HP Pavilion DV6 3108ST laptopun ekran kartı çalındı

Turkuvaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2011 yılında HP pavalion DV6 3108ST model bilgisayar satın aldım. Geçenlerde bilgisayar tamircisi arkadaşıma emaneten oynasın diye vermiştim ve ekran kartını çalmış ve aşırı dandik bir şey takmış LoL Metin 2 gibi basit oyunlarda bile siyah ekran geliyor ve açmıyor önceden düşük FPS olsa da açılırdı çalınmadan önce ATI Mobility Radeon HD5650 ekran kartı vardı şimdi Intel HD grafik diye ekran kartı var. Ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar 2011 yılında HP pavalion DV6 3108ST model bilgisayar satın aldım. Geçenlerde bilgisayar tamircisi arkadaşıma emaneten oynasın diye vermiştim ve ekran kartını çalmış ve aşırı dandik bir şey takmış LoL Metin 2 gibi basit oyunlarda bile siyah ekran geliyor ve açmıyor önceden düşük FPS olsa da açılırdı çalınmadan önce ATI Mobility Radeon HD5650 ekran kartı vardı şimdi Intel HD grafik diye ekran kartı var. Ne yapabilirim?
Çıkartılabiliyormu ekran kartı emin misin?

Ben olsam deliye döner gidip kavga ederdim hocam ama tavsiyem bu değil tabii ki. Dizüstü bilgisayarlarda parça değişimiyle genellikle ufak bilgisayarcılar ilgileniyor. Rezalet ekran kartlarına da tonla para isteyebilirler. Ayrıca Intel HD Graphics olan gözüken ekran kartı da işlemcinin gömülü görüntü yongası sanırım. Ekran kartınızı içinden almış, farklı bir şey de takmamış büyük ihtimalle.

Çalamaz onboard o GPU sürücüsü silinmiş olmalı BIOS'tan kapatılmışta olabilir.

774b01ead59c5c915326925f2d915c01.jpeg

Win 7 var zaten 4 kere falan format attım Windows 10 yüklediğim zaman bilgisayar sorun çıkartıyor.
BIOS'tan yapabilirsin demiştin nasıl yapacağım fikir verebilir misin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı