HP Pavilion G6 1195 ST High Sierra Kurulumunda IOconsoleusers Hatası

Deneyin. Daha önce sorun olmadığını söyleyip görsel paylaştın ?
O farklı bir İmajdı. Onda ilk mesajımdakı resimdeki hata ile olduğu yerde kalıyor. HD3000 Configleri ile deniyorum bu seferde HDD'yi görmüyor. ve HDD'yi göremiyorum. Ama ben sizin İmajı indirip sıfırdan başlamak istedim. Fakat USB den boot ediyorum ve Clover Bootloader gelmiyor. Boot0ss hatası alıyorum. Ama başka bir Laptoptan aynı USB ile Boot edip Clover bootloader'a erişebiliyorum.

UEFI deniyorsan Legacy deneyebilirsin. BIOS ayarlarınıda kontrol et.
BIOS ayarlarımda UEFI veya Legacy gibi bir seçenek yok. Benim latoptaki BIOS'ta sadece Vitural-D var, onuda denildiği gibi Disable yaptım. Maalesef diğer yapılması gereken BIOS ayarları yok.

USB'nin mi? Kuracağım HDD'nin mi? Sizdeki imaj ile deneme yapamadım. Sizden indirdiğim İmajı usb ye yazdırdım ve dediğim gibi Boot0ss hatası verdi. ama başka cihazda clover'ı gördüm. Technopat'tan indirdiğim High Sierra'yı MRB USB'ye yazdırdım. Fakat Kurulacak Harici HDD MRB'dir. Ama pc'nin de bios ayarlarında UEFI veya Legacy gibi bir seçenek yok.

HDD'nin GPT olduğuna emin misin ?
Kuracağım PC'de tüm HDD'ler MRB'dir. USB'de MRB
Windows'un kurulu olduğu HDD MRB, Mac Os'u kuracağım Harici USB ile bağladığım HDD MRB, İmajı yazdırdığım USB'de MRB'dir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı