HP Pavilion Gaming 15 "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" hatası

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem bu: (SSD'sini değiştirdim.)
Hiç belli olmuyor ne zaman olduğu; bazen boşta, bazen oyun oynarken mavi ekran veriyor ve %0'da kalıyor, sanırım donuyor. %100'e ulaşmasını bekledim ama olmadığı için kendim yeniden başlattım. Minidump oluşturmuyor. Nasıl çözerim? RAM'leri test ettim, sorun çıkmadı.

Windows güncelleştirmelerinin tamamını yapınız ve ardından aşağıdaki komutları yönetici olarak çalıştıracağınız bir komut istemcisi ile sırasıyla çalıştırınız.

sfc /scannow
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Artı -1 Eksi
Yaptım, herhangi birşey bulamadı.
Ekran Alıntısı.PNG

Sistem hata verdiğinde kendiliğinden bu dosyayı oluşturuyor olması lazım. Yukarıdaki bağlantıya göz atınız, okumadım ancak faydalı olabilecek bilgiler olabilir.

Bizlerle WinDbg aracılığıyla inceleme sonuçlarınızı paylaşınız lütfen.
Aslında mavi ekranlarda konu sahibinden minidump dosyalarının orijinallerini direkt yüklemelerini istiyoruz. WinDbg ile ilgili yapmaları gereken bir şey yok, ama öğrenmek isterlerse açıp bakabilirler.

Denedim, mavi ekran verdi ama %0'da kaldı yine ve minidump oluşmadı.
1687598350616.png

Küçük bellek dökümü mü otomatik bellek dökümü mü seçili? Hangisi seçiliyse bir diğerini seçin.

Küçükse otomatik, otomatikse küçük seçin. Bir dahaki mavi ekranda dökümler oluşursa paylaşın.

Sistemde CCleaner gibi temizlik araçları var mı? Otomatik olarak siliniyor olabilir, böyle araçlar varsa ya kaldırın ya da ayarlarından dökümleri silme görevini devre dışı bırakın.

Dökümler oluşmamaya devam ederse aldığınız mavi ekranların fotoğrafını telefonla çekin ve paylaşın.

Geri
Yukarı