HP Pavilion dv7-5000et NoteBook Mac Kurulur mu?

nicktheshekill

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Öncelikle herkese merhabalar. Konu başlığında da belirttiğim gibi Hp makinem var. Fakat ben bu makineye Mac Os X işletim sistemi kurmak istiyorum ve ne yapacağım konusunda en ufak bir bilgim dahi yok yani nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Sistem Özelliklerim:
Ürün NumarasıLB821EA
Mikroişlemci2,0 GHz Intel Core i7-2630QM İşlemci
Mikroişlemci ÖnbelleğiDüzey 3 önbellek 6 MB
Bellek4 GB DDR3 (1 x 4096 MB)
Bellek Maks.8 GB'a kadar DDR3 belleği destekler
Video Grafik KartıATI Mobility Radeon HD 6570 Graphics
Görüntü Belleği atanmış 1 GB DDR5 ile 2806 MB'ye kadar toplam grafik belleği
Ekran43,9 cm (17,3 inç) diyagonal HD+ Yüksek Çözünürlüklü LED HP BrightView Ekran (1600 x 900)
Sabit Sürücü640 GB SATA Sabit Disk Sürücüsü, 5400 dev/dak
Multimedya SürücüsüSATA optik sürücü: Çift Katman Destekli LightScribe SuperMulti DVD±R/RW
Ağ KartıTümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
Kablosuz Bağlantı Bluetooth kablosuz ağ

802.11 b/g/n
SesTümleşik subwoofer ile birlikte Beats ses sistemi
KlavyeTümleşik sayısal tuş takımına sahip tam boyutlu klavye
İşaretçiAçma/Kapatma düğmesiyle Çoklu Dokunma hareketlerini destekleyen HP Clickpad
PC Kartı YuvalarıSecure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Digital Media Reader
Harici Bağlantı Noktaları
  • 1 VGA bağlantı noktası
  • 1 stereo kulaklık çıkışı
  • 1 mikrofon girişi
  • 4 USB 2.0 bağlantı noktası (4. eSATA bağlantı noktası ile paylaşımlı)
  • 1 eSATA + USB bağlantı noktası
  • 1 RJ45 ethernet bağlantı noktası
Boyutlar27,4 cm (U) x 41,53 cm (G) x 3,18 cm (min. Y) / 3,7 cm (maks. Y)
Ağırlık3,11 kg'den başlayan ağırlık
Güç120 W AC Güç Adaptörü

6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil
Kutunun İçindekilerHP TrueVision Web Kamerası, Tümleşik Dijital Mikrofon ile (VGA düşük ışık)

Benim sistemim Mac Os X uyumlumu yada uyumluysa nasıl kurulum yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum.

Şimdiden Teşekkürler...

Peki hocam size bir soru daha sormak istiyorum diyelim ben sizin bu verdiğiniz rehberlerden herhangi biriyle Mac Os X işletim sistemini makineme kurdum. Bundan sonra herhangi bir aktive etme işlemi gereklimi Apple App Store'dan falan yoksa direkt olarak kurduktan sonra kullanmaya başlayabilir miyim?

Aktivasyon diye birşey yok.
"Düzgün kurulursa" ücretsiz bir Apple ID açarak tüm servisleri kullanabilirsiniz.
Tabi mesela ücretli uygulama indirmeler falan, size de ücretli olacak. Öyle crack gibi düşünmeyin.

Hocam peki ATI Mobility Radeon ekran kartının desteklenmediğini duydum sizce benim sistem özelliklerime göre en stabil dağıtım hangisidir?

https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/34512-mavericks-amd-hd-7850-ekran-karti-kilavuz.html

Çalışmış olanları var. Konuya bir göz at. Konunun içinde başka linkler de var.
6570m için ID bulursan çalışacaktır. Kolları sıvayıp Google'da "Hackintosh 6570m ID kext (vs vs)" kelimeleri ile arama yapman gerekiyor. Sana düşüyor bu vazife.

Biraz geç oldu ama sağolun hocam ben öncelikle pcdeki yedekleri almam gerekiyor onları en kısa zamanda hallettikten sonra denemeyi düşünüyorum ona göre olumlu yada olumsuz burada izlenimlerimi paylaşırım sizlerle tekrardan sağolun ilginiz için.

Hocam PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu | Technopat buradaki kurulum rehberinden yola çıkarak kendi makineme kurulum yapmak istedim Mavericks'i indirdim usb ye boot ettim herşey çok iyi fakat tam usb den yükleme yapacağım sırada boot ekranında kaldı.

Buyrun burada Boot ekranım:
ucmmn.jpg

Resimde görüldüğü gibi bu seçeneğe tıkladığımda şu ekranda donup kalıyor:
ucmq0.jpg

ve hiçbir şekilde güç düğmesinden dahi bilgisayarı kapatamıyorum. Acaba ben mi hata yaptım yoksa sistemimle ilgili bir hata mı var?

Cpus kodu kullanmadan o sahneyi aşamazsın... Bsod yani sata ahci hatası göstermekte tüm diğer HP pavilionlar gibi... Boot parametresine
Kod:
boot: -v cpus=1 PCIRootUid=0
eklemeniz gerekli... Farklı boot parametreleri denenebilir... Unutmayın her seferinde cpus=1 eklemeniz gerekli..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı