HP Pavilion G6 İçin DDR3 RAM Tavsiyesi

Anakartımın modeli bu. 1600 MHz 4 gb RAM taksam darboğaz olur mu peki?

Dar boğaz değilde şimdi biri 1333 MHz falan biri 1600 MHz dengesizlik olur ikisinde aynı frekansta olmalı ama anakartta 1600 MHz i destekliyor mu o da var 1600 MHz olsa fabrika neden takmasın neden illa 1333 MHz hiç düşündün mü?

Ama 8 GB lık tek modülde alabilirsiniz..

@Uğur Güreşçi Bence sen önce alıntı yapmayı öğren. Kim sana boş RAM slotu yok veya anakartın desteklediği kadar RAM takamaz demiş? RAM takviyesinin değmeyeceğini düşünmüş ve fikrini belirtmiş. Saçma saçma çıkışlar yapmayın.

Kardeşim bilgisayarda ne yapacağına bağlı kimisi oyun oynar kimisi günlük hayatta kullanır RAM takvifesinin değip değmeyeceğine kullanıcı karar versin ama donanımsal açıdan takılabilir bence sıkıntı yok ama aynı frekansta olmak şartıyla....

@Uğur Güreşçi lütfen boş boş konuşma. Ben mi forumun kalitesini düşürüyorum? Ben oraya RAM takamazsın demedim ki sadece performansını etkilemez dedim. Adamın planı arkada 300 tane internet sekmesi açmak değilse etkilemez de. Anlamadan konuşma.

@Uğur Güreşçi lütfen boş boş konuşma. Ben mi forumun kalitesini düşürüyorum? Ben oraya RAM takamazsın demedim ki sadece performansını etkilemez dedim. Adamın planı arkada 300 tane internet sekmesi açmak değilse etkilemez de. Anlamadan konuşma.

Kardeşim etkilemez deme bir anda bellek miktarını ikiye katlıyorsun 2 ghz de normal oyunlarda yeter eğer bellekler artarsa bilgisayarda gözle görülür performans artışı sağlanabilir

O zaman size şöyle bir soru sorayım. Diyelim ki benim i5 7400 ve gtx 1050 bir sistemin var. Anakartım 64 GB RAM destekliyor ama bende sadece 16 var. Eğer ben bunu 64 GB yaparsam oyun performansı artar mı?

O zaman size şöyle bir soru sorayım. Diyelim ki benim i5 7400 ve gtx 1050 bir sistemin var. Anakartım 64 GB RAM destekliyor ama bende sadece 16 var. Eğer ben bunu 64 GB yaparsam oyun performansı artar mı?

Minimum 64 GB RAM kullanan bir oyun yoksa performansa pek bir katkısı olmaz eğer çıkarsa öyle bir oyun tabiki de etkisi olabilir ama en çok render performansında etkili olur eğer FPS ve performans artışı hedefleniyorsa ekran kartı yükseltilerek bu hedefe ulaşılabilinir tabi işlemcide önemli (ghz, ön bellek, çekirdek sayısı vs. ye göre performansta önemlidir)

Son düzenleme:
@BERWAR hocam yardım edin lütfen. Bu adam bir 4 GB RAM daha takarsa oyunlarda FPS'e etki eder mı? Bence etmez.

FPS etki etmez ama kullanımı rahatlatır bu konuyu açan benim kuzenim biz bunda GTA 5 - CS:GO - Battlefield gibi oyunları açtık ama pc çok yavaşladı bilgisayarın RAM'i düşük olduğundan (Tabi ekran kartının düşüklüğünden ve işlemcinin modeli de etkisi göz ardı edilemez) RAM'in etkisinin göz ardı etmek Intel i7 sistem toplayıp 4 GB RAM koymaya benzer etkisi yoksa yüksek sistemlere para harcayıp fazla RAM koymaya gerek yok o zamano_O

Geri
Yukarı