HP Pavilion G6 kulaklık tek kulaktan ses veriyor

xxxdoktor2180

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben HP Pavilion G6 kullanıyorum. Şimdi ben kulaklık girişine herhangi bir telefon kulaklığı taktığımda bir taraftan ses geliyor diğer taraftan gelmiyor çözümlerine çokça baktım ama bulamadım kulaklık yeni alındı sorun olmadığından eminim. Hangi kulaklığı takarsam takıyım aynı, sadece kulakiçi kulaklıklarda oluyor bu. Şimdi sorun şu, USB bir ses kartı alırsam sorun çözülür mü? İkinci olarak da bilgisayara Realtek inmiyor, nedenini anlamadım kurulum yapılıyor fakat hiçbir şekilde program görünmüyor. Mikrofon cızırtısını da çözemiyorum bu sayede bunun için bi alternatif var mı neyden kaynaklanıyor bir bilgisi olan varsa yazabilir mi, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla zaten Realtek'in ses uygulaması yok son sürüm driverlarda.
3 telli ve 2 telli kulaklıkları farklı cihaz olarak algılar PC. Kulakiçi kulaklıklarınız mikrofonlu ise 3 telli olur. Kulaküstüler mikrofonsuz ise 2 telli olur. Mikrofonsuz kulaklıklar için kurulum doğru, mikrofonlular için yanlış yapılmış olabilir. Windows ses ayarından sol sağ dengesinden bir taraf tamamen kapatılmış olabilir.

Bildiğim kadarıyla zaten Realtek'in ses uygulaması yok son sürüm driverlarda.
3 telli ve 2 telli kulaklıkları farklı cihaz olarak algılar PC. Kulakiçi kulaklıklarınız mikrofonlu ise 3 telli olur. Kulaküstüler mikrofonsuz ise 2 telli olur. Mikrofonsuz kulaklıklar için kurulum doğru, mikrofonlular için yanlış yapılmış olabilir. Windows ses ayarından sol sağ dengesinden bir taraf tamamen kapatılmış olabilir.
Hayır sol sağ dengesi ayarlarını denedim olmadı benim sorum şu ses kartı alsam usb sorun çözülürmü bide realtek olayını biraz açarsanız sevinirm

Ses kartı alsan sorun muhtemelen çözülür. Realtek driverları kuruludur. Programı olmak zorunda değil.
Kuruludur tamamda görünmüyor high definition görünüyo normalde realtek yazması lazım bide ben mikrofon üzerinde ayar yapamıyorum gürültü tutma gibisinden buna alternatif bişi varmı ya yada neden görünmüyor çoğu kez format attım olmuyo neden kaynaklanıyordur
Ses kartı alsan sorun muhtemelen çözülür. Realtek driverları kuruludur. Programı olmak zorunda değil.
Harici Ses Kartı 3d Sound 7.1 Usb Mikrofon Adaptörü 3.5mm Jack St - n11.com

7.1 Usb Ses Kartı 7 Kanal Destekli Kablolu Çift Audıo Çevirici Dö - n11.com

Hangisi daha iyidir
2.satışa kapalı ama olmazsa başka yerden alıcam

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı