Hp Pavilion dv6 için işletim sistemi seçimi

fixit

Kilopat
Özellikleri;

-AMD Turion II Ultra Dual-Core Mobile M620 (2 CPUs) ~ 2.5Ghz
-4 GB RAM
-ATI (Amd) Mobility Radeon HD 4650

Olan Hp Pavilion dv6 model bilgisayara şu anda işletim sistemi olarak Windows 10 pro 64 bit yüklü şekilde ve bilgisayara yeni format atıldı, ancak çok bir işlem yapılmasa, az uygulama çalıştırılsa dahi aşırı hantal ve sık sık donma ve takılma yaşıyor. Stock olarak Windows 7 yüklü geliyor sonrasında değiştirildi işletim sistemi ancak win 10 dediğim gibi pek yaramadı. Tekrardan windows 7'ye geçmeli miyim daha hafif gelir mi bilgisayara, takılmalardan kurtulur muyum pek bilemedim gerçi güncel çoğu zaman daha iyidir ama işletim sistemini donanıma göre seçmekte önemli ve windows 7'deki performansı daha iyiymiş. Tabi bu takılmaları işletim sistemine tümüyle bağlamak ne kadar doğru orasıda tartışılır ancak dediğim gibi hafıza boş yeni format atılmış zaten çalışan uygulama, arka plan vs. sıkıntı yok ama takılma, yavaşlık çok fazla. Sizler ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı