HP Pavilion G6'dan cızırtı geliyor

Efe Corukoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleyküm öncelikle,

HP pavilion g6 kullanıcısıyım. Hoporlorden cızırtılı ses geliyordu. [Müzik dinlerken oyun oynarken vs.]
Gittim kulaklık aldım hoporlorun bozulmuş olduğunu düşünüp.
Kulaklıktada cızırtılı geliyor. [biraz daha az]
Ses kartında sıkıntı mı var? Ekolayzer mı bozuk? Ne yapmam gerekir?

NOT : Nette müzik dinlerken çok az cızırtı geliyor, gelmiyor neredeyse ama CS Go da falan çok cızırtı oluyo sesler takılıyo cızırtıdan.

Sorunun ne olduğunu söyleyin ama özellikle ne yapmam gerektiği çok önemli benim için. Teşekkürler hayırlı Ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıktan da ses geliyorsa muhtemelen yazılımsal bir sorun bu. Ses kartınızın yazılımını kurun ve mevcut ses ayarlarının ekolayzer ayarları ile oynayın. Piyasada ücretsiz ekolayzer yazılımları mevcut. Dilerseniz onlar ile bir bakın. Yazılım ile sorunu çözemezseniz ses kartı arızalı olabilir. USB kulaklık tavsiye edeceğim bu durumda içerisinde kendi ses kartını barındıran.

Teşekkurler, daha dediklerini yapmadim ama yapinca soylerim.
Ama cs go da ses gelmiyo gibi bişey, 10 sn de bir ses geliyo ama oyun kasmiyo ses geç takiliyo
Dediklerinizi deniyeceğim

yazılım güncellemesi falan yaptım işe yaramadı. ama sorunumun sürekli olmadığnı belirteyim, pc yi kapatıp açsam olmaz ama 5 dk sonra olur.....
dfx diye bi program indirdim ekolayzer olarak ondada hyperbass ve dynamic boostu kapatınca ses BİRAZ DAHA iyi oldu.
ses kartında mı sıkıntı var?
Sonuç : Çözülmedi

Konu guncel sorun devam ediyor

bendede aynı sorun var çok cızırtı yapıyor asusun kulak içi kulaklığı vardı ondanda cızırtı geliyordu ama snopy r1 aldım ondan cızırtı gelmiyor nasıl çozebilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı