonra yükleme aşamasına girdim. Son 3 dakika kala bir anda ekran gitti ve birkaç saniye sonra tık sesi çıktı ve laptop kapandı. Sonra HDD'den başlatmaya çalıştım ama işletim sistemi olmadığını belirtti bu neden olabilir? Bu arada Clover kullanmıyorum. Nasıl deniliyor bilmiyorum ama OC diye geçiyor diskte.

Hangi sürümü kuruyorsunuz?

Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz?

HDD'den başlatamazsın ki zaten. Kurulumun ilk evresi bitmiş. macOS Installer (External) ile devam etmeyi dene. Simsiyah ekranda Apple logosu ve altında kurulum barı gelecek. O evreden sonra macOS kurulmuş olacak. HDD'den bootlayabilmen için kurulumu tamamlayıp USB'siz boot işlemini yapmalısın.

HDD'den başlatamazsın ki zaten. Kurulumun ilk evresi bitmiş. macOS ınstaller (external) ile devam etmeyi dene. Simsiyah ekranda Apple logosu ve altında kurulum barı gelecek. O evreden sonra macOS kurulmuş olacak. HDD'den bootlayabilmen için kurulumu tamamlayıp USB'siz Boot işlemini yapmalısın.

Hangi sürümü kuruyorsunuz?

Sisteminizi tam olarak belirtiniz lütfen :)

Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz?

Zaten gerek kalmadı farklı bir formatlama biçimine geçince sorunum düzeldi yine de çok sağ olun: )

Geri
Yukarı