HP Pavilion laptop 103 derece oluyor

daghanmustafa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün 2.el laptop aldım baktım sıcaklıklar bu şekilde gittim bilgisayarcıya macun bakımını yaptırdım açtım hala sıcak bu bence çok anorlmal işlemci 4GHz ondan mı yapıyor?
Model: HP1004NT GTX1650 Ti Ryzen 5 4600H 16RAM.

Dosya Ekleri

• IMG_1228.jpeg
    IMG_1228.jpeg
    181,2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_1229.jpeg
    IMG_1229.jpeg
    180,2 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1230.jpeg
    IMG_1230.jpeg
    178 KB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar bugün 2.el laptop aldım baktım sıcaklıklar bu şekilde gittim bilgisayarcıya macun bakımını yaptırdım açtım hala sıcak bu bence çok anorlmal işlemci 4GHz ondan mı yapıyor?
Model: HP1004NT GTX1650 Ti Ryzen 5 4600H 16RAM.
Macunu uyguladıktan sonra macun kurumuş olabilir.

Olabiliyor hocam, biraz hızlı olunması gerekiyor. Ben macundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Anladım hocam ama öyle kuruyacağını ben düşünmüyorum ama Turbo Boost'u kapattım sıcaklık düştü bayağı 4GHz'yi soğutma sistemi kaldırmıhor Turbo Boost'u kapattım şu an iyi.

bende de aynısı vardı hiç sıcaklık problemi yaşamadım macunu fazla sürmüş olabilir özellik amd 7nm 45w tdp si var full performansta 54 watta çıkıyor içinde 2 soğutma fanı var fanları temizlediyse cpu nun yarı kullanımda o kadar çıkması normal değil sen en iyisi bir bilene götür

ayıptır sorması kaça aldın

Bende de aynısı vardı hiç sıcaklık problemi yaşamadım macunu fazla sürmüş olabilir özellik AMD 7nm 45W TDP'si var Full performansta 54 watta çıkıyor içinde 2 soğutma fanı var fanları temizlediyse CPU'nun yarı kullanımda o kadar çıkması normal değil sen en iyisi bir bilene götür.

Ayıptır sorması kaça aldın.

Eski 2.nesil işlemci olan laptopunun üzerine 11500 TL verdim macunu fazla sürdüğünü zannetmiyorum ama macun kalitesinden de olabilir şu an işlemci 3000GHz de oldu Turbo kapatınca sıcaklıklar daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı