HP Pavilion G6-1217st Hackintosh/Uyumluluk/Sorular

atakansamx

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi,

Daha önce donanım uyumluluğu hakkında bir başlık açmıştım ve elimdeki HP cihazın donanım desteği ile ilgili çok büyük bir problem olmadığını öğrenmiştim. Sonrasında hemen işe koyulmuş ve Mojave kurulumunu sorunsuzca gerçekleştirmiştim. Başarılı kurulumun fotoğraflarını ekleyeceğim. Kurulum esnasında bir kaç ufak takılma problemi dışında hiç bir problemle karşılaşmamıştım. O sorunu ise farklı bu USB bellek kullanarak çözmüştüm. Lakin Hackintosh'tan vazgeçmemde dört etkili faktör vardı:

1- Fan sesi çok rahatsızlık veriyordu. Manuel ayarlamak adına SMC programını deneme şansım olmadı.
2- HDD üzerine kurulum yaptığım için son derece yavaş kalmıştı. SSD üzerine yüklenmesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum.
3- Forumda okuduğumun aksine HD3000'i 4MB'tan normal VRAM'ine yükseltememiştim.
4- Son olarak cihazın üstündeki RAM'ler 1333MHZ olmasına rağmen 667MHZ olarak gözükmekteydi.

Şimdi kafam bir kaç soru var ve yeni bir proje oluşturmak istiyorum. Öncelikle aşağıya AİDA64'ten aldığım bilgisayarımın teknik detaylarını bırakarak başlamak istiyorum:

Kod:
Motherboard

CPU Type    Mobile DualCore Intel Core i5-2430M, 2500 MHz (25 x 100)

Motherboard Name    Hewlett-Packard HP Pavilion g6 Notebook PC

Motherboard Chipset    Intel Cougar Point HM65, Intel Sandy Bridge

System Memory    [ TRIAL VERSION ]

DIMM1: Kingston HP594908-HR1-ELFEU    2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)

DIMM3: A-Data AD73I1C1674EV    [ TRIAL VERSION ]

BIOS Type    Insyde (01/24/2013)

Display

Video Adapter    Intel(R) HD Graphics 3000  (2076 MB)

3D Accelerator    AMD Radeon HD 6450M/6470M/6490M (Seymour)

3D Accelerator    Intel HD Graphics 3000

Monitor    LG Philips LP156WH4-TLC1  [15.6" LCD]

Multimedia

Audio Adapter    IDT 92HD81B1X @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B3]

Audio Adapter    Intel Cougar Point HDMI @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B3]

Şimdi sorularıma gelmem gerekirse, Windows 10'da HD7400M olarak gözüken 6470M ekran kartına sahibim. İyi düzeyde Macintosh bilgim ve 2011 15" Macbook Pro Early base modelde HD 6490M kullanıldığını biliyorum. Bu yüzden merak ettiğim konu herhangi bir kext vesilesi ile bu ekran kartını aktif olarak kullanabilir miyim?

İkincisi ise bildiğiniz üzere günümüzde 6K-8K monitörler piyasaya sürülmeye başlandı, malumunuz biz hala 720P cihazlar kullanıyoruz ve genelde kasa kaliteleri berbat. Bu yüzden laptopun genel donanımı kasasından söküp özel alüminyum bir kasa kestirip, SSD+RAM ve bir takım soğutma ile ilgili yükseltmeler yaparak tekrardan Hackintosh yüklemeyi düşünüyorum daha stabil çalıştığı ve genellikle web/grafik tasarım ile haşır neşir olduğum için. Güzel bir monitör ve Magic Keyboard+Mouse ikilisi ile kendi Mac Mini'mi oluşturabileceğimi düşünüyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim, sizce bu iş için değer mi? Herkesin değerli fikirlerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimustan dolayı harici ekran kartını kullanamazsınız. HD3000 yetersiz kalacaktır. High sierra öncesi versiyonlar olabilir. Güncel bir donanım tavsiye edilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı