HP Pavilion G6 1195 ST High Sierra Kurulumunda IOconsoleusers Hatası

iagah

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben sistemi ilk başta USB ile boot edip kurulum ekranına geçiyorum ve yükleme bittikten sonra sistem geri sayım yaparak sistemi yeniden başlatıyor. Tekrardan USB ile boot ediyorum ve kurulumun yapıldığı HDD seçiyorum fakat aşağıdaki ekranla karşılaşıyorum ve burada tıkanıyor.

ss.jpeg

Options'tan İntel İncejt 'i kapattım ve İncejt edit'i de açtım. Fakat değişen bir şey yok. Sadece edit'i açmadan intel'i kapattım ama yine sonuç aynı, burayı bir türlü geçemedim.

• CPU : Intel Core İ5 2410
  • Ekran Kartı : İntel HD 3000
  • Ses: IDT 92HD81B1X
  • Ethernet : Realtek RT 8139/810x -
  • Wifi : Broadcom BCM4313GN
  • Laptop Markası ve Modeli : HP Pavilion G6 1195st

İmaj konularına baktım. BIOS'umda bahsedilen ayarlardan sadece VT var, onuda disable yaptım ve geri kalan değiştirelecek ayar seçenekleri maalesef yok.
Yani aşağıdaki kısımdan sadece VT-D olan kısım BIOS özelliklerimde var ve bunu Disable yaptım. Geri kalan ayarları değiştiremiyorum. Çünkü seçenekleri yok.

Kurulum Öncesi Hazırlık
Başlamadan önce BIOS ayarlarınızı varsayılan ayarlara çekin (Load Default Settings).

• SATA: AHCI olarak ayarlayın
  • VT-D: Disable olarak ayarlayın
  • EHCI Hand-off / xHCI Hand-off: Enable olarak ayarlayın.
  • xHCI Mode: Smart Auto
  • Secureboot: Disable (Other OS) olarak ayarlayın
  • CFG-Lock= Disable
  • Boot Option Priorities: UEFI USB olarak ayarlayın. Yada UEFI and Legacy.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminize uygun Config dosyası ile deneyin. Ayrıca sisteme uygun SMBIOS ile denemelisin. Bende bu hatayı almıştım ve bir kaç farklı SMBIOS denedikten sonra sorunu çözdüm.
Config dosyası derken şu konunun altında Laptop için Config dosyaları: diye bir link vermişsiniz. Bunun içinde ekran kartı modelimin bulunduğu bir Config dosyası buldum. Bu Config dosyasını tek mi USB'ye atıcağız, yoksa yanında bulunan klasörle mi ? Birde bu Config dosyasının adının USB'de bulunan isimle mi değiştiricez, yoksa config_HD3000_1366x768 olarak mı bırakarak atacağız?
Birde SMBIOS demişsiniz Sistemime uygun SMBIOS dosyasını nereden bulabilirim yardım eder misiniz?
Desteğiniz için teşekkürler.

Yukarıda belirttiğiniz Config dosyasının isimini config olarak değiştirin. Bu dosyayı USB içindeki Clover'in içindeki Config dosyası ile değiştirin.
USB'ye verdiğiniz linkteki imajı indirdirim ve Win32DiskImager ile yazdırdım fakat Laptop'a takıp USB'den başlattığımda bu hata ile karşılaşıyorum. Herşeyi sıfırdan yapmak istedim. Fakat neden böyle oluyor şuan anlamadım. Yardımcı olur musunuz?
LONjoo (1).jpg

Birde MEGA'dan başka link yok mu? Her 2 GB'da bir modem kapayıp açarak indirdim, oda bozuk inmiş galiba. Bu hatayı araştırdım biraz imaj bozuk olunca böyle bir hata ile karşılaşıyormuşuz.

İmaj muhtemelen hatalı inmiştir. Bir süre beklersen devam ediyor. İşiniz olmadığı bir zaman indirmeyi başlatın inene kadar bilgisayarı kapatmayın. Reset atarsan imaj hatalı iner.
Anladım hocam. Dediğiniz gibi yaparım. Fakat merak ettiğim şey İndirdiğim imaj hatalı ise başka bir Laptopta neden Clover bootloader geliyor da asıl yüklemek istediğim laptopta Clover Bootloader gelmiyor. Bozuk inmiş olsa hangi cihaza takarsam takayım son attığım resimdeki gibi ekran gelmesi lazım değil mi? @claus Desteğiniz için teşekkürler.

Olabilir. Config dosyasını değiştirdikten sonra mı bu hatayı alıyorsun ?

Hayır, Config dosyasını ellemiyorum. İsterseniz Config dosyasını ekran kartıma uygun olanla değiştirip birde öyle deneyim. Sonra size cevap yazarım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı