HP Pavilion Gaming 15-DK1009NT için RAM tavsiyesi

UmutDevrim08

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bu Laptop'ı sipariş ettim ve sonradan RAM takmayı düşünüyorum. Sanırım 1 tane boş slot varmış. Bu Laptop'a uygun 8 GB RAM önerirseniz çok mutlu olurum. Bütçe konusuna gelirsek, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bu Laptop'ı sipariş ettim ve sonradan RAM takmayı düşünüyorum. Sanırım 1 tane boş slot varmış. Bu Laptop'a uygun 8 GB RAM önerirseniz çok mutlu olurum. Bütçe konusuna gelirsek, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.
Ürün hangi RAM'i kullanıyorsa o RAM'i almanız en mantıklı karar olacaktır. RAM bilgilerinizi öğrenmek için CPU-Z programını kullanabilirsiniz.
Bu şekilde gözükecektir:
cpu.png

Ürün hangi RAM'i kullanıyorsa o RAM'i almanız en mantıklı karar olacaktır. RAM bilgilerinizi öğrenmek için CPU-Z programını kullanabilirsiniz.
Bu şekilde gözükecektir:
Eki Görüntüle 683617
Laptop henüz kargodan gelmedi. O zaman gelince yeni bir konu açar, CPU-Z verilerini de yükleyerek sorarım tekrar. Moderatörler konuyu kilitleyebilir mi?

Eki Görüntüle 684906

Bende de aynı laptop var marka model bu sanırım. Benim de almam lazım ama marka model anlamadım.

Part number kısmındaki yazıyı yani "M471A1K43DB1-CWE" Google'da arattığınız zaman çıkıyor, fakat sizin RAM'ınızı Türkiye'de satan bulamadım. Farklı bir konu açıp açıklamaya "M471A1K43DB1-CWE" buna uygun RAM gibi bir şey yazarsanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum, ayrıca resimi de konuya ekleyin.

HP Pavilion 15-DK1009NT aynı leptopdan bende satın aldım 5 gün önce leptop harika bir problemi yok fakat 2933mhz ram takılmış içindekini çıkartmak istemediğimden 300 400tl tek ramle mhz değerini koruyup 16GB arttırmak istedim. Fakat Türkiye de amazonda ebayde 2933mhz 8gb leptop rami yok bu yüzden HP servisi ve vatan teknosa MediaMarkt gibi yerlere gidip sistemimi gösterdim 3000 3200mhz ram alırsan hızların otomatik 2933mhz ikisininde eşitleneceğini söylediler i5 10.nesillerinde bu destekliyormuş fakat birde CL değeri diye birş şey varmış aynı gecikme değerini satın almazsam ram çalışmazmış biri bu konuya el atsa çok güzel olur

@Vlex DDR4 3200 MHz CL22 SODIMM bellek alacaksınız.

@SpaceGlaxy CPU-Z programını indirip SPD sekmesini paylaşın.

@Vlex DDR4 3200 MHz CL22 SODIMM bellek alacaksınız.

@SpaceGlaxy CPU-Z programını indirip SPD sekmesini paylaşın.
Şuan kullandığım ramı değiştirmeme gerek var mı ? yoksa yanına taksam farklı marka olsa dahi çalışır mı?

Geri
Yukarı